(bkz: her boku yiyip bir de cumaya gitmemek)
ibadet etmenin, günah işlemenin, imani konulardan farklı olduğunu bilmektir. bir zamanlar, eşcinsel ilişki yaşayıp, gusl abdesti alan insan, gibi mal bir başlık vardı. her boku yemek günahtır, ama bu sizi dinden çıkarmaz, ibadet hala üzerinize farzdır. yani siz eşcinsel bir ilişki yaşamış olsanız bile, gusl size hala farzdır. bunun gibi bir şey.
inanmama ve hiçbir şey yapmama hakkına en ufak söz söylendiğinde parlayanların, kendine yapılmayanı yaparak eleştirdikleri olaydır. ulan sana ne?
her boku yedim diye de cumaya gitmemek ne kadar yanlı$sa bu davranı$ ve uygulanı$ da o kadar yanlı$tır. e o zaman ne yapalım diyorsanız? gene de gidin cumanıza.. sonucta her boku yediniz evet ama namaz kılıyorsun ibadet ediyor allah' ı anıyorsun belki o sırada o kıldığın cumaların birinde hidayete ereceksin? ağlamaya ba$layıp tövbe edeceksin. sırf bu vesileye sebep olma $ansı varken bu $ansı neden tepesin ki ?
yediği bokları temizlemeye gitmektir.
her boku yedikten sonra caminin yolunu bilmemekten yine insanın içinde allah korkusu olup gelip tövbe etmesi iyi birşeydir. en azından ileride nefsini yenip kötü şeyleri bırakacağına işarettir.
her boku yiyip gitmemekten evladır.

(bkz: ne olursan ol yine de gel)

kanıtı da var: ey iman edenler! sarhoşken -ne söylediğinizi bilinceye kadar-, bir de cünüp iken -yolcu olan müstesne- gusül yapmadıkça namaza yaklaşmayın. eğer hasta olur veya bir yolculuk üzerinde bulunursanız, veya sizden biriniz ayak yolundan gelmişse, yahut da kadınlara yaklaşıp da su bulamamışsanız, o zaman temiz toprakla teyemmüm edin, yüzlerinize ve ellerinize sürün. Şüphesiz ki Allah çok affedici ve bağışlayıcıdır

nisa suresi 43. ayet
her boku yapıp cumaya da gitmeyenden daha az yapmacık,samimiyetsiz, pazarlıkçı,zalim ve oyunbozan olan kişidir.
(bkz: secdeye yatarken osurmak)
(bkz: domuzlu hotdog la cumaya gitmek)
cumaya gitmeyenlerin bahanesidir, ben her boku yedim o halde artık cumaya gitmiyeyim mantığıdır. sapla samanı ayıramamaktır.
(bkz: hatasız kul olmaz)
yediği bokların günahlarını eşitlemek için yapılan şey.
vaziyet o ki; sözlük uleması tarafından cehenneme gönderilecek kişi eylemidir. af buyurun tanrılar bir sorum var; beni de cehenneme mi göndereceksiniz? araf'ta bari anlaşsak.