bugün

Hrant dink'i anma töreni (tören diyorum çünkü resmen tören yapıldı) söylenen slogan.artık kabul edilmelidir ki hepimiz ermeni değiliz. hepimiz hrant dinkte değiliz ama hepimiz insanız hepimiz babayız hepimiz kardeşiz hepimiz bir dostuz.
liverpoollu'ların çemkirdiği insan toplumunun sloganı. oradan verilmek istenen mesaj "hepimiz insanız"dır a benim liverpoollu'm

edit: olum ben senin liverpoollu olduğunu biliyorum zaten. neden anırma ihtiyacı duyuyosun ki?
edit: benden tüm liverpoollu'lara : http://www.youtube.com/watch?v=ma3Nax8yyOE
aslında ne oldukları belli olmayan güruhun çığırdığı safsatadır.
şu sıralar sözlüğün zihnini epey bir meşgul eden konudur. Hrant dink cinayetinin yıldönümü dolayısıyla gündeme oturmuştur. Hepimiz ermeniyiz diyen bir türke şunu sormak lazım:
+deden ermeni miydi?
-ne münasebet?
+hepimiz ermeniyiz diyorsun, soyunda ermenilik olacağını düşündüm de.
-insan haklarını savunmak için ermeni olmak şart mı.
+lnsan haklarını savunmak için hepimiz ermeniyiz demek te şart değil dostum. Sen bunu söyleyerek bu ülkenin tarihine ihanet ediyorsun ayrıca öldürülen onca türkün kanını hiçe sayıyorsun. Düşünmek lazım.
-???...
kendisini hümanist zanneden dingil söylemi veyahut ermenilerin hep bir ağızdan söyledikleri hede.

(bkz: ermenilerden özür dileyene tarla kampanyası)
http://galeri.uludagsozlu...hepimiz-ermeniyiz-214589/
bu fotoğrafı gördükten sonra bile bu insanlarla aynı sloganı atabilen insanlar gerçekten ermenidir devlet düşmanıdır.
hocalı,karabağ ve istiklal savaşı öncesi ermenilerin van,kars ve bir çok anadolu ilimizde yaptığı katliamları göz önünde bulundurursak onbinlerce türk katledilmiştir ve bugün bir ermeni çıkıp hepmiz türküz dememiştir ve demeyecektir hatta buna mukabil ermeni katliamı var diyerek uluslararası arenada türkiye ile diplomasi savaşı vermektedir. ancak bizim milletimizin yaptığı bu anlamsız ve samimiyetsiz "hepimiz ermeniyiz" sloganı,yürüyüşleri beyhude ve utanç vericidir. evet hrant dink'in öldürülmesi vahim,elim ve üzücü bir olaydır fakat bu olayı büyütmek ve bu olay üzerinden ermenilerin ve yabancı devletlerin prim yapmasını sağlamak türk ulusuna yapılmış en büyük saygısızlıktır.

birilerinin planladığı ve uyguladığı bu olay tüm türk milletine aftedilmeye çalışılmıştır. tüm türk milleti faşist olarak gösterilmeye çalışılmıştır. hepimiz ermeniyiz demek karabağda şehit olanlara karsta şehit olanlara çanakkalede şehit olanlara sırt çevirmek onların bu kutsal emanetine ihanet etmektir.
hrant dink in ölümüne sevinmedim, keşke olmasaydı diyorum fakat ermeni olamam arkadaş.
hepimiz ermeniyiz diyenlere mustafa kemal atatürkün sözlerini hediye ediyorum''ne mutlu türküm diyene''.
(bkz: hepimiz meniyiz)
günümüz dünyasında insan olabilmektir herşey. ermeni olmuş, kürt olmuş veya türk olmuş neyin önemi varki insan olamadıktan sonra.
Orta asyadan gelen gözü çekik türk tipine artık rastlanmaması olayından hareketle anadolu'nun tam bir genetik mozaik olduğunu fark eden kişinin iyi niyetli tepkisi. Türk , ermeni , rum , kürt , iranlı , tatar , azeri bilumum milletlerin karışımıdır anadolu insanı.yani 'hepimiz türküz' diyen bir ermeni de 'hepimiz ermeniyiz' diyen bir türk de cidden haklıdır.
ilginçtir ki ülkemizde herkes "ermeniyken" *ermeni soykırımıyla suçlanıyoruz...
bir slogandır
gereksiz yere büyütülen, ısrarla yanlış anlaşılan bir kullanım. buradaki amaç, türklüğü unutmak, aşağılamak ya da inkar etmek değil. ırkı nedeniyle öldürülmüş bir insanın yanında olduğunu göstermek.
"türk'ten boşalacak o zehirli kanın yerini dolduracak temiz kan, ermeni’nin ermenistan’la kuracağı asil damarda mevcuttur."
hrant dink

şu sözü hala paylaşıp duranlar, bunun öncesinde ne dediğini merak ettiler mi acaba hiç? bulmuşsunuz bir cümle paylaşıp duruyorsunuz da, bir araştırmak lazım neden demiş nasıl demiş diye. bunun hemen öncesinde diaspora'dan asala'dan bahseder. özetle bunlar o kadar kötü şeyler yapmıştır ki türkler onlar sayesinde ermenilere kin beslemiştir. nefret etmiştir ermenilerden, bu nefretin yerini iyi düşüncelerin almasını sağlamak yine ermenilerin elindedir der.
homoseksüeller öldürüldügünde de şüphesiz ki hepimiz ibneyiz diye kendini sokaklara atacak bir grubun slogani.
artık, türk düşmanı kendini bilmezlerin elinde oyuncak olmuş slogandır, her kendini bilmez zehirli dikenlerin, diken batırmak için kullandığıdır.
-türkleri anadoludan sökmek isteyenlerin
-ya da hümanist geçinenlerin.
irkciliga karsi soylenen sembolik bir sozdur.
hepimiz ermeniyiz denilerek, ermeni diasporasının sevmediği bir adamın ölümüyle olayın aslında hiç olmadığı gibi türk milliyetçilerine yıkılmasına sebep olmuştur. bu vesileyle hem ermeni diaspoarası sevmediği birinden kurtulmuş, hemde diaspora uluslararası kamuoyunda türkler hala ermenileri katlediyor imajını yaratarak, sözde soykırım iddialarına destek bulmaya çalışmaktadır. bizim olduğunu sandığımız sözde türk basınıda hala katil devlet ,devlet içindeki ittihatçi ergenekoncu zihniyetin işidir bu diyerek, diasporanın ekmeğine yağ sürüyor. ulan gerizekalı basın eğer bu işin arkasındaki örgüt ergenekonun işi olsaydı, her olayı ihtimal dahilinde olmasa bile eregenekonla bağlantılandırarak, ne kadar muhalif varsa içeri alan hükümet, neden bunu ortaya çıkaramıyor. ya bu iş hükümete dokunuyor yada hükümetide aşan bir durum var. siz zavallılar hepimiz ermeniyiz diyerek hem türk milliyetçiliğini tahrik ediyorsunuz hemde meseleyi ermeni-türk çekişmesine getirerek, ceset üzerinden ırkçılık yapıyorsunuz. bir cinayet polisinin esas katili bulmak için soracağı tek soru "bu ceset kimin işine yarar" sorusudur. şimdi ben size soruyorum, bu ceset kimin işine yarar? ermenilerin ruslarla işbirliği yapıp, türkler'i arkadan vurduğunu kabul eden, emoeryal devletlerin dün ermenileri bugünde kürtleri kulandığını belirten, bizim sorunlarımızı avrupa birliği çözemez, eğer avrupanın dayatmasıyla sorun çözülecekse çözülmesin diyen, ermeni asıllı bir türk vatandaşının ölümünden en çok kim faydalanabilir?
sikko bir söylemdir. hümanizm ayağına kendi benliğinden ödün vermektir. bu ermeni tohumları onlarca genç kardeşim dağda teröristler tarafından katledildiğinde bir saniyeliğine bile "türk" olamamıştır, becerememiştir.

sizin savunduğunuzun aslını gözleriyle görenler anlatıyorlar; http://www.facebook.com/p...o.php?v=10150169315827715
Hocalı soykırımına bizzat katılan ve hala interpol tarafından aranan ZORi BALAYAN 1996 yılında çıkardığı RUHUMUZUN CANLANMASI adlı kitabın da şunları yazıyor 1996 yılında çıkardığı RUHUMUZUN CANLANMASI adlı kitabın da şunları yazıyor:

"Biz Hacatur’la ele geçirdiğimiz bir eve girdiğimizde, askerlerimiz 13 yaşında bir Türk çocuğunu pencereye çivilemişlerdi. Türk çocuğu çok ses çıkarmasın diye Hacatur çocuğun annesinin kesilmiş göğsünü onun ağzına soktu. Daha sonra ben ensesinden ve karnından derisini soydum, sonra saat tuttum ve yedi dakika sonra Türk çocuğu kan kaybından hayatını kaybetti. Ruhum halkımın öcünü aldığı için guruluydu. Hacatur daha sonra çocuğun cesedini parçalara ayırdı ve köpeklere attı. Akşama kadar aynı şeyi 3 Türk çocuğuna daha yaptık. Biz Hocalıyı 30 bin kişilik çirkeften temizlemeyi başardık. Daha sonra kiliseye giderek dua ettik."

edit: alıntıdır.
empati kurmak amacıyla kullanılan siyasi sözdür. asala nın öldürdüğü masum türk diplomat ve yakınları için ermenilerden "hepimiz türküz" sloganı gelmedikçe manası yoktur. hepimiz ermeni deiliz.* hepimiz empati kurmak için başka millet olmaya gerek duymuyoruz.
--spoiler--
Elleri bir ağaca arkadan bağlanan hamile bir kadının başına dikilmiş olan iki Ermeni yazı tura atıyordu. Bu kanlı kumarı yaklaşık 100 yıl önce Anadolu toprağında Kars'ta Ağrı'da Van'da Erzurum'da da ataları oynamıştı.Onlardan duymuşlardı.

Karnı burnunda zavallı bir Azeri kadının doğumu oldukça yakın görünüyordu. Çaresiz kadın bir hazan yaprağı gibi titriyordu. Elbiseleri yırtık, ayakları çıplaktı...Ermenilerin uzun boylu olanıelindeki AK-47 model Rus yapımı otomatik tüfeğinin namlusuna monte edilen seyyar kasaturayı çıkartırken, diğeri elindeki demir parayı havaya attı

:-Akçik, manç?..
(Kızmı, oğlan mı?)

-Akçik...
(Kız)

Bu cevap üzerine 'oğlan' diyerek bahse giren Ermeni, elindeki kasatura ile hamile kadının karnını bir hamlede yarıp çocuğu çıkarttı.Kan b! ürülügözleri bebeğin kasıklarına kilitlendi.

-Tun şahetsar,ınger...
(Sen kazandın, yoldaş)

-Yes şahetsapayts ays bubrikı inç bes bidigişdana...
(Ben kazandım ama bu bebek nasıl beslenecek?)

-Mayrigı bedge gişdatsine.
(Annesi besleyecek elbette)

Bunun üzerine daha kısa boylu olan Ermeni, bir hamlede kasaturaya geçirdiği bebeği annesinin göğsüne yapıştırdı:

-Mayrig yerahayin zizdur.
(Çocuğa meme ver)

Aynı dakikalarda Hocalı'nın başka bir semtinde tek kale futbol maçıhazırlığı vardı. iki kesik Azeri kadın başını kale direği yapmışlar, top arayışına girmişlerdi.Başı tıraşlı bir çocuk bulup getirdiklerinde ise Ermeni çeteci sevinçle bağırdı:

-Asixn ma/,çimi yev bızdıge, aveg gındırnadabidi. Gıdıresek...
(Bu hem saçsız hem de küçük, iyi yuvarlanır. Kopartın...)

Aynı anda çocuğun gövdesi bir tarafa,başı da orta yere düşmüştü...

Ermeniler zafer naraları! atarak, kanlı postalları ile kesik çocuk başına vurarak kanlı bir kaleye gol atmaya çalışıyordu.

Bu iki olay Hocalı'da bundan çok değil yalnızca 14 yıl önce yaşandı. Her iki olay da ermeni çetecilerin katliamlarına bizzat şahit olan görgü tanıklarının anlatımlarıdır.

Ne yazık ki 26 Şubat 1992 günü binlerce Azeri türlü yöntemlerle vahşice katledilmiştir. Ajanslar,katliam haberini bütün dünyaya hızla geçerken, arşıtitreten ağır bir vahşet yaşanan Hocalı halkından geri kalanlar ise çaresizlik içinde kıvranıyordu.

Türkiye'de büyük bir dehşet uyandıran katliama ilişkin ilk görüntüler ise TRT aracılığı ile duyurulmuştu. Bütün olanları batılı gazeteciler, özellikle de New York Times belgeledi.

26 Şubat'ta güçlü silahlarla donatılmış Ermenistan silahlı kuvvetleri ile Hankendi'nde konuşlanmış bulunan Albay Zarvigarov komutasındaki 366'ncı Rus Motorize Alayı, Hocalı'ya saldırarak tarihin en vahşî katliamlarından birini yaptılar.

26 Şubat! gecesi Rus motorize alayının tanklarından açılan top ve roket saldırıları ile Hocalı Havaalanı kullanılamaz hâle getirilerek kentin dış dünya ile ilişkisi de tamamen kesildi.

Savunmasız kalan kente giren Rus destekli Ermeni askerleri, çocuk, yaşlı,kadın, bebek demeden birçok insanımızı vahşîce katlettiler. ermenilerin işgal ettikleri Hocalı'da dehşet verici olaylar yaşandı.

Canlı canlı insanların kafa derilerini yüzdüler,

Sağ olarak ele geçirdiklerini ise sistematik bir işkenceye ve tıbbî deneylere tâbi tutarak, insanlık dışımuamelelere maruz bıraktılar.

Hızar ve testereler ile diri diri insanların kol ve bacaklarını kestiler.

Genç kızların önce saçlarını,sonra da kafa derilerini yüzdüler.

Babanın gözü önünde evladını, evladın gözü önünde babayı kurşunlara dizdiler.

Kesik kafaları sepetlere doldurdular.

Peki neydi bu düşmanlık?

Ermenistan'daki okul duvarlarında asılan haritalarda Türkiye'nin 12 ili yer almaktayken, Ermenistan'ın bayrağında Türkiye hudutları içindeki Ağrı Dağı'nın resmi varken, Ermenistan Millî Marşı'nda 'Topraklarımız işgal altında, bu toprakları azat etmek için ölün,öldürün' denmekteyken, başkaca bir neden aramaya zaten gerek yok sanırım.

Dağlık Karabağ Bölgesi'nde bulunan Hocalı'ya, eski Sovyet ittifakı Silahlıkuvvetleri'ne ait 366.Alay'ın desteği ile Ermeni Sılahlı Kuvvetleri tarafından düzenlenen saldırılar sonucu 613 Azerbaycan Türk'ünün hayatını kaybettiği resmî olarak açıklandı. Ancak kayıp sayısının bu rakamların çok çok üstünde olduğu bilinmektedir.

56 hamile kadın karnı yarılmış durumda bulunmuştur.

Bu alçak saldırıda 487 kişi ağır yaralanırken, 1275 kişi ise rehin alınmış,geri kalan nüfus da bin bir zorlukla canını kurtarmış ancak bu olayın tahribatından ruhları ve hafızaları asla bir daha kurtulamamıştır.

Şahitlerin anlattıklarını dinleyenler önce kulaklarına inanamadı.!

Fakat katliam sonrası Hocalı'ya girdiklerinde ise, görgü tanıklarının abartmadığını kısa sürede anladılar. Hocalı'da katliam bölgesini gezen Fransız gazeteci Jean-Yves Junet'nin gördükleri karşısında söyledikleri, katliamın boyutunu da anlatıyordu:

'Pek çok savaş hikâyesi dinledim. Faşistlerin zulmünü işittim,ama Hocalı'daki gibi bir vahşete umarım kimse tanık olmaz' Peki 26 Şubat 1992 günü yaşanan bu katliamın emrini kim vermişti; Ermenistan Devlet Başkanı sıfatını taşıyan Robert Koçaryan denilen kirli katilden başkası değildi. Yaptığı terör faaliyetlerinin oranı nispetinde terfi eden Taşnaksutyun örgütü liderlerinden Robert Koçaryan, 20 Mart 1996'da Ermenistan Başbakanı oldu.

Karabağ'da barış istediği için aşırı milliyetçilerin tepkisine daha fazla direnemeyen Levon Ter Petrosyan istifa edince de 30 Mart 1998 yılında ondan boşalan Devlet Başkanlığı koltuğuna,'Hocalı Katlia! mı' baş sorumlusu olan azılı terörist Robert Koçaryan oturdu.

Ermeniler Türk hamile kadınlarına tecavüz edip karnını hamile olduğu halde taş ile doldurup öldürmüşler ve küçük Türk kızlarına tecavüz edip öldürmüşlerdi.

Ülkemizde sadece 1 ermeni öldürüldü diye yürüyüş yaptılar ve o kadar araştırdılar ama hiç bir insan kalkıp ta bu masum insanlara işkence edilip öldürüldükleri için yürüyüş yapmadı...

Yazıklar olsun...
--spoiler--

Denk geldiğim bir yazıdan alıntı.
ermenistan'ın 2012 eurovision şarkı yarışmasına katılmamasından sonra tekrar sokaklarda afişlerini görür müyüm acaba diye merak ettiğim söylem.
sırf ermeni olduğu için alçak faşistler tarafından öldürülen hrant dink'in ardından söylenen empati sözcüğü.