bugün

gürültü,patırtı,telaş ve karışıklık anlamındaki kelimedir.hen-ga-meyi hecelere ayırırsak,ga hecesindeki a harfinin üzerinde şapka vardır,a ile e arasında okunur.
entrylerine bakılırsa meslek arkadaşım olan, bilişim sektörüne bağlı bir yazar. *
sözlüğü kazanmamı sağlayan, beni sözlüğe kazandıran * , kimya öğretmeni aynı zamanda bilişim sektöründe varolan, güzel yürekli, dost insan. (bkz: o benim arkadaşım) *
(bkz: ustam)
taksimde eski bir gece klübünün adı.
taksim de gay bar.
balık pazarı girişinde 12 de açılıp eşler paylaşıldıktan sonra 2'de kapanan bar,gay değil bildiğin ibne bar.
içerlemek, kanıksamak, empoze etmek gibi bir anlamı vardır. bazı durumlarda mütemerrit anlamına gelir. bildiğim tüm akademik kelimeler bu kadar.
Bir anlık dalgınlıkla HenGame diye okuyup, bir tür oyun çeşidi sandığım şey.
hengame
ikinci nesil yazar. artvinli olması kuvvetle muhtemel. hadi bakalım.
izbandaki tepişik yolculuğu ile girdiği entry ile nick entry uyumuna sebep olmuş yazar.
Eskiden Çiçek pasajının dibinde yer alan, şampiyon kokoreçin çaprazındaki artık kapatılmış ünlü travesti var.

Şimdi straight bir yer oldu, ama adını öl bit hatırlayamıyorum. Geçen gün girdik, travesti bar hali daha iyiydi sanki, kızlardaki makyaja bakınca yaşayan ölülerin dönüşü V çekiliyor sandık.
(bkz: hengame over)
kürtçede zaman anlamına gelen kelime.
iran'da bir bayan ismi.

Aynı zamanda türbe muhafızlarının öyküsünü anlatan bir iran filmi. Türkçe altyazılı olarak izlenilebilir.
bizim oraya konsere gelen ece mumay ablamın en güzel şarkılarından biri. iyi ki var.