bugün

Bu kadar mallik olmaz arkadaş.4 aydır hastanede hemşire unvaniyla çalışmış 21 yaşında birinden bahsediyoruz. Ve bu mal kiz ne bir fakülte mezunu ne de bölüm de okuyan stajyer. Sadece mal olan kiz da değil üstelik bunu 4 ay boyunca kurumda çalıştıran yoneticilerde mal. Kizin dediği de ifadesinde; kucuklugunden beri hemsire olmak istiyormuş insanlara yardim etmek istiyormus. Bak mal kardeşim senin hayalini kurdugun o meslek öyle üstüne hakkini vermeyeceğin formayı giyip hastanede yardim ediyorum ayagiyla göt atmakla olmaz. Ya gidip universitesine gider egitimini alır 4 sene boyunca anatomisinden dahiliyesine cerrahisine işin teorisini öğrenir, 2.siniftan itibaren süren klinik stajlarina çıkar o servis senin bu servis benim kosturup hasta anamnezi toplayacam bakim plani hazirlayacam diye kicini yirtar 4 sene sonunda mezun olup kepi takarsin. Ya da basaramayaxagin işe gotunu sokmaz hem kendini hem de bu mesleğin kutsalligina saygisizlik yapip meslek mensuplarını da incitmezsin.
aramızda hala link vermeyenler var dediğim mevzu. aga olay ne aq.
deveye boynun neden eğri demişler, nerem doğru ki demiş.
olm bi hemşireye ana avrat dümdüz gitmediğiniz kaldı. adam takım elbise giymiş saraya yerleşmiş ben başkan oldum diyor gıkınız çıkmıyor aq. ne mal ülkeyiz ya.
para almadan bedavadan çalıştığı ve stajyer ayağına yattığı için kimse tarafından anlaşılmamıştır,

bende 112 personeliyim mesela 2 haftada bir bir çok öğrenci gelip gidiyor stajyeriz diyerek bizde onları araştırmıyoruz mesela gerçek öğrenci mi değilmi banane bedavadan çalışacak kadar o mesleği seviyorsa para alıp küfrederek yapanların yerine yapsın zaten *
Otuz yaşında ki ben. Yıllarca sahte diploma ile doktorluk yapanları da gördüğüm için şaşırmadım açıkcası. Kaldı ki sahte diplomalı devlet adamlarımız da var hamd olsun.
hemşire de ne ki koskoca eğitim ve araştırma hastanesinde 1,5 yıl doktor olarak çalışan vardı bu ülkede.
Maaş istemediği için belli olmamis anlaşılan, ben de maaş istemiyorum bu hafta meclise gidicem beyler sonucu buraya yazarım.
Bir de bunun endustrili olup sevdigi kiz icin 7 ay di sanirim staj yapani vardi gayet basarili damar yolu aciyormus kendileri oyle diyordu haber sitesi.
imam- cemaat ilişkisi.
imam ne yaparsa cemaati sıvar.

gönüllü çalışma, Staja gelenden bile evrak isteyen sağlık kurumları bu ayrıntıyı nasıl kaçırıyor.

Kontrolsüzlük.

Devletin sağlık ocağında vademecumdan faydalanarak yıllarca devletten maaş alarak fiilen çalışmış doktor görmüş bu memleket.

Sağlık eğitim çok önemli alanlar. Formayı üstüne geçiren doktorculuk hemşirecilik oynayabiliyorsa bakanlıklar halka hesap vermeli.

Dingo'nun ahırı sağlık hizmetleri boş bakanlığı değil.

Bu girişimci, hayalini gerçekleştiren hemşire kadar, kurum amiri ve bağlı bulunduğu müdürlük bakanlık ta sorumludur.

Tüm hiyerarşi halkın karşısında sorumluluğunu üstlenip hesap vermeli.

Suçu işleyenle suç işlenebilecek zemini hazırlayan yetkililerde sorumluluğunu yerine getirmeli.

Can değerlidir.
görsel
Sahte diplomalı öğretmenin yıllarca öğretmenlik yapıp 2 kere yılın öğretmeni seçildiği ülkede şaşırtmayan skandal.
Çocukluk hayaliymiş ortalıkda cirit atıyor , hastahanede çalışıyor. O kadar mezun var atanamıyor amk neden belli