bugün

binbir çeşit igrençliği yapıp da "elhamdülillah müslümanık" diyenlerin yanında pek bir masum kalmaktadır.
çoğu türk'ün sadece lafta müslüman olduğunu gösteren eylem.
+peki hocam cehennemde içki olacak mı?
-bre kafir orası meyhane mi!!??
+e cenneteki huriler? orası kerhane mi?

(bkz: entry sıçmak)
düz mantıkla hem içki içen hem de müslüman olan insandır. içki içmek haramdır lakin eğer içersen müslümanlıktan çıkarsın şeklinde bir ifade söz konusu değildir ve bunu sorgulamak da bize düşmez. hee...bunu eleştirip:

-bak bak bak hem içki içiyo hem de müslümanım diyo!!

şeklinde bir yoruma sahipseniz burnunuzu haddinden fazlasına sokmuş olursunuz. sonra nalları dikip şayet nasip olur da cennete gider ve "içkici müslümanı" karşınızda görürseniz apışıp kalırsınız.
(bkz: başkasına göstermek için müslüman olanlar/#7715064)
yazilan 73 tanima bakinca bazilarina hakikaten ne desem bilemedim...
dedikodu yapanlardan daha muslumandir diyenler bile olmus mesela, falan kisilerden daha muslumandir, soyledir boyledir...
oncelikle; allah alkolu haram kilmistir. "haram oldugunu biliyorum, cezasina katlanirim" diyorsa kisi, dinden cikmaz gunahkar olur. hala muslumandir yani. isimiz insanlari dinden cikarmak degil!
fakat; vucuda alkol girdiginde 40 gun vucuttan cikmadigini, namazin ve yapilan diger ibadetlerin kabul olmadigini da kisi unutmamalidir. dedikodu da haramdir fakat hakkinda konustugu kisiden helallik aldiginda onun isi biter. 40 gun gibi bir siniri yok yani. *
bir defaya mahsus bu hataya dusmus musluman 40 gun beklemek zorunda... allah, kaninda alkol dolasan insanlari huzuruna kabul bile etmiyor! isin ciddiyeti ortada. su icer gibi icki tuketen muslumanlarin varligini dusunmek istemiyorum.
musluman olan kisi allaha teslim olmustur, yasaklarini yasak kabul etmistir ayni zamanda... bu sebeple isin ciddiyetinin farkina varmasi gerekir.
ama haram degil diyorsa zaten muslumanligi soz konusu olmadigi icin ona soyleceyecek laf yok. sizin dininiz size benim dinim bana
sonuc olarak diger haramlar gibi icki icmek de haramdir. haramin buyugu kucugu olmaz. her haram onemlidir.
--spoiler--
kah giderim medreseye hu çekerim hak için
kah giderim meyhaneye dem çekerim aşk için
ah haydar haydar dem çekerim aşk için

sofular haram demişler bu aşkın şarabına
ben doldurur ben içerim günah benim kime ne
--spoiler--
hem içki içip hem insanım diyen insansa bir sorun yoktur. hayır, öbür türlüde bir sorun yoktur sanırım.
Müslümandır efenim. Uğraşmayınız, kurcalamayınız, sorgulamayınız. Herkesin dini kendine yahu.
sadece içki içmemekle müslüman olunacağını zanneden zihniyetten daha derin duygulara sahip olan insandır...
işine gelmediği için sigarayı işin içerisine katmayan insan söylemidir.
lisedeki din kültürü hocamıza göre içki;allahın bize emanet olarak verdiği bedenimizi yıprattığı için günahtı. hocama sigaranın bu konudaki yerini sorduğumda ise kısa bir düşünme sürecinin ardından sigara mekruhtur diyerek işin içinden sıyrılmaya çalıştı oysa ki sigarada zararlı değilmi?. dini bütün insanlar işine göre cevaplar vermeyi çok seviyor. zaten benim dinimden imanımdan sanane senmi yancan benim yerime ki düşünüyorsun?.
müslümandır.

sanki şu devirde müslümanlığın tüm gerekliliklerinini tam anlamıyla yerine getirebilen bir insan kaldıda... bırakın dinimizi allahla aramızda yaşayalım. sanane benim içkimden! sana ve çevreme bir zararım yoksa kime ne ? günahsa benim günahım...

neyzen tevfik in şiiri geldi aklıma...

Ne ararsin TANRI ile aramda!...
Sen kimsin ki orucumu sorarsin?
Hakikaten gözün yoksa haramda
Basi açiga niye türban sorarsin?

Raki, sarap içiyorsam sana ne.
Yoksa sana bir zararim, içerim.
Ikimiz de gelsek kildan köprüye,
Ben dürüstsem sarhosken de geçerim

Esir iken mümkün müdür ibadet?
Yatip kalkip ATATÜRK'e dua et.
Senin gibi dürzülerin yüzünden,
Dininden de soguyacak bu millet

Isgaldeki hali sakin unutma.
ATATÜRK'e dil uzatma sebepsiz.
Sen anandan yine çikardin amma
Baban kimdi bilemezdin serefsiz.
içki içmeyip milletin anasını ağlatan ve kendine müslümanım diyen insandan bir adım öndedir. müslümanlığın tek şartının içki içmemek olduğunu bilen insandır.*
(bkz: redbull içip müslümanım diyen insan)
insan insan olsun da içkisiymiş sigarasıymış farketmez.kimse kimsenin dinine içkisine karışmasa güzel olurdu be dünya.
(bkz: ne olursan ol yine gel)
(bkz: alkol alırken sigara da içen kişi)
m. niye içiyon len?

k. dökeyimde ziyanmı olsun günah.

(m : müslüman k : kafir)
kişiye göre tepki değişir ancak genelde suratta tebessüme sebep olur.
bu da benim müslümanlık yorumum sanane ulan diyen insandır.
Ciddiye alınıp cevap vermek mi lazım, sonunu düşünmeden şurda söylediğim şeyi klavyede yazmak mı lazım düşündürten söylemdir. Müslüman demek hiç haram işlemeyen, günahsız insan ise peygamberler dışında böyle bir insan yok, o zaman hiç kimse müslüman değil demek ki. Ama belki başlık sahibi peygamberdir, veya hayatında hiç günah işlememiştir o yüzden cenneti garantidir onu bilmiyorum.
dinini bildiği, içkinin yasak olduğunu bildiği halde iradesizlikle içkiyi içen bir gayrimüslimden kat ve kat daha çok günaha giren müslümanımsıdır.
sahte müslümandır.
işi gücü milletin içtiği, sıçtığı ve soktuğunu takip etmek olan gerzek müslüman modelinden kat be kat iyidir.
birde kendini allah sanıp yorum sıçan müslümanlar yokmu kraldan kralcı işte onlar içkimize her iki alemde de meze olucak mallardır.
günahkardır.
kimsenin karismamasi gereken insandir.