bugün

gerçek dindar olmayan kişidir.
hem halkçı hem de darbe şakşakçısı olan tipten daha iyidir.
tipini siktiğimdir.
sokağa çıktığınızda bile rahatlıkla karşılaşabileceğiniz ikiyüzlü insan tipidir.
Yalnızca kendi çıkarını düşünen, kendi çoluğu çocuğu için bile bir gelecek kaygısı olmayan zavallı dır aslında.
dinin temeli güzel ahlaktır. güzel ahlak ise hemen hemen tüm semavi dinlerde altı çizilen teme kurallara uymaktır. bu kuralları bilmek sizi bir dine mensup yapmaz.

(bkz: yolu bilmekle yolda yürümek aynı şey değildir)
etrafımızda çokça gördüğümüzdür. aile tarafından baskı görüp arkadaş çevresinde ben marjinalim mesajı veren ve kendi olmayan insan modeli.
Hem türk olup hem osmanlı yı inkar eden tipin yanında esamesi okunmaz.
bu şahıslar hem dindar hem ahlaksız olabildiklerine göre
hem heteroseksüel hem homoseksüel olabilen
biseksüellere benzetilebilirler.
münafıktır efendim. dindar değildir, inanıyormuş gibi davranır. en korkulası insan tipidir.
Din tüccarıdır. Kameralar karşısında namaz kılar, her kamera gördüğünde oruçlu olduğunu dile getirir, yaptığı yardımlarla şov yapar...
hacı olup faiz yemeyen milyonda bir kişi olduğuna göre gayet sıradan ve alışılmış tiptir.
(bkz: benim dedem hacı)
ahlaksız kelimesi ile din kelimesi yan yana gelemeyecek kelimelerdir. biri gelirse diğeri gider çünkü.
Tanım; ola olasılığı olmayan tiptir.
Hem dindar hem ahlaksız değildir o dinin kurallarını ve yapması gerekenleri biliyordur ama ahlaksızdır.
riyakarlıktır.
akplidir.
türkiyenin yüzde ellilik kesimidir.
namaz kılıp hertürlü küfür eden tiptir.
Türkiye'de prim yapan tiplerdir.
restoranda yanlışlıkla başka bir masanın düşük faturası kendisine getirildiğinde çaktırmayan tiptir. annesi namaz kılıyor diye kendini dindar sanan tiptir aynı zamanda. ha bir de ak partilidir. karakteri karakter yelpazesi, ne bileyim kartelası gibidir.
akp li değildir.