bugün

islam öncesi mekke'li müşriklerin icraatı.

tabi sadece onlar değil. takipçileri de var.

burada ''put'' bildiğimiz gibi ''tapınılan'' dır. ''tapmak'' ise sadece ''secde etmek'' demek değil.

''demokrasi demokrasi'' diye tutturup, ''milletin iradesini yok saymak'' da böyle bir şey işte.

(bkz: milletin iradesinden korkmak)
aklınca atatürk'ü sevenlere laf çarpan yazarın haykırışı.
(bkz: android sucuk) *
"sana mı inanayım, yediğime mi inanayım?" gibisinden bir söz öbeğinin kullanımını arttıracak durumdur.

(bkz: ne yiyorsan ona inanırsın)
yılbaşında pastadan atatürk çıkması olayıyla akla gelen şey.
hz ömer;bir şey için ağlarım ve bir şey için gülerim.
hz. ömer
cahiliye devrinde yaptığımız şeylerden biri var ki aklıma geldiğinde kendimi tutamaz ağlarım. biri de var ki aklıma geldiğinde kendimi tutamaz gülerim. sorarlar:
—ya ömer! bunlar nelerdir?
—aklıma geldiğinde ağladığım şey`: bizler cahiliye döneminde kız çocuklarını bir zul, eziklik, utanç sebebi sayardık. bunun içinde onlardan kurtulmak için her yolu denerdik. birinin kızı olduğu zaman o insanla alay edilirdi. aha! bakın bunun kızı olmuş. benimde bir kızım olmuştu. belli bir yaşa kadar onu büyüttüm. ama bir gün onu götürüp, bir çukur kazdım. onu içine yatırdım ve üzerini toprakla kapatıyordum. diri diri gömdüğüm o masum yavrucakta benim elbisemdeki tozları, kiri minik elleriyle temizliyordu. ben ise bu kadar babasına düşkün evladımı gömmeye devam ettim ve o masum yavruyu diri diri gömerek öldürdüm. işte bu olay karşısında duygulanır ve ağlarım.

—ya ömer! peki, güldüğün olay nedir?
bizler yine cahiliye döneminde özellikle uzun yolculuğa çıkacağımız zaman ve sair zamanlarda kendimize helvadan putlar yapardık. yolculuk boyunca, gün boyunca onlara tapınırdık. bu arada o helvadan yaptığımız putlar kururdu. bir o kadarda lezzetlenirdi. bizlerde acıktığımız zaman o taptığımız, ilah saydığımız putların kollarını, bacaklarını koparır, onları bir güzel yerdik. işte bu olay aklıma geldiğinde de kendimi tutamaz gülerim.

not: alıntıdır.
(bkz: put yemiş bülbüle dönmek)
arap aklının bir ürünüdür.
çok tanrılı dinlere saldırıdır. şu dinlerden tiksinemeye tek başına yeterli söylemdir.
demokrasi ve insan hakları kavramlarını sözde savunup, dünyaya yerleşmesi için uğraşan emperyalistlerin içine düştükleri durumdur.
Müşrikler helvadan put yapar acıkınca yerlerdi. Muhafazakârlar da Kutlu Doğum pastasına Kur'an yazıp acıkınca yiyorlar.
ihsan eliaçık
en azından karın doyurur. hiçliğe avuç açmaktan iyidir.
Beserin boyle delaletleri var
Kendi putunu kendi yapar kendi tapar.
Pastadan kuran-ı kerim yapıp yemekten farkı yoktur.
(bkz: Hevaldan put yapıp yemek) diye okuduğum başlık.
mallik,baska bisi değil.
Cahiliye zamanında helvadan yapıyorlardı şimdi ise taş mermer bronz pirinç v.b şeylerden yapıp medet umuyorlar ellerinden gelse dağları yontup put yapacaklar yani cehalet aynı.
putperestler bunu uzun yolculuklara çıkarken yapıyor put'u tanrı olarak görüyorlarsa nasıl korkmadan kendi tanrılarinı yiyorlar ilginç.
Putperest pezevenklerin yapacağı bir davranış.