bugün

2001 yılında 13 bölüm olarak çıkan hellsing serisinden sonra, ova'lar (bölüm) halinde yayınlanan yeni hellsing manga serisi. ilk ova (Official Video Animation) 2006 yılında yayınlanmıştır. 6 ay civarında yeni ova'lar yayınlanmakta olup, şu ana kadar 7 ova yayınlanmıştır.

hellsing ailesi ve organizasyonu vampirlere ve canavarlara karşı savaşmaktadır. bu savaşta en büyük kozları yine vampir olan alucard ve seras victoria 'dır. Başarılı bir manga serisidir ve son derece güzel müzikleri vardır.
--spoiler--
ova 7de seras victoriayla ilgili gördügümüz flashbackte gözünün önünde annesinin öldürülüp,ölüsünün hala bedeni sıcak denilerek tecavüz edilmesi ve kendisininde vurulması seras victoria'nın şu an ki halini çok iyi anlatmaktadır.
--spoiler--
Onu bunu bilmem ama güzel müzikleri olan animedir.
"the bird of hermes is my name,
eating my wings to make me tame."

diye de güzel bi açılışı vardır.
"bu pokemon değil he" diyerek izlediğim animenin dışında ayrı bir çizgide olan 10 bölümlük kale.
ben genelde anime izlerken çakma ramen abur cubur falan kurulurum ekranın karşısına. ilk bölümünde yine aynı şekilde hazırladım her şeyi ama neredeyse kusacaktım. ramen bir an için bağırsak gibi gözüktü falan lanet olsun dedim ve bitene kadar yemedim bişey. tavsiyem sadece bir bardak su o bile rahatsız edebilir o derece kanlı deşmeli biçmeli bir anime. ama çok çok güzel ve sıkıcı değil.
Konusu, çizimleri ve sürükleyiciliğiyle on numara animedir. izlenilmesi tavsiye edilir.