1. 1.
  gerçek adı ömer okçu olup, kendisi dedesinin ismini kullanan yazar olur.
  3 ... asiti kaçmış kola
 2. 2.
  harran üniversitesi tarafından, kendisine fahri edebiyat doktoru ünvanı verilmesiyle kıyametler kopan şahıstır. üniversite rektörüne, nurculara akademik ünvan dağıtma suçu(!)ndan soruşturma açılır.

  kanaatimce, 'bir deliyle evlendim' romanının yazarı, edebiyat doktoru ünvanını haketmektedir.
  6 ... neretva
 3. 3.
  bugün bursa'yı teşrif eden ağabeyimiz. nil tunada ağır ağır çıkarken merdivenleri, solgun yüzünü görenler hüzne boğuldu, gözyaşını tutamayanlar oldu.
  niye ağlıyorsunuz be, secde yerinde beynini kanatanlardandır o ve işte şimdi ne olursa olsun yine de kıyamda! biz asıl kendi halimize ağlayalım!
  7 -3 ... neretva
 4. 4.
  "ara sıra cebir problemleri çözerim. orada y'nin x'e göre değer aldığını görünce tekrar düşünürüm: insanlar y'nin x'e göre değer aldığını biraz düşünse birbirlerini bu kadar kırmayacaklar." anlamındaki sözleriyle beni benden almış, hak dostu, mubarek kişilik. kendisiyle tanışmak, konuşmak istediğimdir.
  7 ... fuzuli
 5. 5.
  inandığı gibi yaşayan bir ideal adamı... hayatını davasına vermiş bir dava adamı... artık böyleler gelmiyor.. necip fazıllar ,osman yüksellerden sonra kalan ender bir insan.. müslüman ve para kitabını okusaydılar bugün ne dolandıran holdingler olurdu ne de parasını kaptıran iyi niyetliler... kalemini edebiyatta, fikirde, çocuk kitaplarında , itikadi kitaplarda çok maharetle kullanabilen birisi... bir gün bu dünyadan gidecek ama eserlerini okumak gerek.. ticaret yapacaklar müslüman para yı okusun.. evleneceler bir deliyle evlendim kitabını okusun...
  2 -1 ... xyorumcu
 6. 6.
  babası, kazım karabekir'in emrinde 4 yıl askerlik yapıp aldığı istiklal madalyasını satip evini yaptırmıştır. Ayrıca, lise yıllarımda ödev verilen 'mum' adlı kitabın yazarıdır.
  2 ... larsmon
 7. 7.
  1950 lerden beri yazan değerli yazar. bir millet uyanıyor ve bir deliyle evlendim en tanınan kitaplarıdır. zaman zaman yazdığı yazılar için mahkemeye verilmiş 1 yıl hapis cezası almış 72 gün hapis yatmıştır. türk hava kuvvetlerinden emekli olan nadide yazar 1952 den beri sigara parasını kitaba verdiğini söylemiştir.
  1 ... mat olmayan sah
 8. 8.
  çocuk yaşlarımda "minyeli abdullah" romanını okudum. üniversite yıllarında zaman gazetesindeki makalelerini, kitaplarını okudum. kendimi bildim bileli hayatımın çeşitli bölümlerinde eserlerini okumuş, etkilenmişimdir. islami bir evlilik yapmayı isteyen gençlere, azmin sonunda elde edilen huzura örnek olarak "Sibel" isimli romanını tavsiye ederim. örnek hayatlardan biri de Hekimoğlunun hayatıdır benim için...
  umarım insanlar, kendisini kaybetmeden önce, eserlerini hem neşrederken hem de okurken daha fazla saygı gösterebilirler.
  Allah daha uzun, daha sağlıklı ömürler versin inşallah..
  1 ... epilepsy
 9. 9.
  BiR GÖNÜL ADAMI.
  1 -1 ... dilefgar
 10. 10.
  zaman gazetesi'nde yazar. asıl adı ömer okçu'dur.
  ... gagagnebio