bugün

geldikleri gün uuserlerimizin tüm duaları binlerce entryleri yüzlerce başlıkları kabul olmuş olacak.
(bkz: aradım haberler iyi)
(bkz: gelsin gelsin)
(bkz: beyaz bereliler konsere bilet almış)
system of a down'ın yaptığı müziğin, yaptıklarını örttüğünü düşünen zihniyetin temennisidir...

system of a down dinlersiniz kimse size tek kelime etme hakkına sahip değil, ancak rock'n coke festivaline burası "türkiye" olduğu için gelmeyen, türk hayranlarının kendileri için ermeni bile oldukları (!) halde türkiye topraklarına ayak basmayan, olayı sadece müzik olarak görmeyen bir gruba karşı türk hayranların olayı sadece müzik olarak görmeleri çok tuhaftır... bu adamlar türk düşmanı mı? evet, ki şahsi kanımca faşist bir gruptur... daha önce de bir kaç entrymde yazdığım üzere faşizm türklüğün tekelinde değildir... bu adam türk düşmanlığı yaparken, ağrı dağı'nın ermenistan'ın olduğunu zikrederken, toprak bütünlüğümüze devamlı dil uzatırken, aleni şekilde türk düşmanlığı yaparken, hatta bazı şarkılarında türklere çok bariz ağır hakaretler ederken, olayı yalnızca müzik olarak görmezken benim özgür düşünen gençliğim, türküm demekten utanan gençliğim, türküm demeyi faşizm olarak gören gençliğim adamlara tapıyor, "adamlar yeter ki gelsin hepimiz ermeniyiz" söylemi kullanıyor... ayrıca hrant dink'in katlinden sonra "tam zamanıdır" gibi bir söylem kullanarak, durumdan mutlu olmak da ayrı bir olaydır tabi... dediğim gibi; rock'n coke'a, burası "türkiye" diye gelmeyen bir grubun benim ülkemde işi yok... bu grup için ermeniyiz sloganları atanlar da ermenistan'a rahat raha iltica edebilirler... müzikse sonuna kadar eyvallah, ama iş; siyasete, ırkçılığa, faşizanlığa, girdiği vakit ben ülkemin gençliğinden dürüst olmasnı objektif olmasını beklerim... bu ülkede ermeni sevmeyen milliyetçi ne kadar faşistse system of a down da o kadar faşisttir... alırsın adamın albümünü dinlersin, ama bu adamların ülkeme gelip, benim ülke topraklarımda, benim halkımı aşağılamasını, benim halkıma hakaret etmesini, benim dedelerime kin kusmasını, benim ülkemde sözde ermeni soykırımı propagandası yapmasını kabul eden kim varsa da ülkemden s.ktirsin gitsin.
(bkz: dayı sen nettin ya)
türkler hakkında onca asılsız demeçler verdikten sonra gelmeye arka planları yemeyeceğinden ve korktuklarından dolayı gerçekleşmesi hayal bir durumdur ama şu da bir gerçektir ki bunlara tamamen kendi provakatörlükleri sebep olmuştur. hayal yere bir takım kaprislere girdiklerinden dolayı ve daha sonra laflarını yiyemedikleri için korkularını itiraf edemekleri ve bu yüzden türkleri karalama arkasına gizlendiklerinden dolayı gerçekleşmesi son derece hayal bir başlıktır .*
keşke gelirken 1915'te gidenlerin hepsini de yanlarında getirseler diye düşünmeme sebep olan öneridir.
sahi.. "hepimiz ermeniyiz" ama, nerde bu ermeniler, nereye gittiler- gönderildiler?
(bkz: derzor)
(bkz: ben bu filmi bir yerden anımsıyorum)
" hazır hepiniz şövenistken system of a down türkiye'ye gelsin " olsa daha mantıklı olacak istek..

en basit mantıkla;

" hepimiz ermeniyiz " diyenler aynı zamanda yaşasın halkların kardeşliği diyenlerdir.

" system of a down " ise ırkçıdır.. yani halkların kardeşliğine inanmayanlardır..

sonuç?
kişiliklerine ve politikalarına bakmazsızın sadece müziklerini dinleyen insanlar için uygun olabilecek bir istektir. gelirlerse müziklerini sevenleri ile karşıtları arasında büyük olaylar çıkabilir. bir rivayete göre bu grubun* en fazla dinleyicisi türkiye' deymiş. bunun yanısıra karşıtların sayısı da ortada. e doğal olarak anlaşmazlıklar çıkabilir. tabi bu rivayet doğru ise...
(bkz: serefsizim aklima geldiydi)
"türkiye'de soad dinleyenler varsa, o zaman bütün türk gençliği vatan hainidir." denilebilecek olay. *ki gelmezler, "türklere karşıyız, ondan gelmiyoruz..." deseler de, yemez aslında.

ama yaşasın halkların kardeşliği tabii, gelsin system of a down ile kanka olalım, di mi yaa..
hrant dink ile bazı ermenileri aynı kefeye koyan insanın sarfettiği kelime.
(bkz: o kadarı yemez işte)
essek gibi calisiyorsunuz.
bu durum da gercekten essek siz oluyorsunuz.
artik karpuz kabugu da yiyebilirsiniz. * tanım: hepimiz cansuyuz u yapan bunu da yaptı denilesi cumle.
türkiye konseri öncesi system of a down

türkiye konseri sonrası system down
(bkz: system failured)
ermeni s?kmeye doymayan canım vatandaşlarımın geliştirdiği son komplodur.