bugün

Allah'n kulu ve elçisi. Evet o da hepimiz gibi bir kul ve bakınız kainat kim için yaratıldı.

http://www.kalkuyar.blogs...-icin-yaratlmstr.html?m=1
"Allah'ın varlığını ve birliğini bulmak için göklere bakın, yeryüzüne bakın, kendinize bakın. Bunların kendiliğinden olup olmadığına bakın. Bütün bunların yaratılışındaki incelikleri düşünün. Çünkü bunlar Allah'ın varlığını ve birliğini gösteren delillerdir" diyen yüce insan.
"Hatice'nin Sevgisi Benim Rızkımdır." demiş aşkların en güzelini yaşamış güzel insan.
hakkında ne yazarsam yazayım kelimeler kifayetsiz kalır, tasvir edemem. mümkün değil...uğruna gözyaşı dökülecek tek kul, iki cihan sevgilisi...yaradanın yarattığı en güzel kul...

peygamber efendimiz hazreti muhammmed ( s.a.v ) diğer tüm peygamberlerden -ki bizler onlara da inanırız ve onları da kabul ederiz- farklıdır. hz.muhammed ( s.a.v ) 'e tebliğ etmesi için indirilen ilk ayet "ikra" diye başlar, güzel rabbim "oku, yaradan rabbinin adıyla oku" der. ilk ayet "oku"...anlayabiliyor musunuz? peygamber efendimiz ( s.a.v ) cehalete adeta savaş açmış bir peygamberdir, bu yönüyle ve daha birçok yönüyle diğer peygamberlerden farklıdır.

peygamber efendimiz ( s.a.v ) 'e indirilen ilk ayet "oku" olmasına rağmen şimdiki gençliğin o güzel kitaptan bir ayet bile okumayıp bir sürü yabancı şarkı sözünü ezbere bilmesi gücüme gidiyor...şimdiki gençliğin ilim'den uzak durmak için gösterdikleri çaba takdir-e şayan!!!

peygamber efendimiz ( s.a.v ) 'in şefaat eylediği kullardan oluruz inşallah...
beğendiğim bir yazardır kendileri.
-"Onu hiç görüp tanımamış kişilerin, yada görüp tanıyanların düşünce dünyasında hayal mahsulü olarak meydana getirdikleri, tasavvur ettikleri çizimlerin Hz. Muhammed’ in gerçeğiyle bir alakası bulunmamaktadır. O bir suret değil, bir manâ/şuurdur. Allah ismi aynasında kendini göremeyenin bu farkı yakalaması imkansız gibidir."

(Ahmet F. Yüksel)
"allah'ın huzuruna üzerime kayıtlı bir mülk ile çıkmaktan haya ederim" diyerek gönlümü fethetmiştir.
Dini olayları bir kenara bırakırsak , ciddi anlamda iyi bir siyasi lider.
ekrem düzgünoğlu'nun "sultanım" şarkısını her dinleyişimde hüngür hüngür ağlamama sebep, gül yüzünü bir saniye göreceğimi bilsem bir ömrümü verebileceğim efendim, peygamberimdir.
böylesine iyi olup böylesine karalanması bunun ancak şeytanla işbirliği içinde olan akılsızlar tarafından yapıldığını gösterir.
hadi din kardeşlerim, gelin kendimizi zincirlere vuralım. ben o'nun hakkında tek bir kelime edemem. çarpılırım yeminlen, töbe yareppim. * * * *
biz cümlelerimizle onu ne yüceltebiliriz ne de karalayabiliriz. belki o cümlelerimizde geçtigi için cümlelerimiz şeref kazanabilir.
ALLAH'ın kulu ve elçisi.
maya takvimi bitincede kıyamet kopmazsa, yalan olacak ve adı yalancıya çıkacak olan tarihi şahsiyet.
insanların en hayırlısı. resul-i ekrem, fahr-i kainat.

hazret-i ibrahim'in soyundan gelir. babasız dünyaya gelmiş, annesi doğumundan kısa bir süre sonra vefat etmiştir. iki oğlu, iki kızı kendisi hayattayken vefat etmiştir. amcası, amcaoğulları, en sevdiği arkadaşları, ashabı yanı başında şehit olmuştur. ama hiç bir zaman allah'a isyanda bulunmamış hak peygamberdir.

610'da kendisine hilafet gelmiştir. 22 yıllık peygamberlik hayatında günahsız yaşamıştır.

dedesi kabe'nin koruyucusu kureyş kabilesinin reisi abdülmuttalib'tir. islamdan önce dahi insanların kendilerinin yaptıkları, oluşturdukları şeylere ibadet etmemiştir.

sinirlendiğinde alnındaki damar belirginleşir, sırtında peygamberlik mührü bulunurdu. yalnızca göğsünde bir tutam kıl bulunur, gül kokardı. bir kişi kendisine hitap ettiğinde boynunu çevirmez, bedenen dönerdi.
burada insanların yorumuna açılmayacak kadar kutsal insan. burada hayatta daha hiçbir şey başaramamış insanların çirkin yorumlarına maruz kalması da çok acı gerçekten. sen git hayatını oku peygamberliğini reddetsen bile göreceksin ki mükemmel bir insan, dost, eş ve önderdir. sen ne yapmışsın bu hayatta nereye kadar gelmişsin ki burada hz. muhammed hakkında yorum yapabiliyorsun..
Hazreti Muhammed(s. a. v)insanların kurtarıcısıdır.
ateist olmak ayrı, bir inançla ve inananlarla dalga geçmek ayrıdır.

bir düşünceye, olguya, duruma körü körüne bağlanmaya yobazlık diyoruz biz. tanrı inancı olup, olmayan insanlara kanıtlama çabalarına da, tanrı tanımayıp olmadığını kanıtlama çabalarına da.

dini inançlara göre tanrı irade vermiştir. dolayısıyla inanmayan herkes zaten bir şekilde iradesini kullanmıştır ve sonuçları kendisini bağlar.

ateizme göre de her şey fantastik olgulara değil insan beynine bağlıdır. bu durumda inananlar da kendi beyinlerinin seçtiği ve uyguladığı sonuçlardan sorumludurlar.

insanları inançlarıyla değil insani yanlarıyla yorumlamayı gerektirir her iki durum da.

yukarıda yazan yüzlerce entryin ve bunlarla alakalı yüzlerce başlığın aslında bize gösterdiği şey imanlı ya da ateist; aslında bir çoğumuzun önce insan olması gerektiğini unuttuğudur.

hz. muhammed e gelince milyonlarca insanın "peygamber" olarak addettiği dini liderdir. kim olduğu, doğru ya da yanlışları, yöntemleri de o inanan insanları bağlar.
alemlere rahmet olarak gönderilen hatemünnebi.
ecnebidir.
tarihteki siyasi deha örneklerinden biridir, çöl aşiretlerini birleştirerek bir devlet kurmuştur. kurguladığı din sayesinde birçok ortadoğu halkı araplaşmıştır.
neredeyse tüm arap yarımadasında Herkes kız çocuğunu diri diri toprağa gömerken, Kızını omzuna alıp Mekke sokaklarında dolaşan ilk kişidir.
allah'in en sevdigi kulu ve elcisi
dunyanin ve herseyin yaratilma sebebi
hurmetin en buyugune tabii insan.
biz seni gormeden sevdik "ya resulullah"
Beni ilk öksüz oluşun vurdu
Yetim kalışın yaraladı önce
Elden ele dolaşmıştın
Herkesin gözbebeğiydin...

Senin derdin Allah'tı
Hüznün kederin Allah
Senin dostun Allah'tı
Sana en yakın Allah...