George Washington'a kimse halasının oğlu gibi George demez. Mahatma gandhi'den de insanlar gandhi diye veya tam ismiyle bahseder. Isaac newton konusu geçerse soyadıyla, newton diye söylenir. Her yerde bir lisan adabı hakimdir. iz bırakmış kişiliklerin isimleri böyle kullanılır. Hz. Muhammed'in de, onun peygamber olduğunu kabul edin veya etmeyin, ismi Hz. Muhammed'dir. Müslüman da olsan hz. Muhammed'dir, 21. Yüzyılda Hristiyan (ve türkçe konuşan) da olsan onun ismi: Hz. Muhammed'dir.
Yok orta Şekerli Muhammed amk.
Mesela bu orospu cocuklarina neden peygamberime saygi duymuyorsun dersen ozgurlugum, hakkim derler ama ayni seyi ben onlarin degerli kildigi birine yaparsam fasist, saldirgan ve saygisiz biri olurum.

Cunku gercekten bunlar beyinsiz. Gercekten.
1. isim Yüce kabul edilen kimselerin adlarının başına saygı, övme, yüceltme amacıyla getirilen unvan
"Hazreti Ali. Hazreti Fatma."

inançsız bir adam için, bahsi geçen Müslümanların peygamberi Muhammed, kutsal ya da yüce değildir. Dolayısıyla hazreti sıfatının kullanılması da ironik olur.

Ek olarak, insanların sizin peygamberlerinizi kutsal görmemeleri size faşizan ve yobaz aksiyonlar alma hakkı vermez. Sizin yaşam tarzınıza, inancınıza ses etmiyorlarsa siz de çenenizi kapatıp adam gibi oturacaksınız.
bazı din kardeşlerimizin kafası çok güzel, aşırı imandan galiba...

veri 1: hz. muhammed bir insandır ve allah katında insanın insana üstünlüğü yoktur. çünkü allah katında insan yaratılmış bir varlıktır. allah için alt seviyededir. kul kuldur...

ama birisinin yanında "allah muhammed'e vahi..." derken daha cümleniz bitmeden hz. ve sav sıfatlarını eklemeniz istenir.

işte allah derken sorun yok "celü celalühü" sıfatı istenmez.

yani muhammed demek bir hakaret değildir. zira ismidir. ve büyük tarihi kişilikler hep isimleri ile anılır ve çoğu zaman sıfatsız. evet peygamberdir ama insandır aynı zamanda hz. muhammed...

bazı müslümanlar var ki allah'tan, imandan çok peygamberi seviyor.

tabi biz alemleri senin hürmetine yarattık saçmalığına inanıyorsanız o başka...
Ya Hu, dileyen dilediği gibi hitap eder. Bize ne? isterse küfür de eder. Seni küfür etmeye zorlamadıkça neden ilgileniyorsun ki?
Şekerli muhammed mi diyelim?
Şimdi bu başlığı açan Müslüman öyle mi?
Erbakan'dan gelsin:
Hadi ordan hadi ordan!
hazret kelimesinin eklenmesi lüzmu olmadığındandır. saygı göstermek veya göstermemek kişinin kendine kalmış bir hadisedir. "senin dinin sana, benim dinim bana" diyen(kafirun 6) bir dine mensup isen bu tür durumlarda insan veya topluluğu 'şerefsiz'lik ile itham edemezsin. saygı göstermek ile saygı duymak arasında ki farkı dikkatinize ve algınıza sunarım. kitapta hacc 37'de dolaylı olarak niyetin amele göre daha hayırlı olduğundan bahsedilmiştir.
Allah'a allah bey demek kadar güldürmeyen durum.
Benimki sütlü ve şekerli olsun.
inanmayan birinin muhammed'e muhammed demesinden daha doğal ne olabilir. diğer türlüsü saçmalıktır. inanan biri için, inanmayan birinin muhammed'e muhammed demesi neden rahatsız edicidir!
Hazreti zaten saygı ünvanı anlamındadır. Saygın, bilgili gibi ünvanlara gelir. Peygamber demek değildir hazreti araştırıp gelin.
Hazret kelimesi herkese söylenebilecek kelimedir.

Kendinden yaşca büyüğe de saygı için söyleyebilirsin.

Aslolan peygamberimizin ismini zikrettikten sonra sallallahu aleyhi ve sellem diyerek duacı olmaktır.
allah'a sadece allah deniyor, bence böyle şeylere takılmayın.
(bkz: hazreti allaha sade allah diyen şerefsizler)
bir insana ismiyle hitap etmenin neresi kötü. örneğin; ben muhammed peygamber diyorum. başına neden ''hazreti'' ifadesi koyayım? ''hazreti'' ne demek?..

neden peygambere hitap ederken ''muhammed mustafa (sav) (ra)'' diyerek bir de elinizi kalbinize götürüyorsunuz da ''Allah'' derken başına ve sonuna hiçbir takı eklemiyor ve ellerinizi kalbinize götürmüyorsunuz?..

bu işte bir terslik yok mu?
Sade muhammed.

Güldürmüştür.
yakın zamanda rusyaya sürülecek vitaminsiz tiplerdir. evet...
Orta yada şekerli demesi dağa kötüdür..

Sade ne lan..
sade muhammed ne ya iyi bari bundan sonra sade muhammed demeyiz az şekerli muhammed deriz.

edit; abi aklım hep muhabbet'e gidiyo.
hazret ya da hazreti dediginiz kisinin o an orada hazır olması gerekir. ayrıca bu kelimenin yaygın anlamı sayın demektir. yani biri bana hazreti abaninaltindakisopa dese ben kutsal bir varlık olmam bana sayın abaninaltindakisopa demis olur.
başlık çok komik ahah.

ama evet muhammed denilirse salavat getirilmesi hz. denmesi daha faydalıdır.
(bkz: hazreti şeytan)
Arap Muhammed demeye bayılırım.
Niye? Arap değil mi?