bugün

(bkz: hayır)
Adamlar utanmasa beşşikteki bebeği reklam ederek evet dedirtecek halen dediklerine bakın.
evetçilerin hayırcılara yaptıklarından, söylediklerinden utanıp, hayırcılara pislik atma gayretidir. vicdanlı, ama yanlış kafa beyanıdır.
Nasıl bu kadar yüzsüz olunabirin kitabını yazanların iddiası.
Türkiye'nin en büyük teröristine ne istedide vermedik diyen, rüşvetlerin ayakkabı kutularında götürüp getiren , teröristleri davul zurnayla karşılayanlanlara destek verenler birde böyle akıl, mantık, milliyetçilkten bahsetmiyor mu, yemin ediyorum utanıyorum bu heriflerle aynı milletten olmaktan.
tv de geçen gün dinledim daha. akepe teşkilatları yapılanıyormuş, mahalle mahalle, sokak sokak gezip insanları ikna edeceklermiş.

ikna etmek ?

peki bu ne sayın çomar ? sizin insanları ikna etme çabalarınız olumlu fakat insanların hayır demesi yanlış öylemi ? bu bir savaş ve bunu siz bu hale getirdiniz. şimdi siz bir tarafta;

-başkanlık sistemi bir özentinin sonucu yada amerikan emperyalizminin bize bir tavsiyesidir- diyen asrın lideriniz ile;

-erdoğan bu gömlek bu bedene dar geliyor diyerek milletimizin aklıyla alay etmektedir. ancak milletimiz gömlek değiştirmez. değiştireceği gömleği de asla giymez. şerefini gömlek gibi giyip çıkaran, tarafsızlık yeminini ampul gibi yakıp söndüren bir şahsiyet türkiye'ye istikamet çizemez, milletimizin aklını artık çelemez. açıkça siyaset yapmakta, suç işlemekte, vatana ihanet konusunda arka arkaya delil üretmektedir. baştan aşağı yalan olup çıkmıştır. bu yolla anayasayı değiştirip öcalan canisi ile başkanlık sistemini kurmaya sabitlenen erdoğan, geri dönülmeyen bir yola sapmıştır. böyle giderse uyarıyorum, türkiye'de demokrasi rayından çıkabilecektir. erdoğan'ın şu anda tek kaygısı kendisini ve etrafını emniyete almak, geleceklerini garanti etmektir. çünkü türk milleti 7 haziran'da (7 haziran 2015 seçiminde) iktidarı değiştirirse, ki olacak olan budur, ne kadar kıyıda köşede haram yiyen ve hain varsa hesaba çekilecektir.”-

diyen ve ismi devlet bahçeli olan türk siyaset tarihinin gördüğü en dönek iki ruh hastasının peşinden gitmeyen, bu milleti haksız ve suçlu buluyorsunuz öylemi ? yok algı yaratmaya çalışıyormuşuzda bilmem neymişde...

bi siktirin gidin lan işinize. ne bok olduğunuzu bilmiyor olsak tamamda millet gördü, duydu ve okudu söylediğiniz sözleri ve dönekliklerinizi. o yüzden siz gidin birbirinizi yalamaya devam edin.

hayır. inadına değil, sahip olduğumuz en büyük değer cumhuriyet olduğu için hayır.
ha bide ben duşakabinoğullarını ve bornozoğullarını pek sevmedim o sebeptende hayır.
en azından tasarıyı bir kere bile tastamam oKumadan evet demeyin demenin nesi mobbing değerli sallamasyon eğitim görmüş kardeşim? bir mobbing tutturmuşsunuz, size kalsa herkes mobbing yapıyor.

yardımcının yetkilerini düzenleyen bir madde veya kısım var mı? cumhurbaşkanı yetkilerinin tamamı cumhurbaşkanı olmaması durumunda yardımcıların oluyor diyor aksine. sen şimdi bu ülkede 20-30 her neyse cumhurbaşkanı aynı anda ister misin? onu da geçtim, yetkisi cumhurbaşkanına dönüşmüş birisi cumhurbaşkanlığı kısa süreliğine düşmüş biri hakkında talimat verebilir mi? engel ne? tekrar söylüyorum, sen haksızsın atabaka başlığına yazın eğer haksız olduğum bir husus varsa, ikna edin ya beni. şu kanun şu madde şu kısım deyin bana. yeter ki bunlarla gelin. bu ülkenin daha iyi yerlere gelmesini istiyoruz, evet diyenler de bunu istiyor, hayır diyenler de bunu istiyor. ancak sebebini bilmeden evet, hayır diyecek bir yığın var. bilinçsiz demokrasi böyle durumlar içine düşürdü bizi.
Evetçilerin hayırcıları tutuklatması değildir .
Böyle başlıklar açarken çok az düşünün.
en azından orada bir vatana ihanet suçlaması yok. çünkü evetçilerden bunu çok sıklıkla duymaya başladım, hayır diyenleri vatan haini ilan edenler ortalıkta geziniyor.
aklı olan hayır der zaten, bunun nesi propaganda ya da mobbing?
nazikçe bir uyandırma diyelim.
evetçilerin yaptığı mobbing den daha az olandır.
Aklı olan hayır der aklı olmayan evet kafasına da hastayım aga. Bu amk dünyasında bi bunlar düşünebiliyor. Aklı olan hayır dermiş bak bak zihniyete bak. Böylesi bir de görüşüne saygı bekler. Zibidi senin başkasının görüşüne saygın yok ki sanin görüşüne saygı gösterilsin.

Sen nasıl özgür iradenle hayır diyorsan kendi özgür iradesiyle evet diyecekleri de kabul edeceksin. Tahammül edeceksin. Herkesin kendine göre haklı sebeplerle iyi kötü bir görüşü var bir düşüncesi var. Hayır diyen akıllı evet diyen akılsız demek ancak sike sürülecek aklı olmayan tahammülsüz kişilerin işidir.

Madem görüşün hayır yönünde çıkacaksın sokağa halkı milleti buna ikna edeceksin. Anlatacaksın, milleti kendine inandıracaksın. Bu işin doğası oluru budur.

Akp bunu çok iyi yapıyor. Gerek teşkilatlarıyla gerek stklarıyla çok iyi organize oluyor. Kapı kapı gezip anlatıyor. siz de anca kendiniz gibi düşünmeyenleri aşağılayın sonra da bu millet akılsız bunlara müstehak.

Sefilsiniz.
bu kafa da bambaşka ya. hayırcılar mobbing yapıuyormuş. sorsan mobbing (bezdiri) nin koşullarını sayamayacak adamlar burada iş hukuku bilirkişisi gibi konuşuyor. şahsen skmden aşağı isteyen hayır der isteyen evet karışmam ama şöyyle bir durum var.

vapurda şarkı söyleyip hayır diyenler inişte gzö altına alınmak istendi bu ülkede,
hayır kampanyası yürütenlere maltepe de ateş açıldıu karnından vuruldu,

hayırcılar olsa olda mobbing değil "orantısız zeka" uyguladı. mesela yalaka rıdvan ın lakabından yola çıkarak " seytana uyma hayır de" gibi.

ama tabiz sizin algı yönetimi işinize geldiği gibi olduğu için bunları görmezsnz. neyse bu kadar açıklama bile cok size de neticede vatandaşlık görevi. cherio.
Evet veya hayır, herkesin düşüncesine saygı duyulmalı..
Hiçbirşeyi araştırmadan, maddelere bakmadan, sadece tayyip getiriyor diye oy veren insanlar varken "hayır diyen zekidir." demek mobbing degildir ki. Ayrıca maddeler daha meclisten geçmeden propaganda yapmaya başlayanların, neden karsit bir görüş zoruna gider, onu da anlamış degilim.
Evet diyecek birinin mobbing kelimesinin anlamını bilmesi beni gerçekten dumura uğrattı.
hacı, ben o 1627 karakteri, ve onu oluşturan 13016 biti tek tek okudum.

tam ikna olacağ idim, geri zekalıyı, cahil mahili karıştımayaydin iyiydi .

neyse sadede gelelim. lan patlak dümbelek neyin kafasındasın.

sedat denen bir mafya bozuntusu sokağa çıkacak insanları tehtit ediyor.

lan akp'nin kontrolünde elinin altında 1000 tane radyo, 1000 tane televizyon
1000 tane gazte 7 / 24 evet propagandası yapıyor. trt benden aldığı para ile bana ihanet ediyor.
sadece evet propagandası yapıyor.

kaymakamından, rektörüne, malatya ysk başkanı denen tipitibe tüm devlet hayır için çalışıyor.

barış manço'nun hayır 100 bin kere hayır şarkısının pankartı ile bizim beşiktaş'ın maçına girmeye çalışan çocukları göz altına aldılar.

lan patlayamamış mısır tanesi, tüm devlet evet evet diye inliyor. şimdi bir sikti git evine aç internetten tdk'nın sitesini mobbing in kellime anlamına bir bak bakalım.

hacı yalnız o 1627 adet karakteri boşuna ziyan etmişsin. seni çok karaktersiz gördüm.
Referandumda hayır oyu verecek biri olarak söyleyebilirim ki bu tür orospu çocukları sözlükte bolca mevcut. Evet de bir tercihtir. Bunu söyleyen herkese kufretmeler almış başını gidiyor. Geçenler de ironi olarak evet diyeceğimi yazdığımda orospu çocuğunun biri demediğini bırakmamıştı. insanın bunları gördükçe hayır diyesi gelmiyor ama ben yine de hayır diyeceğim.

Hadi bunu da eksileyin orospu çocukları.
Anlamadığım bi durum var arkadaşlar siz evet diyince her şey yolunda Ve kimse size kötü bir itham da bulunmazken biz hayır diyenler neden mobbing , provake eden, terörist oluyoruz?

Sizin görmezden geldiğiniz şeyleri eleştirince neden hoşunuza gitmiyor? Doğrucu davut olduğunuzu söyleyip neden bunları görmezden geliyorsunuz.

Bir davranışın mobbing olması için en az 6 ay boyunca devamlı olarak yapılması gerekir. Kimse size mobbing uygulamıyor. Siz hayır diyenleri provake etmek için böyle düşünüyorsunuz.

Benim hayır dememe saygı duymayan size rağmen ben size saygı duyuyorum.
Bu düşüncenin ana fikri bir dönem çokça dillendirilen size Bidon kafalı dediler size göbeğini kaşıyan adam dediler söylemi.

Aynı mantığı ilerleterek deniyor ki evet oyu verenler aptaldır.

Ben bu fikre katılmıyorum. Evet oyu verecek olanlar ve bunu da ilan ederek herkese duyurmaya çalışanlar kendi çıkarlarına göre hareket ediyorlar. Kendi çıkarın gözeten insan akılcı davranıyordur. Ahlakını tartışmak bana düşmez zira herkes mahşer günü kendi hesabını kendisi verecek.