bugün

Hayvanlar benim arkadaşımdır ve ben arkadaşlarımı yemem.

vejeteryanların söylediği cümle.
(bkz: sebzeler arkadaşım ben arkadaşlarımı yemem)
hayvan besleyen birinin kurması olası cümle.
hezeyanlar icinde bi zatsa soyleyen (bkz: sizofren) fazla uzerine gidilmemeli, ha canim dogrudur yeme tabi seklinde gecistirilmelidir.. ***
(bkz: hayvan hayvanı yer mi) **
inek,dana,kuzu,koyun gibi kesilip,pişirilip;ekmek arasına girince süper bir şeye dönüşen arkadaşları kim yer ki dedirten başlık..*****
temel amino asitlere rest çeken insan tipi.
kurban bayramında kurban kesmemek için yapılan bahane veya kurban parasından tasarruf.
hayvanseverlerden duyulması mümkün bir cümle.
vejeteryanlık kime yaramış da sana yayarsın denilen cümle
abi yapmayın ya kimse size gidinde anadolu leoparı yeyin demio dedirten cümle. * * *
sen yemezsin ama bak neler yapıyorlar,

(bkz: kiraladigi ata tecavuz eden muhendis)*
orta asya'dan getirdiğimiz bir atasözümüz vardır: kurt komşusunu yemez. buna istinaden benzerlerinin birbirine zarar vermek istemeyeceğini anlatmak için kurulacak alternatif cümle.
(bkz: bana arkadaşını söyle sana ne pok oldugunu söyleyeyim)*
"hayvan" diye sınıflandırabileceğimiz kişilerin söylediği cümle
üzerine bugün hayvan yemeyen yarın neler yemez die cümleler kurulası cümle.
bir anne gözündense, ye oğlum senin ihtiyacın var ısrarlarına maruz kalınma durumu.
bir arkadaşa göre b*k ye die geçiştirilebilecek cümlesel olgu.
ağzının tadını bilse burnunun bokunu yemeyecek olan kişinin kurduğu cümle. ayrıca aynı kişi muhtemelen hoşaftan da anlamamaktadır.
kiz arkadasinla baska isler yapmaya geldimi arkadas markadas dinlemiyosun ama serefsiz denilebilecek insan.
balıklar dosttur, biz balık yemeyiz repliğini hatırlatan cümle. (bkz: finding nemo)
ayrıca bi anda kırmızı etten tiksinmek suretiyle 3sene ağzına et koymamak gibi bi salaklık yapmış olan ben, bünyemin allak bullak olması, anemi, unutkanlık gibi bi sürü sorunla cebelleştim. sonra hastalıklar akut hale geçti, sağda solda bayılmaya başladım. sonunda ise paşa paşa haşlanmış dana, kızarmış kuzu yedim. anladımki öyle vejetaryen ayakları bela getiriyo. bol bol et tüketin yoksa toparlanması zor oluyo. ***
Her türlü hayvansal gıdayı yemeyi reddetmiş bu kişi eğer haplarla protein almıyorsa protein eksikliğinde çıkan bütün hastalıklara adaydır.