bugün

çok beğenmek. gıpta etmek.

bir arkadaşım vardı hugh grant hayranı birgün aramızda şu diyalog vuku bulmuştur...

-kızım maden hayransın adama peki desem ki hugh grant'e verir misin?
+veririm tabi, havada karada hem de..
-helal olsun, keşke herkes senin gibi gerçekleri söylese

hayranlık budur abisi..
mukemmel oldugu icin degil, tam da mukemmel olmadan, olamadan iyi bir insan oldugu icin sevebilmek.
(bkz: ayran olmak)
(bkz: hayran içmek ayran olmak)
keremcem i gören genç kızların durumudur. *
bir de hayran olmaktan mütevellit hayvan olmak vardır. zira burdaki hayvan olmak, hayvan gibi hayran olmak manasındadır. hayranlığın bir üst basamağıdır.
belki kıskanmak, belki sadece imrenmek, belki imrenerek sevmek ama kesinlikle o kişiyi kendinden üstün görmek ile alakalı olan duygu. insanların zekalarını, dış görünüşlerini, karakterlerini... belirleyenin onlar olmadığının farkına varmak bu duygudan kurtulunmasını sağlar.
en güzeli cat stevens'a olanıdır.
insanın içinde hayran olduğu kişiyi düşününce bir şeylerin kıpırdaması suratta sebepsiz ve abartılı, kocaman, içten ve sevimli bir gülümseme, hafiften bir aşık olma hissi. hatta biraz aşkla karıştırmak.
(bkz: hayranım sana)
popüler kültür tarafından akışı değiştirilen fiil.
boku çıkmış olan durum. bir insan bir insana niye delicesine hayran olur amk? ya da bir kulübe, bir eşyaya vs. manyak mısınız olum siz? bu kadar aciz, aşağılık mısınız? ağlayanlar, zırlayanlar, kendinden çok o adamı düşünenler bilmem ne. ulan selam verme ihtimalin olmayan birine niye bu hayranlık? bende elbet severim belli sanatçıları, takımları, eşyaları, oyunları vs. ama hiçbirine delicesine hayran olmadım. 'adriana lima aldatıldı.'' çokta sikimde. ''galatasaray 4 yiyor, taraftarlar çıldırdı.'' napak ölek mi? ''sıla lezbiyenmiş.'' he amk olmasa bana verecekti zaten, bana neee..... az gururlu olun lan, kendinizi bu kadar zavallı yapmayın.
ünlüye değil de sevdiğine hayran olmak, bütün sevgilerden ve hayranlıklardan on kaplan gücü daha şahanedir. böyle bi sevmekteyseniz, siz ve sevdiğiniz dünyanın en şanslı insanları listesine ön elemesiz girersiniz.
Bir kişiyi/sanatçıyı/siyasetçiyi/futbolcuyu vs vs önemsemek, o ne yazsa, yapsa, söylese hayran olmak mıdır? Bana öyle geliyor ki, böyle olduğunda o yazara yönelik sözde ilgi/sevgi de yara alıyor. Yüceltme, bir savunma mekanizmasıydı değil mi?
Yaw arkadaşım ben neyim ki hayran olunacak yanımı buldun. Allah razı olsun da mahcup ediyorsun beni.
güncel Önemli Başlıklar