bugün

bir çöpçüydü. evet bildiğiniz çöpçüydü. temizlemekle görevli olduğu alanda parmak ucu kadar bile pislik bulamazdınız. üstelik yüzü de daima gülerdi.
Bizim patron. Evet adam patron ve patron olmasına rağmen tüm çalışanlardan iki kat fazla çalışır. Her sabah 8-9 da ofise girer bir başlar gece 11-12 ye kadar çalışır. Tabi aynı performansı maaşlı çalışanlardan da bekliyor ve herkes normal iş saatlerinde çalışıp çıkış saatinde çıkınca bozuk atıyor o ayrı. Sen patronsun, ne kadar çok iş olursa o kadar çok sen kazanacaksın tabi. Ama bırak işçiler vaktinde çıksın, acil bir iş olduğunda zaten herkes geç saatlere kadar kalıyor.
recep tayyip erd... şaka şaka bugünlerde meşhur bir çiğköfteci abimiz var, çiğköfteci ali usta. istanbulda iseniz uğrayın mutlaka. Gülersiniz, fırça yersiniz, limonla duş alırsınız ama kendi yeriniz gibi bir samimiyet yakalarsınız.
bu ulke icerisinde hirsizlardir. Dunyanin diger ulkelerinde bu kadar muazzam sekilde calabilen baska hirsizlar oldugunu zannetmiyorum..

edit : mesaj yerine ulasmistir *
Meteorolojinin başında kim varsa o. Adam medyum gibi amk.
mükemmelliyetçiyim. işimi düzgün, temiz yaparım. gururluyum.
Anneler, ne zaman düşseniz onlar kaldırır çünkü..
lise 2'de okulun müdür yardımcısı olarak tanıdığım, daha sonra fizik öğretmeni olduğunu öğrendiğim fizikçi. lisede süründüğünü ve daha iyi yerlere gelmesi gerektiğini düşündüğüm nadir insanlardan. hem idareci olarak, hem öğretmen olarak fazlasıyla iyi biridir. ayrıca çocuklarıyla olan ilişkisine defalarca birebir şahit olmuş biri olarak, harika bir babadır.

bir de abim var. iyi bir psikologtur zannımca.
bir taksiciydi sinir krizi geçirip adamın taksisine binmiştim ve adam benle baba hissi veren abi modunda gayet olumlu yaklaşmıştı o adamdı...
Ben, yani henüz tanımadım kendimi fakat kendi işini en iyi yapanlardan biri olması dileğiyle bekliyorum.
Halamın köpeği çomar. Koyunları sal sonra yat. Çomar Koyunları tek başına güder.
benim. ben hayatımda işini benden iyi yapan birini görmedim. işimi çok iyi yaparım.
Anneannem. O titizlik, düzen, detaycılık...
Babam. istanbulda bir otelin genel müdürü şu an. Yirmi sene önce mesleğe başka bir otelde puantör olarak başlamış.

Herşeyin başında his besler çalıştığı şirkete. Bu konuda mottosu -ekmeğimizi bu insanlar sayesinde yiyoruz-dur. Arkadaşlarıyla çalıştığı şirket hakkında hiçbir şey konuşmaz. işler kötü gittiğinde üzülür, şirket için iyi bişey olsa kendi sevinir.

Çalışma saati yok adamın. Mesai kovalamaz. Hiç kovaladığını hatırlamıyorum. Yapılacak işi varsa yapar, yapabileceği başka bişey varsa onu da yapar. Yatak yapmış geçenlerde çalışanlarından biriyle. Bulaşık yıkar. Sanane mk otur ofisinde halbuki. Bi gün gecenin dördünde gece müdüre uyuyakalmış bi gidip dolanayım diye şileden gayrettepeye yol tepti. En büyük hobisi akşamları otelin kameralarını izleyip diğer çalışanlarla uğraşmak. Uyuyana kadar böyle.

Turizm krizi geldi geleli bunlara uğramadı henüz. Çünkü benim deli babam şirketteki atık kağıtları niye kağıtçıya veriyoruz biz götürüp satalım'a götürecek kadar sinekten yağ çıkaran bi adam.

Bu kadar hırsının üzerine onunla çalışan arkadaşlarına da o kadar babacan. Üç sene önce kavga ederek kovduğu çalışana ertesi gün başka bir yerde iş ayarladı mesela. Böyle insanları kendine bağladığı için de gittiği otele kendi kadrosuyla gidip işleri yoluna koyuyor. Her yerden bi destek buluyor kendine.

Şimdi ben size bunu niye anlattım. Babam benim kendime örnek aldığım tek insan. Kararlılığı, azmi, iş ahlakı kimsede görmediğim kadar muhteşemdir. Ben işe başlayalı bi hafta oldu henüz. Bugün arayıp orda olmam gereken saatten erken çağırdılar. Apar topar çıktım evden. Arkadaşım koysaydın tavrını diyor, böyle olmaz deseydin. Diyemem, demem. Biz babadan böyle gördük. Çalıştığın işi saygıyla sevgiyle iyi niyetlerle yaptığın zaman başarı arkasından koşa koşa geliyor. (bkz: )