bugün

yurt dışına çıktığında "yurt dışına çıkmış ezik" olarak hayatına devam eder.
Güzel yurdumuzla gurur duyan, mutluluğu başka ülkelerde aramayan insanlardır.
türkiye gibi üçüncü sınıf ortadoğu ülkelerinde çokça bulunan enteresan yaratıklar.

yahu, hayatı boyunca hiçbir baltaya sap olamadan, ergenliğini kuku peşinde, yetişkinliğini de çocuk bakarak geçiren bir kabileden bahsediyoruz. hayatlarında kaç defa yurtdışına çıkma gibi bir gayret içerisine girer ki bunlar?

gittikleri en uzak mesafe izmir'dir bunların. sonra vay efendim izmir şöyle güzel, kadınlar şöyle sevişiyor, böyle sevişiyor.

demek ki bu keresteler bir finlandiya efendime söyleyeyim, bir kanada yapsalar beyinlerinin diğer lobları da felç geçirir.

o yüzden hayatıma böyle amaçsız ve salak insanları sokmuyorum. kafam rahat.

geberin.
Ben 1 kere taşınma dışında şehir dışına gitmedim.Ama hayatımdan memnunum.
Türkiye gibi ülkede yaşamaktan kaynaklı. Ülkeyi bütün dünyaya düşman eden şerefsizlerin yüzünden. Elin ülkelerine sınırları bile kaldırdı amk.
Istiyorum ama olmuyor biri kaçırsın beni gemi konteynırlarındada yatarım gerekirse.
(bkz: bokunu çıkarmak)
bırakın yurt dışını kendi şehrinden bırakın şehri kendi mahallesinden bile çıkamamış ezocandır.
bir kez suriye ye gitmiş gelmiş burda bize ahkam kesiyor kodumun köylüsü.
Kuzey ırakta savasırken şehit olan askerlerimiz bu kategoriye dahil midir bunu merak ediyorum.

Teror bitsin Ekonomik istikrar olsun Birileri sanzelizede çanta satın alabilsin diye Irak iran Suriye dağlarında ölen ama Paris'i hiç görmemiş vatan evlatları.
Napacan be kardeş, benim tanıdığım kimseler var ki köyünden bile çıkmamıştır. Demek ki denk gelmemiş, ya da adam bulunduğu yerde çok huzurlu.
Ne gelip de laf edersiniz?
mantığı dogru, ifadesi yanlış sanki dedirtir.
zengin değildir, herkes gibi gezebilecek mi?
asıl bu başlığı açan en adi eziktir.
Özenti bi ezik değildir.
Ben daha uçağa geçen gün bindim aq ama fakir falan değilim. işim yoksa niye gidiyim olum bi yerlere mal mısınız aq? Gezmeye gidilir tabi de bi merakın yoksa ya da tek başınaysan napcan pariste falan aq.
Bazılarının, öğrenci yurdu olarak bazılarının ise ülke dışı olarak yorumladığı entry. Öğrenci yurdundayken çok kaçtım yurt dışına. Fakat Türkiye dışına Almanya haricinde çıkmak nasip olmadı kader diyelim. Çıkamayan ezilerek de selam edelim.
Benimdir kastın eğer babasının parasını reddetmiş sokaktaki kimsesizlerin kimi olmuş sokak çocuğu olmayı seçmiş dövüşmekten suratına kan çöken sokaktaki bir sürü çocuğa kol kanat geren babası italyaya fransaya gidip dünyaları harcarken sokakları tercih ettiği in gitmeyip dövüşten aldığı üç beş kuruşuda o çocuklara yaşlılara ve diğerlerine bişeyler almaya çalışan eziğimdir şu egonuzdan bıkmışımdır parisinizi romanızı sikerimdir götünüze pizza kulesini sokturmayındır.
ilk çıktığında sosyal medyada milyonlarca fotoğraf paylaşıp her perşembe gittiği üç günlük gezisinin fotoğraflarıyla tbt yapacaktır.
(bkz: aramızda hala yurtdışında doğmamış çomarlar var)
cikin cikin. lazimdir, kitalari gezip geri gelin. hayata bakisinizi degistirin,
çıktım.

lakin gururla çıktım diyemiyorum. bir roma'ya gitmek var, bir halep'e. *

ve dağdan inmiş gibi değil, üst tabaka hissettim. demek yurtdışında gidilen yerin durumuna göre değişiyormuş hissedilen bu his. *