bugün

- resmen kıskandığım insan.
- "yok yok kırılsa öyle duramazsın" ve "kırılıp kaynayınca daha sağlam oluyormuş" repliklerini hiç duymamış insan.
- bir ay boyunca alçının içinde deli gibi kaşınan kolunu annesinin örgü şişleriyle kaşımamış olan insan.
not: evet, sağ kolumu 4 kere kırdım.
ayağı burkulduğunda bile, basbayağı kırılmamış olan ayağa kırılmış diyen doktorların da yardımıyla ayağını alçıya aldırıp, ' kırılmış bu kırılmış' diyerek 1 hafta yatağından çıkmayabilitesi olan insandır. nereden bilebilir ki kırılıp kırılmadığını, acıyor işte.
(bkz: ben)
şu bir gerçek ki yaramaz bir insan değildir.
ayağının üzerinde araba tekerleği durduğu halde kırılmayan insan tipidir. şanslı bir tiptir yada kemikleri esnek olan bir insan tipidir.
çok uslu bir çocuk olup şirinleri görmüş olma ihtimali olan kişidir.
kalbi kırılmıştır lan yetmez mi...
benimdir o. ama eve çıkan merdivenlerden yuvarlanarak kafamı kırmıştım, onu hatırlıyorum.
mahallede betonda kalecilik yapmış, o betonlarda fuallere maruz kalmış ama ayagı kırlımamış. şans işte.
kemiğim kırılaydı da lakin şu kalbim sağlam kalsaydı.
Çok yaramaz bir çocuk olduğum halde benimde kırılmadı. Ama kolum 6 kere çıkmıştı.
kırılan bir kemiğim olmadı. oysa ben bir kaza müptelasıyım. daha 20 gün olmadı motorla takla atalı ama hala sapasağlamım. aman diyim nazar değmesin. bir gün bi çukuru dolduracağım ama ne zaman bakalım.
pek haşarı olmamakla ilgilidir bu durumu. mesela meb55. hiç kolum kırılmadı, çıkmadı, incinmedi çok şükür.
şanslıdır, şükretmelidir. muhtemelen çocukluğu sakin geçmiştir, hiperaktif değildir.
(bkz: ben böyleyim)
çok yaramaz olmasına rağmen şans eseri bi yeri kırılmamış olabilir.
zorla kelle paça içirilmemiş, 1 ay evde hapis kalmak zorunda olmamış insandır. kıskanılır. *
Eğer 18 yaşında evde hayali bir şekilde maç yaparken, koltuğa sert bir şekilde (yazar orada sözde orta açıyordu)vurmasaydım ve sağ ayağımın minicik parmağı kırılmasaydı o kişi ben olabilirdim.
Tabii doktorda babamla teyzemin benimle dalga geçmesi de, devamını getiremeyeceğim ey sözlükdaşlarım..
çok şükür demeli insan. kolay mı amk kemiğin kırılması hele o ses aman ya rabbi.

tüm hasta kullarına şifa ver. sağlık gerçekten önemli.
aa bu benim. şimdi düşünüyorum da o kadar haylazlığıma rağmen bu nasıl başıma gelmedi?
O aciyi anlamayacak insanlardir. Cok fena.
şanslı insandır. ayağım ve kolumu kırdım ondan biliyorum.
benimdir. çok uğraşmama rağmen başaramadığım eylemdir. hayır amacım bu değildi ama çocukluğumda bunun için bayağı uğraşmışlığım var okuldan kaçıp izlemek istemediğim bir voleybol maçına gitmek için 1 ile 2. kat arası bi kattan atlamışlığım var en fazla ezikler oluştu falan ama yine kırılmadı evde de annem kırar artık dedim oda üzüldü kırmadı, kalbimi bile kırmadı yani o kadar üzüldü. ne oldu sana dedi ağlamaklı dedim; anne koşuyordum düştüm inandı...
fazla hareketli değildir ve şanslıdır.
(bkz: unbreakable)
ben.. benim hiç kemiğim kırılmadı. en ağır kazalarda bile, bir çok motor kazam var 3 tane büyük motor kazam var top gibi yollarda sektim yine bir yerim kırılmadı...

neden mi ? bizim çocukluğumuzda içinden yumurta, süt peynir olmayan beslenme saati beslenme değildi...
merak içindedir, ilk ne zaman kırılacak bir tarafları diye.
Kalbim kemik olaydi, kiraydim kendi elimle..
(bkz: sıla)
(bkz: bodrum un suları)