bugün

yaşamda istediğimiz çoğu şeyin olmaması ve hayatın aslında o kadar güzel olmadığını gösteren durumdur.hayal kurarsın fakat yapamazsın çünkü hayat hayalden çok farklıdır.bunu gerçekleştirebilmek için çok çalışman gerekir yada gücü olanın bunu ne kadar kolay yaptığını izleyerek ümitsizliğe kapılman daha olasıdır.sonuçta hayat herkese bu imkanı vermez ama bi gerçek var ki gülene çok güler.küçükken kurulan hayaller büyüdükçe daha da uzaklaşır belki de büyüdükçe hayal kurmak istenmez çünkü çok acıtır.
(bkz: sus ve yaşamaya devam et)
isteğin gibi de gitse illa bir kusur buluruz biz insanoğlu.
beklentinin çok yüksek olmasıyla ortaya çıkan, mutsuz eden durum. eldekiyle yetinmeyen, hep "daha fazlasını iste" sloganını hayatına düstur edinen insanların iç sıkıntısı.
an itibariyle içinde bulunduğum durumdur.samimiyetle; herşey b.k gibi gidiyor desem yeridir.ölmek için gencim belki ama harbiden yaşamak için de çok güçlü değilim.aptal ergen saltoları atmak istemiyorum ama çok zor be.düşündükçe offf diyorum ne çok yaşamışım ne çok yorulmuşum.herkesten herşeyden ne çok sıkılmışım.zor be.10 yaşındayken bile daha gerçekçi hayallerim vardı benim.hayal ettiğim hayatın 10000km hakettiğim hayatın 1000km gerisindeyim.kişi ne hakettiğine kendisi karar veremez ama çok zor be."kalbini temiz tut,içini ferah tut".beni bir sıkıntıları için arayanlara sürekli kurduğum cümle ama benim kalbim temiz değil,içim ferah değil şu an. gün doğmadan neler doğar da demiyorum artık.gün doğmasın istiyorum.bu bir intihar notu değildir.intihara meyilli de değilim.sadece doğal yollarla ölmek isteyen bir zavallıyım.ve harbiden yazmasam çıldıracaktım.
hayatın olağan halidir.
istenilenlere bağlı olan bir durumdur.

(bkz: Anı yaşa)
olağan hal eğer ki kendi yanlış seçimleriniz sebepli ise acı veren bi olağan hal...
değiştirilemiyecek durumsa hayatın içine eder.herşeyi bırakıp kaçası gelir insanın.
(bkz: tabuları yıkmak)
(bkz: I m not belong here)
beklentileri yüksek olan bünyenin, küçük mutluluklarla yetinmeyi bilmemesidir.
(bkz: mukadderat)
hayatın üst üste attığı kazıklar gibidir. mutsuzluk kaçınılmaz olur, mutlu olmanın ise tek bir yolu var. hayata inat gülümse.
görsel
HERKESiN iÇiNDE BULUNDUĞU OLASI DURUMDUR.
hayat istediğin gibi gitmiyorsa unutma direksiyoda sen varsın.

hayat biz kendimizi iyi hissetmeden önce, bizlerden bir şeyler başarmamızı bekler.

okul diplomamız kazandıklarımızla kaybettiklermizle hakettiğimiz olmuş olabilir ancak; hayat öyle değil. üstelik küçük düşmek de var hayatın içinde alışmak gerek.

hem okuldakiler gibi yaz dönemi güz dönemi yarıyıl sömestri gibi dönemleri de yok hayatın ve maalesef yaz tatili de yok.

televizyon gerçek hayat değil. hem o siyah-beyaz filmlerde gördüğümüz insanlar da gerçek hayatta renkliydiler. üstelik dünya dönmeye biz doğduğumuzda başlamadı.

şu yaşadıklarımızı yaşayan ilk ve tek insan da biz değiliz.

kusursuz değiliz hiç birimiz ve olmak zorunda da değiliz... fırsatı varken keyfini çıkarmak gerek.