bugün

sevmek ve sevilmek.
insanların beş para etmediğini anladığımız zaman.
görsel
daha stressiz ve protein kaynaklı bok çıkarmaktır.
http://goo.gl/pZiAvM
hayatın bir anlamı mı varmış, benimkini kim almış ?
zamana, mekana, kişilere göre görecelik gösteren anlamdır.
Pringles original - bira - puro.
sigara, hayaller, ask, yetecek kadar para, kitaplar...
..
Bir büyük meme..
mutluluktur.
Sarı Lacivert.
parcali taslardan olusan bir kaldirimda cizgilere basmadan yurumeye calismak. yuruyusun ritmini, akisini bozmadan, gerektiginde adimlari biraz daha buyuterek, gerektiginde biraz kuculterek, gerektiginde bir sonraki cizgiye ulasincaya kadar adimlari ayarlayabilmek icin yolu carpraz yuruyup uzatarak ama asla ritmi bozmadan...
nereye mi?

hic onemli degil, beni tek ilgilendiren bir sonraki cizgiye basmamak...
hayatın anlamı anlamsızlığı..
(bkz: Sağlık)
(bkz: Aile)
(bkz: Mutluluk)
(bkz: Para)
Bazen yolda yürürken bir kedi köpek fark edip duruyorum. genelde mahallenin hayvanları ve çok sevilmiyorlar insanlar korkuyor çünkü. gidiyorum sakince başını okşuyorum kedi yada köpeğin. ikimiz de sessiziz. ikimizin de içi soyut. ikimizde bulunduğumuz durumdan hoşnutuz. hoşnut olmasak kaçar gideriz. ve o zaman doğa ile ne kadar uyumlu olduğumu fark edip anlam aramayı bırakıyorum. sadece hayatın anlamını arayacağım diye dibimde ki hayatı kaçırmak yerine fark etmekle yetiniyorum. (aslında ölüm başlığına bir entry girip uyuyacaktım. daha sonra ya uyanamazsam ölürsem en son ne yazdığıma bakarlar gazetelere "hissetmiş bu" diye manşet oluyorum diye bu başlığa geldim ve gidiyorum)
anlamı insanın kendisir. burda insandan bahsederken insan kılıklılar değildir.

yani sanki sevdiğin her hangi bir insan, yanında yokken her şey çok boş. sanki sokaklar boş, renkler soluk, havalar soğuk...

karşılıklı bir çay iç iki lafla, başını omzuna koy, sarıl, dokununca sıcaklığını hisset... bunların verdiği hissi ne veriyor ki şu hayatta?

neyse gideyim bi neskafe yapayım arkadaşada içelim içimiz ısınsın bursa'nın şu yağmurlu gününde.
''Hayatın kaç anlamı olabilir ya da şöyle sorayım şimdi sen hayatına giren her adama ”hayatımın anlamı” diyecek kadar genişsen, senin hayatın kaç şerit? Belki de hiçbir şey sormaya gerek yok, sen hayatını anlamlandırmaya çalışan birisin sadece ve herkesi ”hayatın anlamı” sanıyorsun. işte asıl yalnızlık bu. Hayatın anlamı olduğunu sandığın insanlardan bir sürü olması ve senin anlamlarının sürekli değişmesi… Yalnız olmayan biri, bir insanda kalabilir, senin bir evin yok ve oteller yalnızlar içindir. Yalnızların ev sandığı, ev gibi anlamlaştırmaya çalıştığı boş odalardan ibarettir. hayatına girenler gibi işte. Boş.'' Nede güzel kurulmuş onca cümle. Onca güzel kelime nasılda güzel birbirini tamamlamış.. Kalemine sağlık Sayın Batman..
her yolun sonunun ölüme çıkmasıdır. er ya da geç... mizanı gidince göreceğiz. her şeyin üstünde yüce bir varlık varsa(ki bence var) hiçbir hesap yarım kalmayacaktır.
Kabak gibi meydanda olandır.
Bize verilen rolü hayat sahnesinde en iyi şekilde oynamaktır.
bokluk.
hayat; sabah kahvaltısında su böreği olduğunda anlam kazanır..

çok yaşasın sabah kahvaltısında su böreği yapıp hayata lezzet katan anneler..
Hayatının anlamı; senin bakış açında gizlidir

Eski zamanların birinde bir adam hayatın anlamının ne olduğuna takmış kafayı. Bulduğu hiç bir cevap ona yeterli gelmemiş ve başkalarına sormaya karar vermiş. Ama aldığı cevaplar da ona yetmemiş. Fakat mutlaka bir cevabı olmalı diyormuş. Herkese bunu sormaya karar vermiş. Köy, kasaba, ülke dolaşmış bu arada zamanda durmuyor tabi ki. Tam umudunu yitirmişken bir köyde konuştuğu insanlar ona:

"Şu karşıki dağları görüyor musun? orada yaşlı bir bilge yaşar, istersen ona git belki o sana aradığın cevabı verebilir" demişler.

Çok zorlu bir yolculuk sonunda bilgenin yaşadığı eve ulaşmış adam. Kapıdan içeri girmiş ve bilgeye hayatın anlamının ne olduğunu sormuş. Bilge sana bunun cevabını söylerim ama önce bir sınavdan geçmen gerekiyor demiş. Bilge bir çay kaşığı vermiş adamın eline ve içinede silme bir şekilde zeytinyağı doldurmuş. Simdi çık ve bahçede bir tur at tekrar buraya gel. Yalnız dikkat et kaşıktaki zeytinyağı eksilmesin eğer bir damla eksilirse kaybedersin”.
Adam gözü çay kaşığında bahçeyi turlayıp gelmiş. Bilge bakmış:

Evet, demiş kaşıkta yağ eksilmemiş, peki bahçe nasıldı? Adam şaşkın.
Ama demiş ben kaşıktan başka bir yere bakamadım ki.
Şimdi tekrar bahçeyi dolaşıyorsun kaşık yine elinde olacak ama bahçeyi inceleyip gel, demiş bilge. Adam tekrar bahçeye çıkmış gördüğü güzelliklerden büyülenmiş muhteşem bir bahçedeymiş çünkü. Geri geldiğinde bilge, adama bahçenin nasıl olduğunu sorunca gördüğü güzelliklerden büyülendiğini anlatmış adam. Bilge gülümsemiş, "ama kaşıkta hiç yağ kalmamış" demiş ve eklemiş:

"Hayat senin bakışınla anlam kazanır. Sadece bir noktayı görürsen hayatın akıp gider sen farkına varmazsın. Ya da görebileceğin tüm güzelliklerin tam ortasında hayatı yaşarsın; akıp giden zamanın anlam kazanır"

"Hayatının anlamı senin bakış açında gizlidir"
yok olumlu şeyler yazmak istedim fakat başaramadım. derler hep zaten olumlu düşün yok efendim hayat zor neresinden bakarsan bak.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar