bugün

yakında star tvde başlayacak olan yarışma. çok uzun süreceğini düşünmüyorum zira bu konuda tam donanımlı yarışmacı fazlalığı kanalın kısa sürede batmasına bile sebep olabilir.

(bkz: sevdiği dizinin tekrarlarını bile izleyen insanlar)
türkiye'ye yakışan bir yarışmadır. en cok cevaplarını bildiğimiz sorular cünkü caroline ne yapmış, fatmagül'ün sucu neymiş, yapraklar dökülmüş mü vs'dir. (bkz: genelememide yaptım mutluyum)
jeneriğini gördüğüm andan itibaren iki kisa sonra paralarininin biteceğini düşündüğüm yarişma programidir. halkimizin büyük bir çoğunluğu doğuştan beri dizi izlemekte. diziyle doğduk sanki yani o kadar çok dizi konularinda bilgisi olan insan var ki star tv ögrenecek yakinda.
birde lise zamanlarinda annelerimizle otur ders çaliş dizilerden soru sormayacaklar sana diye diyaloglar geçerdi. star tv nin bu diyaloglara kapak olmuş niteliğindeki yarişmasidir ayrica.
türk halkının artık git gide ne kadar gerizekalı olduğunu göstermeye başlayan program. neden mi ? vaktinde bir çok bilgi yarışmasında "tavuğun mu yoksa horozun mu yumurtladığını" bilemeyenler (bkz: kim beşyüz milyar ister) var bu ülkede. her sene öss'de "5x(7+3)/2" işlemini yapamayan 700bin gerizekalı var. ama sorsan hangi dizide kim oynar, dizi karakterlerinin adını, filme göre yedi ceddini, yaptığı işi, dizide ki karakter tahlilini, zartını zurtunu bilir ezbere. yazık gerçekten. bu kadar mı körelir bir milletin aklı, kafası.
Ufuk ÖZkanın sunduğu ve hayatımızda dizilere ne kadar da teslim olduğumuzun ispatı olan yarışma. konsept başarılı sunucu muhteşem ama işin özeti kafalar tv de ölüyor.
(bkz: anlatsam roman olur)
ilk programında üniversiteden bir arkadaşımın yarışmacı olacağı programdır.
an itibari ile star tv'de.
anlamadığım bir sebeple soruların fena kolay olduğu yarışma. ilk 3 soru gerçi ama şıklardan çıkarılıyor yahu.
ters köşe yapmış yarışmadır. sultan sülüman'ın ilk sözünü sormalarıyla "bizden size ekmek çıkmaz" demişlerdir.
televizyondan 500.000 çıkmasına rağmen yarışma bitmemiştir. kural ne ki?
mülakatından umutla döndüğüm ama aranmadığım yarışmadır....programı seyrettikten sonra seçilmediğime sevindim.star tv ye minnettarım..iyi ki beni seçmediniz...saolun varolun..orda kazanacağım parayı çalışır kazanırım iki üç senede..ama dağılan karizmamı beş senede toparlayamazdım.
türk insanının ne kadar boş olduğunu gösteren bir programdır.
ufuk özkan gibi bir oyuncunun sunucu olmasını yakıştıramadığım programdır. türk halkının ne kadar boş işlerle uğraştığını gösteren programda sunucu olması kötü oldu. keşke senin yerine başka sunucu olsaydı hatta ve hatta bu program bile olmasaydı. show tv yi yaptıklarıyla eleştirirken star tv de yavaş yavaş show tv gibi özenti programlar yapmaya başlıyor.
bugün tesadüfen 5-10 dk bakılan ve çok alakasız soruların olduğu dizidir. zira yarışmanın final sorusu şöyledir.

avrupa yakası'nın son bölümünde burhan altıntop'un cem yılmaz'a imzalatmaya çalıştığı dvd hangisidir?
aptal kutusunun insanları daha da çok aptallaştırmak adına ortaya çıkardığı son icadıdır.

zira yarışmaya katılacaklar ve ya izleyenler daha çok televizyon bağımlısı olacaktır.
zaten dizi bagımlısı olan bir ülkeyiz, insanların her aksam muhakkak bir dizi izledigi bir ülkede yasıyoruz. cogu insan

sevdikleri karekterlerin kullandıgı aksesuarları eksiksiz takip ediyor, gecen sözleri ezberliyor. cogu replik zaten

internet aleminde yerini buluyor. insanlar hastalık derecesinde takip ederken dizileri birde böyle bir yarısmanın cıkması

insanları ne hale getirir gercekten hayal edemiyorum. kitap okumayan, arastırmayan en acısı pek düşünmeyen bir toplumken,

insanları dizilere bu kadar bagımlı yapmak neden?
ulan fatmagülün suçu ne adlı dizinin jeneriğinde hangi (bkz: artiz)in adı daha önce çıkar diye soru sordu ya.. pes !
herkesin mal , şu , bu , aptal kutusu dedikten sonra akşam evdekilerle yemek yerken ,
sorulara afiyetle cevap verip bal gibi izleyeceği programdır.
ne yapabilirsinizki , seçme şansınız yok .
ne sunulursa o ( yüksek müşteri değeri ) .
geçenlerde bi bakıyım dedim hemen tekrarı dönmeye başlamıştı sabahları.yaprak dökümü'nden bir bölüm seyrettirdi.ali rıza beye kuş almıştı damadı.neyse 4 tane kafes getirdi vtr'den sonra içimden:"ulan bir de kuşu sorarsa dahada izlemem" dedim.gerçekten kuşu sordu haliyle değiştirdim kanalı.daha da açmadım o programı.
yarın 15:30 ta ablacığım ve onun görümcesi ile mülakata girecek olan bendeniz dead eye' a dua etmenizi istediğim hededir. *

-buradan zall'a selam söylemek istiyorum kendisini hiç sevmem
-zall kim efendim ?
-amaaan zalla gitsin *
insanların beyinlerinin hamurlaştığının bir getirisi.
dizi olayının ne kadar bokunun çıktığının göstergesidir.bir de bilgi yarışması diyorlar kendiler.gerçek olmayan dizilerden soruları bilmek çok bilgi birikimi gerektirir ya zaten..
(bkz: hasktir diyorum hasktir)
medyanın büyüttüğü nesillerin bir nevi öss sidir .
saatlerce tv karşısında yitip giden insanlar için , bir nevi kendilerini önemseten yarışma .
ne gerek var bilgi yarışmasına , bu şekilde de iq ölçülsün . milyon tane birincimiz çıkmazsa bende bir şey bilmiyorum.
ufuk özkan'ın sunarken biryerlerini yırttığı dizi.