bugün

ya bırak bu ayakları dedırten bır cıns delı edıcı laftır ... arkadasları da vardır benım b.kum kokmaz ; osurdugum zaman kokmaz gıbı ....
gürleyerek horlayan insan modeli.
söylenmesi zaten saçma olan söz öbeği..
horlayan kişinin videosunu çekip izlettirdiğiniz takdirde bi daha kullanmayacağı tümce.
mesela kendi horlamasına uyanıp da"ne ,noluyor, birimi var,kim bağırdı" sorularını soran babam, hayatta horlamam der.
özellikle babaların sarfettiği söz öbeğidir. arkasından "asıl anneniz horluyor, hiç onu duymuyorsunuz!" diye suçlamalar başlar, aile içi şiddetli geçimsizliğe kadar gidebilir durum. çok üstüne gitmemek gerekir. biz onları böyle sevdik, böyle kabullendik.
(bkz: özel hayatta mı) *
ardından yerimi yadırgamışımdır veya çok yorgundum bugün beaah alkolde var tabi gibi cümleler gelmesi olasıdır
yastıgım alçak diye bahanelerin uyduruldugu,kabullendıklerinde "Bir daha seninle aynı oda da yatmayacagım." denilecegini bildikleri bir kaçiş yontemi horlamıyorum demek.
(bkz: hadi len)
(bkz: ölünce horlamak)
genelde bayanlara söylenen bir yalandır. erkekler birbirlerine yutturamazlar.
+ hayatta horlamam ben.
- hadi lan geçen gece vidanjör gibiydin resmen.
+ yok abi horlamam ben, aaa lütfen yaaa yanlışın var.
- tamam ulan tamam son kozumu kullanıyorum. al bunu, senin ses kaydın.
+ ohaaa!! adi herif, bunuda mı yaptın?
- evet.*
uyku yarı ölüm hali diye düşünülünce olabilir.
Kendisine horlandığı söylenen kişilerin inkar etmesi durumudur.
%100, öküz gibi horlayan bir kişinin lafıdır.
hayatta horlamıyorsun zaten uyurken horluyorsun denilesidir.
+ abi sen horlamıyorsun.

- aferin güzel tespit horlamam tabi.

+ tabi tabi bedford taklidi yapmak horlama olmuyor.

- iç ses : vay amına koyyim boru gibi geçirdi ibne.
"o zaman uyumadan önce ölüyorsun" denilir bunu diyen adama.
traktör motoru gibi horlayan insanın son derece sinir bozucu inkar nidasıdır. zaman zaman "ne horlaması ya ? !" gibi söylemlerle de kombine edilerek söyleyen kişinin ağzına kürekle vurma hissiyatı yaratabilir...
insan söylemidir efendim. aslında hiç kimse horlamaz; sadece kulaklarımız geceleri anlamsız sesler çıkartır.