irem'in cep telefonuna kaydedip, bir şekilde internet ortamına düşen ve meşhur olan şarkısıdır. orjinal hali süperdir ama albümdeki hali aynı tadı vermemiştir.*
(bkz: hayal et sevgilim)
bir ara çok meşhur olan ve, "kavga ettiği sevgilisinin trafik kazasında can vermesiyle depresyona girip bu şarkıyı yazan kızın, arkadaşlarına dinletip alkış almasının akabinde, banyoya girip kafasına sıkması" gibi bir hikayesi de ortamlarda türeyen şarkımsı. biz türk halkı senaryo yazmaya bayılırız zaten.
ilk hali de kötü olan, sonradan da kötülüğünden bir şey kaybetmeyen, kamu oyu denen şeyin yaratılması hakkında söylencelerin yeri konulu bir tez yazılmasına sebep olma olasılığı yüksek şarkı.
(bkz: irem yağcı)
dale don dale'den sonra gelmiş geçmiş en büyük karın ağrılarından biridir...
sadesi kötü remixi güzel olan parçadır.
(#2063932)
kim ne derse desin guzel sarkidir....ve hayalet sevgilim olarak hafizalara kazinmiştir, hayal et sevgilim olarak degil..
ilk meşhur olduğu amatör versiyonu için;

(bkz: (vid #13506))
shuffle da denk gelen şarkıdır az önce kendisi, ne ara girmiş ipod'uma diye düşünürken, şarkının güzel olup olmamasından bağımsız gerilere gidiverdim. sanırım 4 sene önce falan meşhur olmuştu bu şarkı, hatta internetle meşhur olmanın önünü açmıştı diyebiliriz. hey gidi günler.
yıllar sonra bir anda dinlediğim şarkı, ilk dinlediğimizde ne çok "vah vah" dediğimiz, kızın yerine kendimizi koyup ne çok üzüldüğümüz aklıma geldi.
irem bu şarkıyı ölen sevgilisine yazmıştır.
gerçek olmayan sevgili olabilir. kişi hayalinde canlandırdığı sevgilisine koymuştur sıfatı.
önceki girilen etrylere bakılınca bir tek yıllar sonra bir anda dinleyen ben değilim dedim. güzel şarkıymış cidden. güzel anıl bırakan şarkılar güzel geliyor da olabilir.
bir süre için adını hatırlayamadığım ve bu sebeple vicdan azabı çektiğim bir sözlük yazarımıza armağan etmek istediğim irem şarkısı. gün gelir de okur umarım.
bebeğim benim hayalet sevgilim. hem bebek hem hayalet.
Adını duymayalı neredeyse 5-6 yıl olan irem şarkısı. Lisede dinlediydim en son. Oha lan, çok garip oldum şimdi. Ama çok pis kabak tadı vermişti o zamanlar. O zamanların teknolojik telefonlarına (hafıza kartı alabilen vs.) sahip arkadaşlar, her gece çalardı bunu koğuşta. Bi' de rivayetler vardı bunla ilgili, yok ölen sevgilisine yazmış falan diye. Ne günlerdi be. Vay amına koyim, Harbi kötü oldum bak.*
bir zamanların klişe şarkısıdır kendileri .
her tarafta, herkesin ağzından duyularak gına gelen şarkıdır. söyleyen hatun da çabuk sıkmıştır zaten görnmüyor ortalarda değil mi?
allahtan hayalet olmuştur.
bir zamanların en popüler şarkısıydı. aman ne zor zamanlar atlatmışız yahu.. sorunlu bir ergenlik geçirişimin cevabını şimdi buluyorum.
lisede bunu polifonik dinlerdik. bi de böyle telefonu avcumuzun içinde tutup daha cok ses gelicek gibi bi şekil yapıp açardık. ah ulan ne günlerdi be.

http://www.youtube.com/watch?v=MGGV0P_ZmNs
"hayalet mi hayal et mi" tartışmasını yaşamama neden olan şarkıdır.
10 Dinleyişimden 8'inde ağlıyorum.Bilmiyorum çok güzel bir şarkı.