bugün

insan büyüdükçe küçülürmüş hayalleri, ev almak araba almak olurmuş. zengin olmak olurmuş hayal. keşke hiç büyümesek, saçmalamasak.
(bkz: hayal kurmaktan vazgeçmemek)
hayattan sıkıldığında, daraldığında, mutlu olduğunda vs. alternatif bir hayattır.
-ben neyi düşünsem hayal etsem olmuyor...
+sen olabilecek şeylerin mi hayalini kuruyosun.
gerçeğe atılan ilk adımdır.
sabredince, çabalayınca, e biraz da hayal imkansız değilse, kurulan hayal gerçek olabilir.
hayal kurmak ile realist olmak arasındaki dengeyi iyi ayarlayabilen bir insana allah'ta yardımcı oluyor kanımca.
anlık mutlulukların yaşam kaynağı.
final dönemlerinde kafamın bir nebze rahatlamasını sağlayan olgu. final haftası, son sınavın biteceği günün akşamı, gideceğim barı ve içeceğim votkaları hayal kurmakla geçiririm. bu sebepten olsa gerek son sınavlarım hep kötü geçer. Kısaca her dönem 1 dersten kalmama sebep olan düşünme biçimi ama gene de seviorum bu olayı.
geceleri en cok yapilan seylerden biri.
doğru yapıldığında * hayatın ne kadar güzel olduğunu anlatandır.
belki gerçeklerden uzaklaşmak gibi. belkide geleceğin gerçeğine yaklaşmak gibi.

ayrıca sevdiceğinizde hayale dahil olduğunda daha bir güzel olan eylem.
evet süper birşeydir...
biraz hayal kuralım hadi...
denizin ortasındayım yatımla gidiyorum, nereye gittiğimin önemi yok... hava akşam üstü yatın üstündeki şezlongtan balıklara taş atıyorum sonra suya düşüyorum bir köpek balığı beni yakalamaya çalışıyor, elimde bulunan küreği köpek balığının ağzına sokuyorum götünden çıkıyor sonra yüzere bir adaya çıkıyorum.
adada sadece kadınlar yaşıyor ve bu kadınların hepside mayolu... sonra adanın kordinantlarını alıp türkiye abazanlar derneğini arıyorum ve adanın kordinantlarını veriyorum 2 saat sonra havadan 5 uçak dolusu abazan paraşütle yere iniyor ve bende tekrar yüzerek yatıma gidiyorum...*
insan zekasının eşsiz yeteneklerinden birisi.
kişinin kendisini ilahlaştırması, yıldız savaşları'nda genç jedi olarak görmesi ve hatta son seçimlerin galibi herhangi bir siyasi parti başkanı kimliğine bürünmesine kadar varacak çeşitli varyasyonlarla açığa çıkabilir.
belki de bir çok insanın elinde kalmış son umudu.
(bkz: hayalperest)
cebimde beş kuruş yokken bile hayal kurma eylemi bu kadar keyifli olabiliyorken, bir gün cebimde, kuracağım hayalleri canım istediği anda gerçekleştirebilecek kadar para olduğunda hayal kurmanın nasıl bir his olabileceğini düşünmek bile akılalmaz geliyor bana.

bunu yazarken de rüya içinde rüya gören insan modeli gibi oldum ama olsun.
o da güzel zaten.

(bkz: hayal/#8080843)
acı verir. Bazen bir şeye o kadar muhtaç olursunuz ki onun hayalini kurarsınız. Bu hayal artık düştüğünüz anlamına gelir. Beş yıldır unutamadığınız aşkınızın elinden tuttuğunuzu hayal etmektir mesela.
realiter olmakta fayda vardır her zaman. helede türkiye gibi bir ülkede yaşıyorsanız kendinizi hayallere pek kaptırmasanız iyi edersiniz.
Hayal kurmak insanları bir taraftan derin bir karamsarlığa iterken diğer taraftan yaşamını bunalım ve depresyon içinde yaşamaktan uzak köşelere çeker. Hayal kurmak güzeldir. Hayal kurmak insanı geliştirir ve insanın düşünce tarzını değiştirir. Hayal gücü büyük olan insan genelde mutlu insandır. Çünkü her zaman dolu tarafından bakmayı bilir.

(bkz: herkes hayal kursun *)
Eczacıbaşı'nda rüzgâr gibi oynuyor olduğunu düşünmektir.
gerçeklerden memnun olmayınca başvuruan yöntemdir.
insan oğlunun en büyük uyuşturucusudur.
kısa sürmesine rağmen bir an içinde bulunduğunuz dünyadan kopmanızdır. muhteşem bişeydir.hayal sizindir ve bu hayalde sadece yanınızda olması gerekenler yer alır,onları götürürsünüz yanınızda.
(bkz: #10302119)
"Düş gücü, bilgiden daha önemlidir."
(bkz: Einstein)
john lennon şarkısının türkçeye çevrilmiş hali.

(bkz: imagine)
yıllar boyu geceleri yatağa girdiğim zaman kendimi alamadığım eylemdi.
11 senedir yatağa ayık girmediğim için hayal kurmak artık benim için bir hayal...
kimini tembelleştirir, kimini aktifleştirir.