bugün

geleneksel turkce olimpiyatlarinin besincisine sarki dalinda makedonya'dan katilip birinci olan sahistir. sesi gercekten guzel olup gerekli egitimi aldigi takdire pek tabi sarkici olabilir. zaten yarismacilar beyaz show'a katildiginda, beyaz bu kizin sesini dinledikten sonra arka arkaya bes alti defa 'harika' demistir. sarkisini soyledigi ferhat gocer de kendisiyle duet yapmistir.

beyaz show'daki video: http://www.youtube.com/watch?v=a05Q8DkUSHc
yarismadaki: http://www.youtube.com/watch?v=7hsghkUX9Jo
ve ferhat gocer ile olan video: http://www.youtube.com/watch?v=mHQaYtq9Ox0
sol frame de başlığı görünce bu isim bana nerden tanıdık geliyor, dedim içimden.hoppa tıkladık.yaaa tabi, dedim şu kızcağız...bu aralar sürekli olimpiyatla iç içeyiz zati.kız meşhur oldu efendiler..
"-herkese merabalar, makedonya'dan geliyorum. hepinize evladı fatihan diyarından kucak dolusu sevgiler getirdim." diye muhteşem akıcı bir türkçeyle girdi gönüllerimize havsa. yastayım şarkısını ferhat göçer'den iyi yorumladı ana dili olmamasına rağmen.

kim öğretti bu türkçeyi onlara? kim sevdirdi bu ülkeyi? eskiden devlet-i aliyye'nin altında bulunan çoğu ulus bunu yadsırken kim dedirtebildi bu çocuğa: "evladı fatihan diyarından kucak dolusu sevgiler getirdim." diye. sonsuz teşekkürler onlara, sonsuz sevgiler...
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.