bugün

Havas, bir ilimdir. islami büyücükte denir. Ebced ile başlayan daha sonra cifir ve ledün ilimleriyle birleşen ilimdir. Ayrıca gerçekten bilen ilim sahibi ulemaların, öğretmekten kaçındığı ilimdir.
bıçak gibidir. ekmekte keser, insanda. hz süleymandan gelmedir.
Bu ilmin kullanılışı melekler ve cinlerden sonra çok eski kavimler ve uygarlıklar tarafından kullanılmıştır. bu manevi yasaları öğrenip etkilerine göre gerektiği şekilde uygulamışlardır. insanlar bu bilgileri çok çeşitli yollardan elde etmişlerdir. Hatta kimilerine göre mana aleminden gelen varlık veya varlıklar bazı insanlara bu ilmi ve kullanma metodunu öğretmişlerdir.
Yasaklı ilim.
son derece tehlikelidir. bir bulaştığınızda, işin içinden çıkamazsınız. tam artık bıraktım dediğiniz anda, ansızın tekrar havas ilimiyle ilgilenmeye başlamışsınızdır artık. iki ucu boklu değnek bu lan...*
Değerli bir büyüğümün bana küçük bir şekilde öğrettiği ilimdir. Çok ama çok tehlikelidir. Kötü niyetli insanların elinde korkunç şeyler yapmalarına sebep olur. Biliniyorsa uygulamamak; bilinmiyorsa merak salmamak lazım.
(bkz: kenz ul havas hakk ul kuran)
geçenlerde havas kitaplarından okuduğu bi kaç maji uygulamasını yapanm birini gördüm, konuştum biraz adam tırlatmış ağa. siz siz olun uzak durun.
hormonların farklı çalışması ile ilgili gerçek dışı bir ilim dalı. dmt fazla salgılanıyorsa olmadık şeyler görmeye başlarsın.
ancak allah tarafından bahşedilen ilimdir. allah' ın diğer ilimleri gibi sonradan edinme mümkün değildir. bu işin içine girenler yanlışlıkla falcılık büyücülük işine girmişlerdir de haberleri dahi yoktur. allah ıslah etsin.
hiç kimse tarafından, hiç kimseye bahşedilmemiş ilimdir. götünden element uydurmanın arapçasıdır.
Havas ilmi Kur'ân ve sünnet üzeri yapılan manevî bir tedavi şeklidir. Bir ismi de RUKYE ilmidir. Rukyecilik Allah Resûlü (S.A.V)'in tedavi şeklidir. Bu tedavi, mânâ âleminin doktorlarından ve mürşidlerinden alınan himmet ile yapılır. Bir adı da gizli ilimlerdir. Allah'ın ilmidir, bu ilme sahip olmak için çok uzun bir eğitim sürecinden geçilir.

yani büyücülüktür günahtır diye kesip atmak çok yanlıştır.
Açmayın Buyu .
islami kurallara göre büyücülük. helal büyücülük gibi birşey.
islami blgileri yetersiz olan kişilerin bulaşmaması gereken ilim.

(bkz: yasaklı ilim)
Ehli olmayan kişi için boş iştir. Insani yer bitir. Büyük irade ve nefs isteyen bir ilimdir.
uyduruk temelleri olan ilim. gerçekten inanıyor musunuz buna müslümanlar gerçekten dininizde var mı böyle birşey. büyücülük yoktur kusra bakmayın. orta çağda değiliz.
Şu aralar ugraştıgım araştırdıgım ilim.
iyilerin elindene yapıcı kötülerin elinde yıkıcı bi güç. Bu ne amk.
Dini olarak yeterli olduğunuza inanmıyorsanız uzak durmanız gereken şey.
ehli olmayanın uğraşmaması gerekendir. kahve fincanıyla ruh çağırmaya benzemez.
Yasaklı ilim, büyücülük falan diyenler olmuş, dün karşıma çıkmıştı bir konuda baya kitaplarına vb baktım lakin safsata kokuyor, yok su kadar şunu oku su vakitte su olsun vb vb bir dünya sey, o zaman devleti havascılar yonetsin 1 haftalığına, kandil için okusunlar bi tamam.

Ve madem böyle her seyin bugi var, bunları kim buldu gözüm.
değişik semboller ve yazılar ile yapılan büyü şeysi idi yanılmıyorsam. muska içine falan yapıyorlar.
ergenlerin hemen atlayıp ücü bücü çağırmasıdır. ancak o iş öyle değildir. yoğun bir süreç lazımdır.
Buyu yapmak gunah degildirin diger adi. Sifa ilmi.