bugün

Sizin muhtemel kardeşleriniz siz ulaşmasaydınız yumurtaya onlar ulaşacaktı.
şu an bakıştığımız solucanlardır. ben bunları retinadaki bakteriler veya toz zerrecikleri falan zannediyordum.
kendimi seçilmiş biri gibi hissettiriyorlardı bana kimseye söylememiştim sırrımı ama ben gözlerimi kıstığımda saydam naneli şeker topluluğu da görüyorum belki hala farklıyım. tanım mistik yaratık çeşidi.
herkesin bi havada uçuşan solucanı vardır.
bu arada tedavisi kesinlikle olmayan, kafaya taktıgınızda sinir bozucu yaratıklardır. bunu tadavi icin roma ya gittım, ama sadece 2 ay sonra yeniden bu hayvanar beliriyor.
baktığınız bir yerde gorüntü kaybı oluyorsa boku yediğinizin resmidir. devamında baş ağrısı gelir. öl daha iyi.
bir tek ben görüyorum sanıp kimseye söylemiyordum, şükür yalnız değilmişim.
bir arkadaş yazmış sağolsun; (bkz: vitre) yıllar önce doktora gidip sormuştum dünya üzerindeki insanların birçoğunda vardır demişti.
Gözü ne tarafa çevirsek oraya yönelen ama hiçbir zaman görüntünün net alanına girmeyen solucanlardır. Bir ara gözümü bir yöne çevirip aniden geri döndürerek yakalamaya çalışıyordum onları ama başaramadım.
yukardan aşağı inip kaybolurken, takip edercesine kafanızı aşağı doğru çevirmeniz faydasızdır. eninde sonunda görüş alanından çıkacaktır. ama üzülmeyin yukarıdan yenileri inince gene o esrarengiz havaya bürüneceksiniz.
dinlendiren görüntüdür.
Onları yakaladım besliyorum şimdi Çocuklarının isminide Mahmut koyduk.
bu solucanlar kağıt üzerinde yazılı olmayan, toplumsal kural, saygı, insanlık görevi gibi birşeylerdir. herkes bilir fakat nedense kimse anlatmaz. *
Ağır mantar kafasıdır.
hayali değildir.
fizyolojik bir olaydır, gittim göz doktoruna sordum bir zararı olmadığını doğal bişey olduğunu söyledi, nedenini araştırmadım ama sanırım gözün içinde gözün yapılarından bir kısmının görme alanına sinyal oluşturması.

zamanında özel hastane doktorlarından biri: bu solucanlara ek olarak , parlayan ışık filan görüyorsanız durduk yere retinanızda hasar olabilir demişti, çok tehlikeliymiş.
Küçükken o saydam solucanlarla oynardım gözlerini sürekli ortada tutarsan hareket etmezler .
Lakın o solucanlar akıp gidiyor ise gözlerini hareket ettirmişsin demektir
gozdeki toz partikullerinin goz bebegi onunde kalip gozu hareket ettirdikce asagi dogru kaymasi ile olusan goruntudur saniyordum onlari, belki oyledir.
Ama arkadas link vermis sagolsun http://en.wikipedia.org/wiki/Floater okumadim henuz.
-Cama bakarsan camdaki tozlari,pislikleri gorursun, camdan bakarsan dunyayi gorursun. Aldirmayin siz o saydam solucanlara efenim.
(bkz: anne ben manyak oldum)
yalnız olmadığımızı başlık altında hissettiren solucanlardır.
ışığa bakınca oluşan garip göz yanılsamaları.
dikkat edildiğinde görülen saydam zımbırtıdır. ne olduğu hakkında bilgisi olan varsa anlatsın.
göz kusuru nedeniyle lazer ameliyatı olan kişilerde meydana gelebilecek göz kusuru. bir süre sonra kendinizi kaybetmiş şekilde gözlerle mal mal daireler çizmeye neden olabilir.
şiddetli öksürdükten sonra da görülebilen zımbırtılar...
çok ışığa bakıp karanlık bir ortama bakınca görüş açımızın yan taraflarında oynayan solucanlardır. göz yanılmasıdır.
birçok insanın yaşdığı durumdur. aynen anlatıldığı gibi direk olarak bakınca göremessiniz. aklıma az gelmedi değil bu durum. ama kimseyle paylaşma gereği duymamıştım bu güne kadar. *