bugün

hava sıcaklığı ortalama 22-23 derece olsun oruç tutulan yerlerde ne güzel olur dimi.
marmara için konuşursak perşembe akşamından sonra rahatlayacağız.

sıcaklar 25-28 derece arası ve yağmurlar geliyor.

(bkz: biraz daha dayanın)
Hava Durumu denilince akla çılgınların dolu olduğu site Hava Forum gelir. (bkz: havaforum)
http://havaforum.com
Ben bu hava durumunu kafama cok takarim. Yagmurlu havada pacalarimin islanmasindan nefret ettigim icin etek giyerim gunesli havalarda da koyu renk giymem. Psikolojim bile hava durumuna gore degisir.Psikologa mi gitmem lazimki?
Cuma'dan itibaren özellikle marmara'da yoğun yağışlar mevcut.

en az salı gününe kadar sürecek.
Bu akşam marmara bölgesinde fırtına bekleniyor.
görsel
istanbul için an itibariyle üç derece olan tahmin.

yağmur kararsız; yağsam mı yağmasam mı.
Manisa bilmem kaç derece.

Ne kar ve ne yağmur hava kapkaranlık aq.
Aa yıllardır ben onu (bkz: proğram) diye biliyordum meğer programmış.
bir karlı bir güneşli, nisan ayında ne bu ikilem bilmiyorum, Mikail de dertli bu aralar.
ankara için sürekli sıfırın altındadır. koduğumun şehri ısınmadı gitti. bak yine sinirlerim zıpladı.
ikinci dünya savaşı yıllarının sıcak savaş dönemlerinde son derece yoğun hava saldırılı olmuştur:

görsel
görsel
yaz ben geliyorum der gibiydi.
Yarın akşama kadar yurdumuzda beklenilen hava durumları.
görsel
Önümüzdeki 1 hafta boyunca sıcaklıklar mevsim normallerinin üstünde devam edecek, yağışlar ise daha çok Doğu Karadeniz'de etkili. Su baskınlarına dikkat. Eylül ayıda normallerden sıcak geçecek gibi duruyor maalesef.
görsel
görsel
önümüzdeki 10 gün için beklenen toplam yağış miktarı:
Kuzey kesimlerimizi önümüzdeki günlerde yağışlı havalar bekliyor.
görsel
25 eylül'den itibaren soğuk hava dalgası ile beraber yurdun büyük bölümünde sıcaklık yer seviyesinde normallerin altına inecek. Kısaca yaza veda kışlıklara merhaba diyeceğiz.
istanbul'da sıcaklıklar 10-15°C birden düşecek.
görsel

istanbul diyagramı:
görsel
görsel
Winter is coming.
görsel

Muğla bey kendinize geldiniz efendim, tebrikler. yüzme bilmeyeni il sınırına sokmadığınız doğru mu?
görsel
an itibari ile cizre'de 20 derece, güneşli, mis gibi bir hava var ben içeride kağıt işleriyle boğuşuyorum aliminiyum! ya da boğuşuyormuş gibi yapıyorum.

liseli gibi bahar gelince tembellik başlıyor.
görsel

Aman yarabbi ölüyoruz.
Kafamı buzluğa sokup ağladığım günler bunlar.

Fırında ısınanla dalga geçtim şimdi buzlukla serinliyorum... Allahın ilahi kudreti.