bugün

daha çok yattığım kadınlar için kullandığım kelimedir. ya da yatma potansiyelim bulunduğum hatunlar. başkaları başka türlü hitap ederler ama nedense böyle demek geçer içimden. geçen hatunun biri...diye başlayan hikayelerin içinde geçer.
hep aşağılayıcı bir hitap gibi gelir bana .neden bilmem ,sevmem .
Bi kadina soylenebilicek en guzel soz.
bana hitabından hoşlandığım kelimedir. ama ne hikmetse bir kaç kere denk geldim hep. aşkımdan 1000 kat daha anlamlıdır.
hatunlarda abaza degildir. hatunlar abazadır. sadece zorunlu belli edemiyolar .
ankara gazinolarında ''gacı'' olarakta bilinir.
meşhur bir internet sitesi ismi.
gerçek bir kadınsanız, en güzel hitap şekli.
kadın olabilme şerefine nail olan dişi varlıkların taşımayı hakettiği, belli bir ağırlığı olan özel sıfat. *
orta asya türk devletlerinde kağan'ın eşi olan ve kağandan sonra 2. sırada gelen kadın.
bazıları alaturka bulasa da hoşlanmasa da kadınlara en sevdiğim, en güzel hitap şekli.
(bkz: gadın)
argoda genel olarak ''veren'' kadınlara söylenen hitap.
bayan kadın zevce anlamlarının hepsinin bir arada bulunduğu söylemesi zevk veren kelime.
güzel kelimedir.
Sevgilim bana her söylediğinde aşırı hoşuma giden kelime. Hele sonuna ''-um'' eklediğinde mest oluyorum.
sevgilimle her sevişmemizde bana söylediği kelime. arada harunum, abimde demekte.
Sevdigim kelime. insana kendini daha disi hissettirir.
sevgilimin bana hiç söylemediği kelime. Kadınım daha makbuldür ayrıca.
güzel bir kıza en çok yakışan kelimedir.
bazı 'hatun'lar bir hitap şekli olarak pek sevmese de, bence türkçe'deki en güzel kelimelerden birisidir.

hayır, ne diyelim istiyorlar anlamadım ki... kız veya kadın gereksiz ima ve mesaj yüklü kelimeler. karı meselesine hiç girmiyorum bile.

bir hatunu da beğenin lan artık, nedir yani?.
kadın olabilme şerefine nail olan dişi varlıkların taşımayı hakettiği, bir ağırlığı olan özel sıfat. *
Her erkeğin sevgilisine bu şekilde hitap etmesi gerektiğini düşünüyorum. bundan daha çekici bir kelime olamaz.
(bkz: manita)
her kadına yakışmaz bu sıfat.
hatun dediğin biraz oturaklı biraz osmanlı olacak.
(bkz: annem)