bugün

"your scent - berries tart, lilac sweet"

(bkz: the wolven storm)
umarım şizofrenimdir ve hepiniz hayal ürünüsünüzdür.
iyi olmak iyi birşey değildir.
--spoiler--
''Yalnızlığa yenilmemek için, sık sık hayaller kurulur; ama aslında neyin hayalini kurarsan kur, yalnızlık her hayalin sonudur.''
--spoiler--

pablo neruda
my future looks so bright, i think i've seen the light.

hem esprili hemde beni anlatan bi söz.
--spoiler--
''insanlığın bütününün refahı, açlık ve baskının yerine geçmelidir. Dünya vatandaşları, kıskançlık, açgözlülük ve kinden uzaklaşacak şekilde eğitilmelidir.''
--spoiler--

Mustafa Kemal Atatürk
görsel
bizi çıkmaz yola sokup
yolun açık olsun dediler.
Erkek seviştikçe sever, kadın sevdikçe sevişir.
bir kimsenin ne düşündüğünü öğrenmek istiyorsan söylediklerine değil yaptıklarına bak.
descartes.
Allah kulundan intikamını kul ile alır, ilim bilmeyende bunu kul yaptı sanır.
hz. mevlena
Barış, savaşın başka yöntemlerle devamı ve silahlı savaşa hazırlığın ayrı bir biçimidir.
(bkz: Hüseyin Nihal Atsız)
Bize bir gençlik lazımdır. Temelinde cehalet, duvarlarda riya, tavanlarında dalkavukluk bulunmasın.
--spoiler--
''Beni bir ben bilirim, bir de Yaradan. Bana bir ben lazımım, bir de Anlayan.''
--spoiler--

mevlana
Senle ben batı-doğu ama dünya yuvarlak.
--spoiler--
''Edep, devlet başkanları ve benzeri kişilerin tabiatına yerleşince bunun neticesi olarak iyilikler çoğalır, bunlar iyi olarak görülüp beğenilir. Böylece halk da bunların gerçek olduğuna inanır ve iyiliklerin kabulünde birleşir. işte istenen istikamet budur.''
--spoiler--

platon
--spoiler--
''Dünya bir hücredir seni yalnızlığa iten fakat seni düşündürüp olgunlaştıran ortam da olabilir.''
--spoiler--

Aristoteles
Bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri varsa, o yerde güneş batıyor demektir.

Karanlığa küfredeceğine bir mum yak.

-Konfüçyüs
"Bağımsızlık benim karakterimdir". Bunu bir çok açıdan bağımlı biri olarak yazıyorum.
Bir çirkin sevdim herkesten güzel..
balkon çiçekleri kadar hayata kırgın.
--spoiler--
''Biz cahil dediğimiz zaman, mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz. Kastettiğimiz ilim, hakikati bilmektir.''
--spoiler--

Mustafa Kemal Atatürk
"gör götüm yolları, iç soğuk suları!"
--spoiler--
''Bilginin ve bilgeliğin yokluğunda zihin söner. Beslenemeyen mideler gibi, beslenemeyen zihinlerede acıyalım. Açlıktan can çekişen bir bedenden daha da içler acısı birşey varsa, o da aydınlık açlığından ölen bir ruhtur.''
--spoiler--

Victor Hugo
Boşver be oğlum.
Ne biz biziz , ne de sen sen .
güncel Önemli Başlıklar