bugün

Toplumun kalabalıkları ve onlar gibi düşünenler benim kitabımı okumasınlar; hem ben, ona hiç el sürmemelerini alışkanlıklarına uyarak eserimi yanlış anlamalarına yeğ tutarım. Karl Max.
her insan mutlu olamaz. çünkü gereğinden fazla özler dünü, hak ettiğinden fazla düşünür yarını ve hiç hak etmediği kadar bilinçsizce yaşar bugünü.
her insan mutlu olamaz, çünkü gereğinden fazla özler hayatından çıkanları, hak ettiğinden daha büyük umutlarla bekler hayatına girenleri. ve asla göremez yanı başındakileri.
"bir gün bir yerde tekrar karşılaşırsak eğer, benimle yeniden tanış."
pablo neruda
"insan sevmeye başladı mı, yaşamaya da başlar."
Ölü bir gezegenin soğuk tenhalığına benzemesin diye yalnızlık mutlaka paylaşılacak bir suç ortağı sevgiliyle..
Fikirlerin gücüne bizzat şahit oldum. Fikirler adına öldürülen ve fikirleri savunurken ölen insanları gördüm. Yalnız, bir fikri öpemez ona dokunamaz veya onu tutamazsınız. Fikirler kan ağlamaz, acıyı hissetmezler, sevmezler.
her çarpıntıya koşarsan kalbin yorulur.

(bkz: bazen)
Only God can judge me..
Bir insanın kafa tasını kırmak için yaklaşık 230 kiloluk baskı gerekir. Ama duygular daha hassas şeyler.
dünya, kim tarafından aranıyor ve seviliyorsa onun padişahı olur. kim de dünyayı terk eder ve horlarsa, dünya onun hizmetçisi olur. dünya hem talep eden, hem de talep edilen, aranandır. kim dünyayı talep ederse, dünya onu reddeder. kim dünyayı reddederse, dünya onun peşinden gider. dünya, ahirete giderken yol üzerindeki bir köprüdür. bu köprüden geçiniz ama orada sürekli kalacakmış gibi davranmayınız. köprüler üzerine saraylar inşa etmek pek de akıl karı değildir. dünyadan seni ahirete ulaştıracak kadarını al, ahiretten seni men edecek olan tarafını bırak.

abdulkadir geylani (k.s)
Tanrı bir kralla bir çiftçinin dualarıyla eşit oranda dalga geçer.
Farklı olmak için birilerini taklit etmeyi bırakın. Unutmayın, Tanrı herkesi farklı yarattı. Kendiniz olun hepsi bu.
Seni çok sevdiğine inandırmışsa ve bi daha kimsenin seni onun kadar seveceğine inanamıyorsan yanılıyorsun. Çok fena yanılıyorsun.
Sevgiliyken hayatının kadını olanı ayrıldıgında hayat kadını gibi anlatmayacaksın adamsan...
Biri sizi gerçekten seviyorsa, sevgisinden şüphe etmeniz için size hiçbir sebep vermez.
gözlerini seviyorum, maviydiler. belki de yeşil. neyse zaten artık çok ta önemli değil.
Allah (c.c) kuluna 3 şekilde cevap verir; Evet! der istediğini verir.. Hayır! der iyisini verir.. Bekle! der en iyisini verir..
Muhafazakârlar yaşayan bebekleri ölü askerlere çevirebilmek için isterler.
"nihil novi sub sole." ( güneşin altında yeni bir şey yok.)
"hepsi yaralar,sonuncusu öldürür."
TÜRKLÜK GÖKLERDE DALGALANAN BiR SANCAK VE BiZ TÜRKLER ALLAH'ın ÖNÜNDE EĞiLiRiZ ANCAK.
bulamadın m ?
s**ini oynatırsın !
buldun mu ?
bulgur kaynatırsın..

annem~~
"everybody lies, everybody dies" house.
zaman en iyi öğretmendir fakat tüm öğrencilerini öldürür.
hani böyle karanlık bir gecede ıssız bir yokuşu tek başına inerken bir köşeyi dönersin de deniz çıkar ya karşına. sonra o denizde bir gemi belirir. şıkır şıkır ışıklarla geçer gider. sen sevinirsin. hiç nedensiz ama. sonra için kıpırdar ya hani. öyle işte. seni tanıdığımdan beri bir gemi geçiyor içimden. hep ama...