bugün

bilgisayarla arası pek iyi olmayan bir anneniz mi var? google'ın screenshot'ını alıp duvar kağıdı yapın ve kenara çekilip şenliği seyredin.
yürürken bir çiviye basmamaya, ayağının burkulmamasına itina ettigin gibi,varlığının en esaslı tarafının yani seni idare eden aklın da çarpılmamasına dikkat et.
.ölüm ile ayrılığı tartmışlar, en ağırı ihanet gelmiş.
forgive your enemies, but never forget their names. **
binicem üstünee vurıcam kırbacı vurıcam kırbacı, soğuk bir gazoza ne dersin yavrum * .
"Neden her zaman zeytinyağı gibi üste çıkıyorsun" diyordu.
Onu su gibi aziz kıldığımı bilmiyordu.
--spoiler--
bazen “su” olmak lazım , sessiz sakin.!
bazen “sel” olmak lazım , öfkeli ve hırçın.!
bazen “mum” alevi olmak lazım , sabırla tükenmeyi bekleyen..!
bazense “volkan” olmak lazım , önüne gelen herşeyi hızla tüketen.!
kimine su olacaksın kimine sel! kimine mum olacaksın kimine volkan...
--spoiler--
hz. muhammed(s.a.v) her zaman evangelizmin üstüne çıkıyor. o insanı allah saymıyor ve kendini de allah ile bir tutmuyor. müslümanların allah'tan başka ilahı yoktur ve hz. muhammed o'nun peygamberidir. burada hiçbir muamma ve sır yoktur… (bkz: lev tolstoy)
edgar poe nin şiiri ne gökteki melekler ne yerdeki şeytan ruhumu ayıramaz annabel'in ruhundan
bazen herşeyi bilirsin ama kilitlidir adımların.
hepiniz hickimsemsiniz artik.
kendimin herkesiyim.
Uçurumun kenarında olsan bile hayata gıcıklık olsun diye gülümse.
aslında hiç bir şey öyle değil!
çocukken kolumuzu ısırarak yapardik saatlerimizi, gün gelince zamanin canımızı acıtacağını anlamış gibi... (anonim)
(bkz: bunlar babadan oğula nesil heralde).
'hayattan korkmayın çocuklar, iyi ve doğru birşeyler yaptığınızda hayat öyle güzel ki' - Fyodor Mihailovic Dostoyevski
ver yarini ellere vur götünü yellere.
ağlıyor musun diye soruyor bir de utanmadan; yok ben gözlerimden işiyorum.
ahularla ebrularla olmaz bu işler, gönül kimi seviyorsa hep onu ister.
cennet anaların ayaklarının altındadır...
(bkz: türk erkekleri gitsin italyan erkekleri gelsin) başlılığı altına girilen mükemmel ötesi entry;

benim daha iyi bir önermem var affınıza sığınarak:
"türk erkekleri gitsin, türk erkekleri gelsin, gitsin, gelsin, gitsin, gelsin..."
sürüden ayrılanı sürü sevmez.
gözyaşlarını kötü günlerin için sakla.
"ne kadar somun varsa o kadar civata vardır"
Ankaralı Namık
ben bir mezar taşı üstünde görmüştüm. hasan yılmaz allah uzun ömür versin yazıyordu mezar taşında... ?