bugün

Arkadan oyun oynayanlara hep iyimser olarak yaklaştım. Çünkü çocukların beyin gelişimi için oyuna ihtiyaçları var
size kafanız hükmediyorsa kralsınız. vücudunuz hükmediyorsa, köle.
'unutmayınız ki cumhurbaşkanı bile sınıfta öğretmenlerden sonra gelir.'
m.k. atatürk
"adaletsizliği engelleyecek gücünüzün olmadığı zamanlar olabilir fakat, itiraz etmeyi beceremediğiniz bir zaman asla olmamalı"

(bkz: elie wiesel)
abii biraz defans yapın her pozisyon tek kalıyorum amına koyim yaa.
Kendini yoksa sultan mı sandın, Seninki sade isim benzerliği Süleyman...
onunla sakın bozuşma, onun kumaşı iyidir.
''dışı sevda, içi zindan değilim artık''
bahtsız bedeviyi çölde kutup ayıları sikermiş.
adam sandım eşeği, altına serdim döşeği.
Dediler ki; "yaşından çok daha olgunsun." Evet, dedim. Çünkü hep büyüklük bende kaldı.. [M. Mungan]
Leyla sevmek hoştur amma Mecnun olmak başkadır başka.
(bkz: yapma bunu volkan)..
(bkz: ayhaann ve faul)..
"Bilim ve sanat bir kuşun iki kanadı gibidir. Bu iki kanadın bulunduğu ve geliştiği toplumlar uçar ve özgür olurlar. Uçamayanlar ise, tavuk olurlar. Tavuk gibi olan toplumlar önüne atılan bir avuç yemi gagalarken, arkadan yumurtalarının alındığının farkında bile olmaz." Charles DARWIN
(bkz: hayat ne tuhaf böyle vapurlar filan).
bozuk bi moral bile günde iki kez eğlenceliyi gösterir.
Kendi kendime karar verdim ki, hayatta iki tür düşkünlük hali var: Topluma uyum sağlamak için hiçbir şey yapmamak ya da bunun için her şeyi yapmak (...) Bir insan olarak evrende her şeyiz ama ne garip, toplum içinde bir fert olarak hiçbir şeyiz. * *
"Hayatımda hiçbir hayalim gerçekleşmedi. Peki mutlumuyum? Evet." Bill Gates
"insani ilişkiler satranç gibidir, tek mesele hamle tahmini."
"Herkes üzüntülerini saklayan maskeler takıyor... Elbette benim de bir maskem var, beni üzgün gösteren..." dexter
insan ulaşamadığı her şeyin "delisi", ulaştığı her şeyin "nankörüdür".
"insanlarla yüzyüze konuşarak her sorunu halledebilirsin; Ama bazı insanlar gelir önüne, hangi yüzüne konuşacağını bilemezsin". Pablo Neruda
sen besteden düşmüş bir notaysan, kimse sana şarkı söyleyemez ki .
"kadınların üzüntüsü yaz fırtınası gibidir; şiddetli ama kısa olur." *
toprağın altında olacağına, varsın dağların ardında olsun...