bugün

bir dönem hastanelerde başgöstermiş doktorluk nedir? neden yapılır? hipokrat yemini nedir? sorularının bırakın cevaplarını, sorularını bile bilmeyen aklınca dinine uygun davranan doktorlardı, aslında ne kadar haklılardı değil mi? erkekse erkek doktora gitsin canım, bulsun başka doktor, nasıl olur da bayan doktora gider, hem o bayan doktor orasını burasını görecek ne ayıp şeyler...
doktorun jinekolog olması halinde normal olan durum.
"doktor beni ellemesin, doktor bana dokunmasın" felsefesiyle düşünen, "yemin ettiysek o kadar da deil" mantığıyla hareket eden doktor insanının hareketi.

(bkz: doktor beni ellemesin)
hastabakıcı kadın diye orgazm olmuyorsa ortada bir sorun var demektir.
(bkz: ben tedavi etmem beyim eder)
bir tarafına taş doldurulup eline "meslekten ihraç" raporu verilmesi gereken doktor.
mesleğinin gereğini yerine getirmeyen ve ettiği yemine * sadık kalmayan doktor modelidir. yaptığı işi bir an önce bırakması ya da ihrac edilmesi toplum için en doğrusudur.
(bkz: primum non nocere)
hipokrat yeminini ne bokuma ettin,git evinin kadını çocuklarının anası ol dedirten kişi yada kişiler.
hastanın içinde makas unutan doktor kadar dengesiz bir doktordur.
bir yemin ettim ki dönemem şarkısını daha çok dinlemesi gerekli doktordur. Oha yanidir.

(bkz: Hypocrisy) *
ulan adı üstünde hasta.. yani kimbilir adamın ne derdi var. aklına hiç bir şekilde seks gelmeyecek durumda.

doktor bu durumda kendi uçkuruna güvenemiyor ki, hastadan çekiniyor. şimdi ben bu adamın kolunu görürsem azarım, adama veririm korkusuna kapılmıştır.

yoksa adamın s.kinde değildir, doktor'un kadın olması. adamın tek derdi bir an evvel iyileşip s.ktir olup gitmektir.
bakış açısı (bkz: haremlik selamlık) olabilir.kınıyoruz.
yobazın kralı olan doktor cinsidir, kendisinin acilen tedaviye ihtiyacı vardır.
doktor olmasına rağmen beyninin genişlememesinde ortaya çıkan sonuçtur.
hipokratın yüzünü yere eğdirmiş doktor...
erkeğin vücudunun herhangi bir yerine eli değidiğinde dinden çıkacağını* düşünen hasta ruhlu doktordur. o kadar pozitif bilim okumuştur ama nasiplenmemiştir, doktordur ama hastalık da deva da allahtan gelmektedir, kendisine diye çabalıyor anlamadım. anlayan varsa beri gelsin.*
cahillikten diye düşünüyorum ancak doktorluğa kadar okumuş. demekki hayat felsefesi dar bir yelpazeyle sınırlı kalmış.
kamusal alanda türban yayıldıkça artacak hadisedir.
ilkelliğin ve yobazlığın dibine vurmak, dini suistimalin iyice içine *.
4.Hekimin kendi değerlerine ters düşen durumlardan kaçınma hakkı: Hastanın değerlerine saygı duyulan bir ilişkide, hekimler kendi değerlerini (hastalar açısından olumsuzluk yaratmamak koşulu ile) savunabilirler. Bir hekim kendi değerlerine ters düşen uygulamalara zorlanmamalıdır.

7.hekimin hastayı reddetme hakkı: hasta-hekim ilişkisinin temelinde yer alan öğe güvendir. hekimin kendisine güven duymayan hastayı reddetme hakkı olmalıdır. kendisindeki bulaşıcı hastalığı hekime söylemeyen hasta da olduğu gibi. bu durum hekimlik onurunun korunmasının olmazsa olmaz koşuludur.

kamu kuruluşlarında ve tüzel kişiliği olan kurumlardaki hekim ve diğer sağlık mensupları hastayı kabul etmek zorundadır. özel olarak çalışmasını yürüten bir hekim bir yerde tekse hastayı kabul etmemezlik yapamaz. yine deprem , savaş ve kitle kazalarında sağlık mensubu tüm hastalara bakmak zorundadır.

bu itibarla hekimin hastaya bakıp bakmamakta serbest oluşu ; acil yardım,resmi ya da insani vazifenin ifası gibi hallerle sınırlıdır. bu durumlarda müdahale zorunludur.

ancak; hekim ya da diş hekimi acil yardım , resmi ya da insani görevin yerine getirilmesi hariç olmak üzere mesleki ve kişisel sebeplerle hastaya bakmayabilir (tıbbi deontoloji tüzüğü 18. madde).

http://www.edirnesm.gov.tr/?x=24

bir de boyle bir sey varmis.