bugün

Mideme tercüman oldun.

O ne menem o ne iğrenç sestir ulan ağır başlı olun biraz ege türküleri gibi .
dibine sapına kadar katıldığım önermedir. hele o dendere denderule eşliğinde tepinmek nedir ya insan gülse mi kussa mı tereddütte kalıyor.
Hep aynı gıygıda gıy gıy gıy gıda gıy gıy zaten iki tane teli olan dalgadan ne ses çıkacak başka o da ayrı mevzu.
https://youtu.be/BeatLGHK_x4
herkes anlamaz.
her milletten kültürden insanın yaşadığı bir şehirdeyim yani istanbulda. kürdü, lazı, zencisi, suriyelisi, boşnağı, akla ne gelirse var biliyorsunuz. Dolayısı ile yemeğinden müzik kültürüne bir sürü farklı şeyi tecrübe etme imkanımız oluyor bir şekilde.
sonuç olarak diyebilirim ki; hakikaten karadeniz şarkıları hele de o kemençe kafa sikiyor be azizim. yani ben karadenizlilerin de bundan keyif aldığını sanmıyorum ama adetten diye bir şekilde sürdürmeye çalışıyorlar, onlara da yazık amk!
Yanlıştır, ya ben anlatamadum ya sen anlamayisun.
inceden hakaret etmek, zevklerin ve renklerin tartışılmadığı yerde insana komik gelmektedir. Sanki kafanıza silah dayıyorlar. Beğenmiyorsan git aleyna tilki dinle kulakların cevapsız çınlasın.
istisnasız tüm karadeniz müziklerinin mide bulandırması yanında pek önemi olmayan hede.
karadeniz müziklerinin tamamı mide bulandırıcı. bu türü popüler kültür adı altında bu ülkeye yutturanlar utansın.
Luslinka gibi olanlar güzel. Ama evet,

Lütfen. Rizeli.
karadeniz ezgileri değil sadece insanları da mide bulandırıcı.
Irkçı bir pislik olduğunuzu gösterir. Her yörenin ,.Her topluluğun müziğine saygı duymayı bilmek lazım önce.
görsel
Bir ırkçı ağzından çıkan salyadır. Beğenmeyen dinlemesin. Hele ki sanat anlayışlarını eleştirmeye kimsenin hakkı yok. Örfünüzü, avazınızı, dilinizi yitirmeyin sayın karadenizliler.
Bence Karadeniz ezgilerinin hepsi mide bulandırıcı.
Şu şöhreti yöre dışına çıkamamış kemençe ile çalıp söyleyenlerin hepsi. Yoksa tulum, gitar, davul, kaval, bağlama gibi çoklu enstrüman kullanılan şarkılar oldukça güzel.
aynı zamanda komik oldukları gerçeğidir.
kafa şişirmelerinden ve hiçbir sanatsal değerinin olmayışından kaynaklanır.
türkülerimizin içine etma çabalarıdır. bir tahtaya 3 çivi çakmışlar bir de tel gıy gıy da gıy gıy.

bir de buna oynamazlar mı ? eksozun sesine de oyna bunlar !

karadenizli ne ki türküsü ne olsun ?
karadenizliyim ve haklı bulduğum bir tespit, bu işin gereksiz abartıldığını düşünüyorum bende
“gönül sevdu bikere başkasunu sevemez” x 30 al sana karadeniz türküsü amk böyle sanatmı olur.
Sen dinleme ulan ayı.