bugün

her genç kızın rüyası zetina dikiş makinesine eş değer durumdur. zira her kız evleneceği erkeğin biraz bu kritere uymasını, ev işlerinde, çocuk bakmada ve bu gibi durumlarda kendine yardımcı olmasını ister.
zamane kızların rüyasıdır.. ama gerçekleştiği zaman sözkonusu erkeklerin arkadaş ilişkilerini ve dostluk bağlarını "kılıbık" sıfatıyla zayıflatan durumdur. görülmesi en istenmeyen şeydir. ayrıca hamarat sıfatı kızlar için türetilmiş bir sıfattır.
en hamaratı yumurta kırmaktan öteye geçemeyen erkektir. temizlik yap desen 'e ben çok yorulurum' der. nerde kaldı hamaratlık.
hamarat olmaları sebebiyle
sizin yptığınız işlere de karışır anneniz misali arkanızdan yaptığınızı düzenler. boşverin adamın pasaklısı titizinden makbul..
(bkz: burhan altıntop)
Malum anneler bir araya gelince çocuklardan konuşmamak olmaz. Kesin birinin kızı çok hamarat çıkar ve diğerlerinin moralinin içine eder. bu alışılmış olaydır ama durum bu sefer çok farklı.

Becerikli, elinden her iş gelen, annelerin kızlarına örnek gösterdiği evlat, erkek!
Erkek ve süper yemek yapıyor!
Erkek ve acayip temiz!
erkek ve misafir ağırlıyor!

-bizim cemre(erkek bu cemre) bu konularda çok farklı. o evde olduğu zaman istediğin kadar misafir gelsin, hiç telaşa kapılmam.
her işimi yapar sağ olsun. geçen çok yorgundum cemre sen yap dedim yemekleri. yapmış da yapmış. hadi yemek yapması bir şey değil öyle bi masa hazırlamış kii!...

-yok yook. cemre çok ayrı.
evde olmadığımda evi temizler, ortalığı toparlar öyle oturur bilgisayar başına. kalkar kalkmaz yatağını toplar. düzeni çok sever cemre'm benim.

-ahh cemre. bir de tarife göre falan yapmaz yemekleri. kafasında tasarlar. öyle yapar. eli çok hızlıdır. hemencecik döktürür bu bi sürü yemek. herkes bayılır bi görseniz.

-ama böyle yemek yapmak falan sonradan öğrenilecek şeyler değil(oha!) yetenek bi çeşit. cemre daha 5. sınıftayken....

bu ortamdan sonra ailelerin çocuklarına örnek gösterdiği insanlar değişmiş ayşe'lerin, merve'lerin, pelin'lerin yerini cemre'ler, ahmet'ler almıştır.
yazık lan. böyle erkek mi olur.

allah belanı versin cemre! içimde kalmasın...
henüz tanışık olunamayan erkektir.
hatır için çiğ tavuk yemenin aslının açlıktan olduğunu öğrendiğim eski ev arkadaşım.
yokluktan öncesinde tiner vernik karıştırılmış tavada omlet yediren en yakın dostum.
toz ve bilimum saç kıldan yumak yumak evinin içi teksas havasını bulabileceğimiz bir başka arkadaşım.
çokça örneklendirilebilecek insanların tam tersidir.
en asil duyguların erkeğidir. kankanız ise bi de değmeyin keyfinize. öğrenci evini pırıl pırıl mutfağı gıcır gıcır yapar. yemeklerinin tadı ise anne eli değmiş gibidir.
bulursam ciddi ve uzun ilişki düşüneceğim erkektir.
aile evinden ayrı geçirilen öğrenciliklerin yüzde 59 ünde ortaya çıkan erkektir. her işini kendisi yapmaya alışmıştır. hizmetçiye filan ihtiyaç duymaz. evlenirken de kendisine hizmet edecek birini değil hizmet etmekten zevk alan birini seçer. zaten her işinde de yardım eder...

öyle kızların da ölüp bittiği bir erkek çeşidi değildir. bu hatun milleti gerçekten değişik...
tadından yenmeyecek erkektir.
ailesinden ayrı yaşayan, yalnız erkektir.yaşadığı evi çekip çevirmekten hamarat olmuştur.bulaşık sevmez,hatta tiksinir.
efendim.

ev işlerinde üzerine olmayandır.
elinden tutup nikah dairesine götüreceğim erkektir. varya beraber harikalar yaratırız olm mutfakta. çok heycanlı.