bugün

türkiye'de, rüşvet ve yolsuzluk açısından çok tartışmalı görevlerde bulunmuş ama hepsinden "temiz" ayrılmış, siyasi hayatında tek bir leke olmayan bir insana atılabilecek en komik "çamur". adama sormazlar mı; sizin halkçı, milli iradeci başbakanınız o gömleğin fabrikasını satın alacak duruma gelmiş, nasıl gelmiş? diye...

(bkz: akp rüyasından kabusa geçiş)
(bkz: hesap verme vaktinin yaklaşması)
(bkz: recep bey in uykusunun kaçması)
şaşırılmaması gereken durumdur. zira ;

evet kılıçdaroğlu etro marka gömlek giymektedir. hatta ayakkabıları da mahmutpaşadan değil baya kaliteli ve pahalı bi markadır yada giydiği kazakları da karısı örmüyordur herkesin alamadığı bir mağazadan almıştır.

ayrıca halkçılık halkın hakkını korumaktır. kriz nedeniyle işçisinden üç kuruş maaşı kesip metresine pırlanta yüzük patrona karşı işçiyi savunmaktır. yada cep telefonu faturasına bakıp ulan 20 liralık konuşuyorum vergiler falan 45 lira fatura ödüyorum diye hayıflanan halkı soyan vergi düzenine karşı gelmektir.

7 yıldır yaşanılanlardan sonra doğru ile yanlışı iyice birbirine karışmasından mütevellit lan yoksa bu da mı bizi yemeye geliyor diye düşündürten olaydır.

son söz: düşünmesi gerekenler düşünsün adam oyunu bozmaya geliyor.
kemal kılıçdaroğlu'nu eleştiren herkesin otamatikman tayyipçi ilan edildiği başlık,

- kendine halkçı diyen kemal kılıçdaroğlu, etro marka gömlek giyiyor.
- sen önce tayyip'in gemilerini açıkla.

birincisi; kılıçdaroğlu'nu eleştirmek demek, otomatikman tayyip erdoğan'ı savunmak anlamına gelmez. bu nasıl bir zihniyettir? bu nasıl bir kutuplaşmadır? türkiye'de yaşayan bir insan, illa tayyipçi ya da kemalci olmak zorunda mıdır? bu iki lideri de beğenmeyen, eleştiren biri var olamaz mı?

ikincisi; bir kişinin yaptığı hatayı, başka birinin yaptığı hatayı örneklemek suretiyle berteraf etmek, halkçılıkla ne derece uyuşuyor? tayyip erdoğan'ın oğluna gemi alması, halkçı geçinen kemal kılıçdaroğlu'nun etro marka gömlek giydiği gerçeğini değiştirmez. güneş, balçıkla sıvanmaz.
- halkçı kemal etro marka gömlek giyiyormuş. peki buna ne diyeceksin?
+ bulabildikleri tek açık bu olsun. başka bir şey var mı?
sonuçta bir millet vekili maaşı alıyodur ve bu maaşla o gömlek alınabilir.peki ya ezileni ,işçi sınıfını ,yoksul halkı savunan komünistlerin 100 liralık ayakkabı giymesi ? insanları giyim kuşamına göre değil fikirlerine ve karakterlerine göre değerlendirmek gerekir sonuçta.
önce tanım: kendisine yakışmış gömlek.
300-500 lira para mı lan? ben bile aldığım kıytırık beşbin lira maaşla bin liralık takım giyiyorum. ya ne olacağıdı, perşembe pazarından mı giyinecekti adam?
kılıçdaroğlu nu hazmedemeyenlerin dayanılmaz hafifliğidir.

ulan adam senelerce bu ülkeye hizmet vermiş ve üst düzey görevlerde çalışmış , şu anda da millet vekili. bu adam bu gömleği giymeyecekte ben mi giyecem. kılıçdaroğlu nu eleştirenler de bunca maaş gelirine rağmen çarşıdan pazardan giyinirdi değil mi. gönlüm isterdiki benim de gelirim bir millet vekil aylığına yakın olsunda ben de giyiniyeyim.

bir adamın eleştirecek elle tutulur yerleri olmayınca gömleği bile konu edilebiliyor. ne mutlu böyle bir siyasetçiye kavuştuk.
Kılıçdaroğlu için,SSK'yı dolandırdı haberleri yayıldı.

Dolandırdı ise niye bu adam hukuki süreç başlatılmadı, neden herhangi bir ceza almadı kimse düşünmedi .. Gelmeden çamur atıldı yani..

Etro marka gömleği eleştirildi;

Diğer yandan Recep bey'in mal varlığı göz ardı edilerek,
çocukları burslarla okutulmuş, sonra da trilyon'luk yatlar, katlar, gemiciklere sahip olmuş, koskoca devlet adamının oğlu için çürük raporu verilmiş ''raporda ki hastalığa göre ki evlenmesi bile sakıncalı '' 2 ay sonra düğün yapmıştır. ihtişamlı devletin saraylarında milyon dolarlık düğünler yapılmış oğluna kızına , bunlar sorgulanmamış bir etro gömlek'le türkiye'nin ekonomisinin çökeceği görüşüne varmış bu kör gençlik..

Siz işine gelince kader işine gelince TSK işine gelince ananızı sorumlu olarak gösteren Recep Bey'e tapmaya devam edin..

Şimdi bende bu ne perhiz bu ne lahana turşusu diyorum ve soruyorum.

Recep Bey , Zonguldak için KADER dedi.

Bursa M.KemalPaşa'da 13 işçi maden ocağında ölmüştü. Denetimciler oraya gitmiş
talımatlar vermiş, şunu , şunu ,şunu yapacaksın demış madenciye adam yerine getirmemesine rağmen maden ocagı kapatılmamış 13 işçi ihmalden ölmüştü. Evet Zonguldak maden ocağı faciası gündeme geldi . Devlet denetime hız verdı 1 sene önce kapanmayan Bursa'daki maden ocagı hemen kapatıldı . Şimdi ?

Bursa M. KemalPaşa'daki maden ocağının sahıbı çıkıp deseki ,

Recep Bey , benım ocagımı neden kapatıyorsunuz ? Kardeşim maden ocagında göcük oluyorsa ve ınsanlar ölüyorsa bu kader değilmiydi. ? Sen demedin mi burada benim suçum ne ?

Evet, Kılıçdaroğlu'nun işi zor. Çünkü ortada kanser hastası olmuş bir ülke var ve onu kurtarmak için çok çaba sarfetmesi gerekiyor.
kimse kemal kılıçdaroğlu'nun gömlek fiyatına birşey demiyor. insanlar halkçı ve gecekondu adamı diye tarif edilen siyasetçilerin ikiyüzlülüğünü tartışıyor.
o zaman ak partililerin ne yaptığı bizi ilgilendirmez. ak partilileri eleştirip aynı olayı kendisinin yapması ile başlıyor kandırmaca filmi.
giydirdikleri insanların dikkatinden kaçmamış olaydır. sorun şuki bu tespiti twitterda yapan memet ali ılıceektir şimdiden rahatsız etmiş olmalı ılıceek ailesini; kemal bey bundan bunu çıkarıyorum.
ezikliğin yüceltilmesi diye birşey var. böyle fakirliğin gururu diye.

350 tlye gömlek giymeyi eleştirmek işte bu saçmalığın en önemli örneği belki de. çapın 350tl lik gömleği eleştirmek ise zaten 350 tllik adamsındır. fakirliğinle gururunla orada kalacaksın.

chpyi ve kemalistleri sevmesem de akpli ve dinciye laf söyleme hakkımı çok seviyorum.

sen şimdi sayın fakir; bayram da düğünde en pahalı elbiselerini giyip heyecanla dolanıyormusun?

ha o zaman o adam da o gömleği giyer cicim. sen de fakirliğinle konuşursun anca. 350tl den ucuz gömlek giyen siyasetçi de bulursan o da fakir sen de fakirtakılırsınız.
çakma olma ihtimalinide düşünmek lazım.
hükümet ve çevresinde yangın başlamış önce başa vurmuştur.

adamın heryerini iyi inceleyin iyi zoomlayın, bugün gömlek yarın başka bişey çıkarın.

aman gözünüz kasımpaşa'nın en zengin kalpazanını görmesin.
sahibinin; "ehü ehü ehü! hani halkçıydın, etroseksüel olmuşsun. çok komik lan! ehü ehü ehü!" şeklinde eleştiriler almasını sağlayan gömlektir.
günden güne daha da şişen yeşil sermayeden, gemiciklerden, 17-18 yaşında şirket kurup, müthiş(!) ticari zeka ile başarılı olan vekil/bakan çocuklarından, mısırdan, likit yumurtadan, liman güvenlik kamerası ihalelerinden, pırlantadan bahsetmeyeceğim, ya da deniz feneri'nden...

Adam, Türkiye'nin en eski ve en köklü partisine genel başkan oluyor, başbakanlığa soyunuyor. pazardan mı alsaydı yani gömleğini, ya da çuval giyip mi çıksaydı? ha, öyle olsaydı, ona da bir kulp bulunurdu, o ayrı. diğer siyasetçiler, vekiller sanki pazardan giyiniyorlar. adam, çalmamış, çırpmamış, sana ne? maaşı da o kadarına yeter herhalde...

dokunulmazlıkları arkasına sığınıp yarattıkları sırça köşklerinde oturanlar, önce kendi ayıplarını görsünler, sonra konuşsunlar.

özet geçiyorum; (bkz: komiksiniz)
nazilli basmasından dikilmiş gömlek yaraşırdı oysa.
emine erdoğanın eşarplarının kaç tl olduğunu bilmeyenlerin, bir gömleğe takıp çamur atma politikalarından biridir. Yakışır. Daha iyilerine layıktır kılıçdaroğlu.
(bkz: 550 ytl lik turban)
bu açığı(!) yakalayan refans kişi mehmet ali ılıcak.
kılıçdaroğlu, bu adam gibi halkı tv vericem diyerek tokatlayıp mı giymiş o gömleği?
halkçı olmanın ölçüsü kulübe de yaşayıp, çul giymek mi? ve burada bu gömlek üzerinden tartışma yaratanların cep telefonları acaba kaç tl den başlıyor buna bakmak lazım. çoğu da daha iş hayatında olmadan hem de buna eminim!
ben orta hallice kazanan birisi olarak alıyorum o paralara gömlek, ayakkabı. adam milletvekili maaşı ile 15 milyonluk salı pazarı gömleğini giyip mi çıkacaktı kurultaya.. bu ne gerizekalı bir yorumdur. adamın sünnetsiz ziki bitti şimdi giydiği gömleğe mi takıldınız. dieselden 600 milyona gömlek giyse ne olacak bunlar milletvekili maaşı ile alınamayacak şeyler mi.. *
sanki adam roro tanker gemilerinden filo kurmuş, hastane zincirleri oluşturmuş, trilyonluk havuzlu villalarda kalıyor. adam kaç yaşında senelerdir üst düzey bürokratlık, yöneticilik, milletvekilliği yapmış mal varlığı benden daha az..
350 tl lik gömlek giyerek çıkmış kurultaya.. aman ne büyük olay.. ne giyecekti adam.. sosyal halktan, türkiyede fakirlikten kıvranan halktan bahsediyor ya çöpten toplama bir mont, üstünede gazete kağıtları ile örtmeliydi değil mi e gerizekalılar.. *

350 tl lik gömlek bir o kadar pantolon adamın takımı 1 milyar civarı.. sokaklarda dolaşan ilaç mümesilleri bile 1,5 milyarlık takımlarla dolaşıyor..

akepelilerin bu ortam kötü kolla g.tü mantığıdır.
saldıracak yer bulamadılar önce adamın ziki sünnetsiz, sonra adamın giydiği gömlek 350 tl.. *

ürkme recep bey, kılıçdaroğlu girmeyecek teğet geçecek..
gittigidiyor'da 150 liradır.
Ben kılıçdaroğlu'nu seven, destekleyen birisi değilimdir ama şu eleştiri harbiden mallıktan öte bir şey. Olay bence kılıçdaroğlu kişisinden öte bu eleştiriyi yapanların cehaletinden, okumuyor, bilmiyor olmalarından kaynaklanıyorlardır.

Öncelikle chp gibi sosyal faşist zihniyete bürünmüş, milliyetçi bir partinin başına geçmiş bir adam öyle kolay kolay "halkçı" olamaz, olmaz.

sen bunu anlamalısın. sonracığıma kılıçdaroğlu sempatizanları şuraya "ulan ibne herif adm 10 tl lik gömlek giyerse oyunu verecen mi, onunla birlik olup mücadele edecek misin" derse göt gibi kalırsın. Yani senin desteklediğin söz de muhafazakar akp milyonlarca müslüman açlıktan kırılıyorken, çocuklarına gemiler, fabrikalar kuranlar tarafından yönetiliyor. eşleri 500 tl'lik türbanlar takıyor. ee göt oluyor musun şimdi yani?

Siyaset giyilen gömlek, giyilen ayakkabıdan öte bir şeydir. Yani bu adam 10 tl'lik gömlek giyerse senin o mal eleştiri kabiliyetine göre hepinizin bu adamın peşinden gitmesi gerekiyor.
sikindirik samanyolu haberciliğinin bir başka örneği dahadır. Ben bu heriflerin sikindirik habercilik yapmasına yanmam da bu haberleri izleyecek kadar seviyesiz, akıl yoksunu bir kitlenin varlığına yanarım.
tayyip'i taktığı onbinlerce euroluk saati görmeyenler veya din deyip milyarlık türbanı kafasına dolayını görmeyen dincilerin son kudurukluğu.
kemal bey öyle bir esti ki paçalarından tek tek bok akmaya başladı korkudan bu zihniyetin.

artık sünne, marka muhabbet ederek alçakdıkça alçalırlar.
gerçi zaten en alçaktalardı da daha ne kadar alçacaklar ki.

daha yaranı sokaktaki çöpçüde bile 2 tane cep telefonu olduğu ülkede birisinin aldığı gömlek niye batar merak konusu.

akp ve fetoş zihniyetten öyle bir korku salmışki nasıl nefret saçarım, nasıl iftira ve kin kusarım diye iyicene insanlıktan çıktılar.
dün sünnet muhabbeti yaptınız, şimdi marka.
yarın ise kesin karısına ve oğluna sataşırsınız.

daha öncede dedim.
eskiden chp akpye bok atınca akp pirim yapar, oyları yükselirdi.
şimdi akp chpye bok atınca chp prim yapar oldu ve hali ile oyları yükselir oldu.
(bkz: kemal marka giyer)
halktan biri olması, 495 liralık kaliteli gömlek giymemesini gerektirmez. ki koskoca CHP genel başkanınında sünepe bir gömlekle görünmesi yakışı olmaz.
çakı recepin paranoya etkisiyle abdden birkaç farklı renkte getirttiği kurşun geçirmez gömleklerin düğmesini tutturan ip parçası kadar fiyatı olan gömlektir.