bugün

bir kere bile isimizi istedigim anda bitiremedigimden guvenlik kameralarına surekli el-kol hareketi yaptıgım banka.
yakında özelleştirilecek banka
bag-kur ve ssk ödemeleri icin gittiginizde sürekli icerde sirküle olan emeklilerle kaynasır en kücük bir islem icin saatlerce sıra beklemek zorunda kalabilirsiniz.emeklibank olarakda bilinir.
Ozellesmekten simdilik kurtulan banka.

An itibariyle Danıştay 13. Dairesi Halkbank'ın özelleştirilmesine ilişkin kararı durdurdu.

http://www.internethaber..../news_detail.php?id=56022
yakında, genel müdürlüğü* taşınacak bankadır.
(bkz: istanbul)
peşkeş çekileçek banka.bankanın amacı zaten kar etmek değildi kurulduğunda halka kred, vermek adı üstünde.
ntv'deki haberde, KPSS sonuçlarına göre 1.300 yeni personel alımı yapacak banka.
http://www.ntvmsnbc.com/news/411837.asp
yabancı sermayesi bulunmayan * 5 bankadan birisidir.
kobiye en çok destek veren devlet bankası.
kredi kartlarının advantage özelliği kazandığını dile getiren ve üzerinde halk bankası logosu taşıyan mavi renkli animasyon karakter, michael lewicki kişisinin happy adlı kısa filminde yer alan karaktere feci şekilde benzemektedir.* * görmek isteyenler için;
http://www.youtube.com/watch?v=Fccrd8cMKNA&NR=1

tasarımcı arkadaş allahtan "rengi bari mavi olsun..." diye düşünüp, "halk bankasının rengine de uydurduk la!" değişikliğine gitmiş, internet sitesinde yer alan banner'da görüp irkildiğimiz üzere üstüne bir de icq'dan tanıyacağınız o meşhur sesi eklemiştir. dolayısıyla kafalar karışmış, ve zihnimiz gereksiz yere iki adet soru ile meşgul edilmiştir, şöyleki:

1. "world card'ın vadası var, bonus kart'ın yetmişlerden fırlama peruklu ucubeleri... bizim niye bi maskotumuz yok ulen!?" diye düşünüp de bu şekil bir karaktere can veren frenkenstein kimdir, halk bankası'nda ne tür bir mevkiye sahiptir?

2. mickael lewicki kişisi bu durumdan haberdar mıdır? değilse yazık değil midir?
23 mayıs 2008' de 70'inci kuruluş yıldönümünü kutlayan, hali hazırda türkiye'nin 5'inci büyük bankasıdır.
atmleri diğer bankalara nazaran he daim daha tenha olan banka!
akbank ve diğer yabancı bankaların büyük bir hissesini almak için ilgi duyduğu banka. satışı 2008 itibariyle planlanıyordu lakin 2009'a sarktı.
hem devletin işlerini yapma çalışan, hem de piyasa koşullarında özel bankalarla rekabet etmeye çalışan, çoğu şubesinde çalışanlarının en erken 8'de bankadan çıkabildikleri %25i halka arz edilmiş, %75i ise (bkz: TMSF)'nin elinde olan devlet bankası.
%75'i TMSF'nin değil ÖiB'nin dolayısıyla Hazinenin elinde olan banka.
GARiBAN VE YAZIK BANKADIR. GENELDE YANLIŞ BEYANLARLA MÜŞTERi ÇALMAYA ÇALIŞAN BANKADIR. FAiZ HESAPLAMASI YAPTIRIRKEN MUTLAKA DOĞRU BiLGiYi ALDIĞINIZI TEYiT ETTiRMENiZ GEREKEN BANKADIR.
bir kredi başvurusu ve onayı için tam olarak mart ayından beri bitmek tükenmek bilmeyen prosedürlerinin sonuçlanmasını beklediğim lanet olasıca, sözüm ona banka. Halen de bitmiş değil süreç. kredi onaylandı, onaylanmasına da, şimdi ipotek belgelerini şubelerin kendi aralarında sektirmelerini izliyoruz. Birinden biri tutabilse iş bitecek...
kendiliğinden olacak, akacak işi de batırır bunlar. Hayır müdahale etmeseler belki çoktan almıştık krediyi.
Ayrıca ne yazık ki maaşımın da yattığı bankadır bu lanet. yatması mesele değil. doğru dürüst çalışan atm bulmaktaki sıkıntı anlatılır gibi değil. diyelim ki buldun; kesin nakit yoktur içinde. hadi git gişe kuyruğuna gir bekle ki gelsin sıra...

insan ben nerde yanlış yaptım diye düşünmeden edemiyor.
sınavlarının ecel terleri döktürdüğü rivayet edilen banka. 4 temmuzda müfettiş yardımcılığı sınavı vardır.
atm kartına şifre alabilmek için bin tane takla attıran banka.

internet bankacılığı dedik, kullanabilmek için şubeye form doldurup vermeniz gerekiyor dediler. şubeye gidecek olsam internet bankacılığını neden kullanayım ki? telefon bankacılığı dedik, telefonda illa ki kart sahibiyle görüşelim dediler. ulen kart sahibi 65 yaşında emekli adam, iki kelimeyi bir araya getiremiyor zaten. adama daha anne kızlık soyadını sormadan şube kodu kaç diyorsun, nereden bilsin ihtiyar senin kodunu? sonra da adres bilgilerin güncel değil deyip sepetliyorsun hattan. oğluyum, ben konuşayım diyorum, izin vermiyorlar. yazık, bu sıcakta şubeye gidiyor adam. şube de merkez şubeye yönlendiriyor bu işlem buradan yapılamaz diye.

yani o kadar teknolojik makine, atmler, btmler, telefon bankacılığı, internet bankacılığı bir kart şifresini veremeyip hala merkez şubeye gel de al diyorsa, müşterisini resmen ayağına çağırıyorsa, bu değil müşteri memnuniyeti, değil bankacılık, zulümdür yalnızca.

sonra gülümseyen yüzleri ekranlara salmayın caf caflı reklamlarda. çünkü olmuyor, yapamıyorsunuz, kotaramıyorsunuz bu işi.
eskiden memurların maaşlarının verildiği banka atın 14 ü gece saat 12: 01 den sonra önünde sıra oluşurdu.
38 dakikada 5 kişinin işlemini yapamayan bilgisayarın başında suratı her daim mahkeme duvarına benzeyen veznedarlara sahip niteliksiz banka.**
4 yıllık ve 2 yıllık üniversite mezunlarına, uzman yardımcısı, servis görevlisi ve banko görevlisi olarak istihdam sağlayacak olan banka. Başvurular kısa süre sonra sona erecek ve konuyla alakalı sınav 21 kasım tarihinde aöf tarafından yapılacak.

işsizliğin tavan yaptığı bu dönemde, şansını demek isteyen arkadaşlar için detaylı bilgi aşağıdaki adreste mevcuttur.

http://www.halkbank.com.t...sp?id=1902&prev_place=

not: sınav harcı 50 liradır, varsa fazla 50 lirası olan bende girerim hani her türlü. yapın bir güzellik şu kardeşinize -ahahh-

edit: grotesquee uyarısı ile sistem görevlisi, servis görevlisi olarak değişmiştir. gerçi mevzuyu anlayana kadar göbeğim çatladı ama olsun ahah
21 kasımda yapılacak olan sınavına yaklaşık 340 bin kişi başvurmuş ve toplamda alınacak kişi sayısı ise sadece ve sadece 1250. artık yüzdesini varın siz hesaplayın. yanarım yanarım yatırdığım sınav parasına yanarım. lan ne güzel yerdim ben o parayı be.
ne zaman işim düşse, sıra beklemekten helak olduğum yerdir. birilerinin adındaki halk kelimesiyle orantılı olması için, söz konusu halkı sürekli bankada tuttuğunu düşünüyorum. velhasıl kalabalık bankadır, tipik bir devlet bankasıdır.
bugün itibariyle yaptığı sınavlar sonuçlanmıştır. uzman yardımcılığı, servis görevlisi ve banko görevlisi alımı için yapılan sınava 340 bin kişi başvurmuş, banka sınav başına 50 tl sınav ücreti almış ve 16 milyon tl para kaldırmıştır işsiz gençlerden. alacağı 1250 kişidir topu topu ve 271'de 1 kazanma şansı vardır ben gibilerin.

bu arada geçen yıl yaptığı sınavlar ile bu senekileri karşılaştırırsak, 340 bin kişiyi nasıl olurda 60 puan barajının altına atarız, alacağımız topu topu 1250 kişi diye düşünmüş olacaklar ki; soruları epey zor sormuşlardır. 15 aralık günü açıklanacak olan sınav sonuçlarını merakla bekliyoruz.