bugün

birtanecik nurtanecik tiyatro hocam. o kadar çabuk sinirlenir bağırır çağırır ki anında sesiniz titrer, gözünüz dolar. o an nefret edersiniz ama; daha sonra sakinleşir ve eksiklerinizi düzgünce açıklar. bir de oyundan önce kulise gelip size inandığını söyler, başarılar diler, sarılır.

evet sevgili sözlük, kendisi çok agresif; fakat sakin olduğu zamanlarda her iki lafından biri espridir, çok güler, çok güldürür. oyunculuğu hakkında bir şey dememe gerek yok herhalde .

eski eşi rezzan akçatepe de dünya tatlısıdır, biricik öğretmenimizdir. bir de kızları vardır günsu adında. o kadar sakin, o kadar sevimli, o kadar akıllı bir çocuktur ki.

sevgiler, saygılar.
twitter'da öldü haberleri yayılan mükemmel kişi.
umarım yalandır. yalansa da haberi uyduranlar ölsün.

edit: tabii ki de asparagas. bütün haber sitelerine baktım yok mk!

bir münir özkul'u öldüremediniz sıra halit akçatepe'ye mi geldi?
"bir insan olduğundan en fazla kaç yaş genç gösterebilir?" sorusuna en muazzam yanıttır kendisi.
38 doğumludur kendisi.. 78 de ilk filmi çekilen hababam filmi serisinde oynamıştır. evet o sıralar tam 40 yaşında bu adam. maaşallah. bir insan bu kadar genç gösterir mi lan, vay..

https://www.google.com.tr...ababam_sinifi%3B130%3B160
hala dizilerde boy gösteren usta oyuncu. ne azim var be. evet.
eskiden de sevmezdim şimdi de sevmiyorum kemal sunal ve şener şen gibi iki ustanın yanında bulduğu bir iki rolle meşhur olmuş vasat aktör.
hakkında sadece 35 * entry girilen usta oyuncu.
hakkında sadece 36 * entry girilen usta oyuncu.
40 yaşında, hababam sınıfı tatilde filminde, bir lise öğrencisi rolünde oynamış sanatçıdır. aynı zamanda, fantastic four'un köyden indim şehire filminde, en küçük kardeşi oynamasına rağmen, metin akpınar, zeki alasya ve kemal sunal'dan daha yaşlıdır.

kim der ki bu adam 75 yaşında. saçlar da beyazalamasa en fazla 50 yaşında gösteriyo.
kıyamete kadar yaşayacakmış gibi duran usta oyuncu.
En son kaygısızlar da uzun bir süre ekrana gelen ve yeteneğini konuşturan usta oyuncu.

son hababam sınıfı filmlerinde konuk oyuncu olmuştur ama maalesef ona rağmen kurtaramamıştır filmi.

traş et beni ismail
hababam sınıfında canlandırmış olduğu güdük necmi karakteri, kısa boylu piç erkek akımının öncülüğünü yapmıştır. bu anlamda da bir mihenk taşıdır kendisi.
-dayanamıyooommm, dayanamıyooomm, diye bi repliği vardı köyden indim şehire filminde. gerçi o filmde birlikte oyndaığı kemal sunal, zeki alasya, metin akpınar dördü birden çocuk gibiler, şimdi bunlar koca herif olmuş, hala nasıl güldürüyorlar hayret.
büyük sanatçı, büyük oyuncudur.
ekleme: biraz da frodoya mı benziyor ne? yani frodo ona benziyor.
(bkz: nevşehirli damat ibrahim paşa)
babam sınıfta kaldı adlı dizide oynayan oyuncu.
http://www.youtube.com/watch?v=ZfESwsL92VM

değeri bilinmesi gereken, saygıdeğer tiyatrocu, sanatçı..
an itibari ile makina kafada olan on numara usta oyuncu.
(bkz: adı sol frame de çıkınca öldü zannedilen ünlüler)
bu yaşta bu sağlık ve kafa ! allah herkese nasip etsin.
görsel *

görsel

görsel
Atatürk'ün öldüğü yıl doğmuştur.
hiç sevemediğim oyunculuk kalitesi de dönemine göre tarık akan, şener şen ve kemal sunal gibi üst düzey oyuncuların altında olan itici insandır.
1. Müjdat Gezen
2.Halit akçatepe
bu sanatçıların şöhretleri yaptıkları işin kalitesinden çok daha öndedir.ikisi de gereğinden çok çok fazla abartılmış balon oyunculardır.
kemal sunal in harika ekürisi, eski yesilcam oyuncusu.
genelde kalabalık kadro filmlerinde veya yan rollerde oynamıştır. ancak yaşar ne yaşar ne yaşamaz gibi filmlerde başrol oynamışlığı da vakidir.
izmir fuarında katıldığı bir söyleşide fenalaşarak tepecik ssk'ya kaldırılmış emektar sinema oyuncusu. geçmiş olsun.
Kısa zamanda sağlığına kavuşmasını dilediğim usta sanatçı.