bugün

öldüsü mü kaldı? ben yeniden dirildi sandım.
(bkz: siktir deli)
Halit Akçatepe'yi en son "Geniş Aile" dizisinde izlemiştim. Çok beğendim.
Usta oyuncu büyuk sanatçıdır.allah rahmet eylesin.
Türk sinemasının en değerli isimlerinden biri.
(bkz: alacağın olsun inek)
ölüm yıldönümünde kendisini rahmetle anıyorum. ölümsüzlük bedenen ölmemek değildir. ölümsüzlük aramızda olmasa bile aramızda gibi hissettirmektir.
görsel

Halit Akçatepe'nin 9 yaşında iken rol aldığı ilk filmi "Bir Dağ Masalı" filminden nostaljik bir kare.
başıma bir şey gelmeyecekse oyunculuğu vasat bir abimizdi mekanı cennet olsun.
"sevgili adile ablayla bizi ana oğul bilirlerdi. ana oğul bilirlerdi çünkü biz o kadar filmde ana oğul oynadık ki adile ablaya halit senin oğlun mu diye sorarlardı bana da adile hanım senin annen mi diye sorarlardı. çok oynadık adile ablayla beraber ve çok şakalar yaptık ona biz. yıllarca arzu filmde beraber oynadık ve çoğu şakayı kaldırıyordu. o da bize ara sıra şaka yapardı. bir gün arabadayız arabayı kartal tibet kullanıyor. adile abla da arabada. benle tarık akan arkadayız. kartalın bir arabası var, mercedes. direksiyonun ortadaki kapağı habire çıkıyor. arabada giderken başladık biz şakalar yapmaya. ben üzerine atlıyorum, tarık bir şeyler yapıyor çekiyor bi tarafa doğru adile abla ay diyor yapmayın falan, kartal diyor eyvah araba sola gitti eyvah sağa gitti, öndeki arabanın dibine giriyor aniden fren yapıyor falan. adile abla çocuklar yapmayın allah rızası için yapmayın falan diyor. bunlar olurken kartal direksiyonun ortasındaki kapağı çıkartıp adile ablanın üzerine attı eyvah direksiyon da gitti dedi. adile abla pencereyi açtı imdat kaçırıyolar kadın kaçırıyolar diye bağırmaya başladı. polisler bizi durdurdu. sonra polis arabadaki kadroyu görünce kaçırıyorlarsa kaçırsın ne yapayım dedi."
cehennemde yanmıyordur inşallah.
Saygıyla andığım merhum üstad.
(bkz: balon)

(bkz: şovmen)
ilk evliliğinden olan kızlarıyla birlikte:

görsel
fetöcü bir merhum sanatçı.
görsel
mekanı cennet olasıca usta isim.
Hababam sınıfında güdük necmi.

- çık dışarı terbiyesiz herif, ben size sigara içmek yok demedim mi deyip mahmut hoca takliti yaparken adeta devleşir. Evet.
allah mekanını cennet eylesin, toprağı bol olsun.
Yine güzel bir insan ebedi yolculuğa çıktı.

Melekler yoldaşın olsun.

Allah rahmet eylesin.
Allah rahmet eylesin. Ben kendisini hababam sınıfı ile değil de Kaygısızlar'daki berber ismail haliyle hatırlayacağım. Mekanın cennet olsun..
görsel
Usta oyuncunun mekanı cennet olsun.
Kendileri benim en sevdiğim oyuncular listemde ilk 3'de idi. Gerçekten çok büyük bir kayıp. Artık filmlerini izleyebileceğimi sanmıyorum.
Allah rahmet eylesin, severdim.
tahtalı köyü boylamış vasat oyuncu.
cehape nin fakirleştirdiği köylü kesimi güldürüyordu..