1. 1.
    Gebeş diye soyadı mı olur lan.
    ... fizulislermuduru
  2. 2.
    Yani dostlar bir şeyleri kınmakla, taziye ziyaretleri yapmakla, dünya kadınlar günü ilan etmekle, şiddeti lanetlemekle bu işler çözülmez.

O kadar vahim bir durum ki yemin ederim empati yapamadım. O kadar yük bir bünyeye zarar olur, realitede değil empatide bile.

Bu kadın ölecek, ne yazık ki ölecek. Ardından 3-5 gün anacağız, sonra ayda yılda bir hatırlanacak ve o sırada bir yenisi daha eklenecek kara kaplı bu deftere. Devlet yetkilileri samimi olmayan açıklamalarla geçiştirecekler konuyu. Kolluk kuvvetleri ise akşam paydos edince nerede okey oynayacaklarına daha çok önem verecek. Bu deyyus şayet kendini gebertmezse birde sırtımıza yük olacak; hapisane köşelerinde yan gelip yatacak. Bu dünyadan bir şeyleri sarf edip o beş para etmeyecek bünyesinin bütün ihtiyaçlarını sırtımızdan sağlayacak.

Sabah sabah nevrim döndü. "insan nasıl katil olur?" sorusuna çok güzel bir yanıt. Hani derler ya "çekerim emaneti, sikerim adaleti!" Diye. Heh işte, kadının ailesinden biri yada kendisi bu adamı gebertse sen gel de o kişiye katil de.
    5 ... cokzararli
  3. 3.
    mesajlar öyle dehşet verici ki insan ne yazacağını şaşırıyor.

alakam olmadığı halde ben bu kadar tedirgin olduysam bunların muhatabı olan kadın ve ailesi ne haldedir anlamak zor. "mesajına cevap vermeyen birine ikinci mesajı atmak bile tacizdir"i şiar edinmiş bi yeni algıyla bu; "ya benimsin ya kara toprağın" algısı birbirini yiyor.

bilenler başlık altında izah ederse hayli mutlu olurum; polis bu gibi mesajları neden ciddiye almıyormuş? mantığı nedir acaba? tehdit bunlar?

adamın sürekli gevelediği şey; "sen benimsin." bi ilişki nasıl bu hale gelebilir ve taraflar birbirlerine nasıl bu kadar saplantılı bağlanabilir? "aşk acısı" dediğin ağlarsın sızlarsın geçer. sevdiğin insanı yakmak, ailesine, eşine dostuna zarar vermek nedir?

bu hakikaten ülkemizdeki eğitim probleminin bi sonucu gibi. çok tedirgin oldum. umarım bu geri zekalı yalnızca kendine zarar verir de bunun gibi sapıklardan kurtuluruz.
    11 -1 ... agnottott
  4. 4.
    Acaba bir vatandaş yok mu ki yanına iki kişi alıp allah rızası için bu tipi kemikleri kırılana kadar dövüp konteynera atacak.
    Ben de bunu anlamıyorum lafa gelince herkes mevzu kralı delikanlı amk.
    2 ... hakan yavas
  5. 5.
    Yok mu şu kızın mahallesinde 2-3 tane harbi delikanlı? Adaletin olmadığı yerde adaleti halk eliyle sağlasınlar.
    2 ... flat head
  6. 6.
    gündemde tutulması gereken isim.

''vah vah çok kötü'' diye geçiştirip unutmayın.
    bu kim diyenler için (bkz: halil ibrahim gebeş/#39041318).

ulan tiksiniyorum, olamaz böyle bir şey.
    mesajlar ortada, açık açık tehdit ediyor, evine molotof atmış, ses kayıtları var, fiziksel şiddet var ve adam hala elini kolunu sallayarak kadının evinin önünde dolaşıyor, nasıl izin verilebiliyor böyle bir şeye?

haber kanalları kaydıraktan kayan papağını göstermek yerine niye bunu göstermiyor?
    dalgamı geçiyorsunuz amına koyayım? adalet diye bir şey yokmu bu ülkede?

mesajları okurken sevgilime ''biz ayılamayız'' dediğimi hatırladım ve bu herif ile aynı sözleri söylemiş olmaktan rahatsız oldum, çok çok farklı anlamlarda söylesek de ''sen benimsin, ben seninim'' dediğim için de rahatsız oldum.

hapse atmak yada psikolojik tedavi altına almak da çözüm değil bana göre, ne kadar tedavi edilirse edilsin insanlar değişmez, şiddete eğilimli birisi şiddete eğilimlidir, hapse girse çıktığında kadının evine gidip ''vay sen beni hapse attırdın'' demeyecekmi bu?
    herkes olayları unutana kadar 1 sene belki akıllanmış numarası yapar sonra yine aynı hikaye.

sadece bu da değil bunun gibi o kadar çok insan var ki..
    acil bir önem alınmalı, bu adamları koruyanların annesi,ablası,kız kardeşi yokmu?
    toplum ve insanlar için açık bir tehlike.

bir kadına vurmak ne lan? evine molotof atmak ne?
    böyle insanların sokağa çıkması, bırak sokağa çıkmasını aynı şehirde olmak bile tehlike.

eşinizi,annenizi,ablanızı,kız kardeşinizi, çocuklarınızı böyle insanların serbestçe dolaştığı bir yerde yaşamasını istiyormusunuz gerçekten?

yarın benim kardeşimin yada kızımın yada ablamın başına böyle bir tipin musallat olup olmayacağının garantisini devlet bana veremiyormu şimdi amına koyayım?

daha kendi güvenliğimi sağlıyamıyorsa ben bu devlete niye vergi veriyorum amına koyayım?
    2 ... gold tab gibson