1. 1.
  anouar brahem'a ait bir parça.

  o anki duygularınız ne ise uçup gider bir anda. elinizde ne iş varsa bırakırsınız. sanki gelip bir peki sihirli değneğiyle dokunmuştur artık size. gözünüzün önünden film şeritleri geçmeye başlar. ya kendi yaşadıklarınız ya da filmlerde gördükleriniz. kenar mahallelerdeki yoksul sokaklardır gördüğünüz. ahşap cumbalı evler. evden eve ip gerilmiştir çamaşırları asmak için.
  kadınlar kapı önlerinde toplanır dedikodu yaparlar. kızlar bir kenarda erkeklerle kesişip çekirdek çıtlatırlar kıkırdayarak. ama o çocuklar yok mu. işte herşey onlarındır orda. dünyayı onlar yönetirler. bütün gün koşar oynarlar. yaramazlık yapar azar işitirler. ama onlar hep mutludur. hala çocukturlar çünkü. umutları vardır.
  sonra bir anda şarkı biter. gerçeğe dönersin. o anda kendine bakarsın. ama gerçekten bakarsın. kimsin sen nesin? büyük bir hayal kırıklığı yaşarsın. o çocuk olabilmek istersien tekrardan. ama artık o çocuk sadece hayallerinde varlığını sürdürebilir.
  işte böyle bir şarkıdır halfaouine.
  1 ... maykomoni
 2. 2.
  kalabalıklardan uzak anouar brahem şarkısıdır. parçanın bulunduğu albüm kapağı ise gayet uygundur bu temaya.
  ... queenofthenight
 3. 3.
  öksüz topraklardaki çocukların üzerlerinde balonların değil de bombaların uçtuğu günlerde, başımın üstünde yeriniz var dedikleri döne döne semaya yükselip birer birer onu terk ederken renklerini soldurmaya başladığı zamanların fon müziğiydi; üstelik kendisi onları tüm renkleriyle güzelleştirmeye çabalarken... hiç bitmemesini dilediği o unutulmaz anı kendi elleriyle durdurup tozlu anılar sandığına gömmeden öncesindeydi. ne zaman ki son nota duyuldu; akrep yelkovanı takibine kaldığı yerden devam etti ve tekrar işlemeye başladı takvim...

  zaman yeniden başladıktan sonra eskiyi anlatan o parçaydı.

  https://m.youtube.com/watch?v=PhVUm29rHEc+
  6 ... serenity painted death