bugün

ayrıldıktan,aradan uzun zaman geçtikten sonra eski kız arkadaşının gönlünü almak ya da ona yalakalık yapmak için bazı erkeklerin söylediği söz.
tamamen aşağılama cümlesidir. yaşlandın, eşşek kadar oldun ama hala güzelsin anlamında olduğunda tabi.
guzellik erkekte de olabilir ve bunu bir bayan da soyleyebilir.
hamile kadının eşi, kadını motive etmek için söylediği söz öbeği. tabi kadının sevinebilmesi için adamın çok iyi rol yeteneğinin olması gerekir yoksa durum bir felaketle sonuçlanabilir.
(bkz: ahu tugba)
belkide eskide kalmış ve ulaşılmamış duyguların tercümanıdır. sevmişsindir ama senin olmamıştır. ufak bir cümle ona olan bütün sevgini, saygını ve özlemini bildirir.

(bkz: geceleri duygusal entry girmek)
muhtemelen eski sevgiliye ya da herhangi bir çıkarın sözkonusu olduğu karşı cinse sarfedilen, şekli süslü ama içeriği boş cümledir. karşıdakine yaranmaya yaramaktadır. *
ardından sağlamm bir sarılış gelirse tadından yenmeyecek cümle. yıllar aşkından bir şey götürmemişse.. (sezen cumhur önal girdi içime galiba).
bunu soyleyenin saclari bariz sekilde beyazlamis olmasi daha makbuldur.
ilerlemiş yaşına rağmen yıllara meydan okuyan bir kadına söylenen cümledir.
(bkz: yıllanmış şarap)
çaresiz kalmış, abazanlıktan, eski kız arkadaşa dönüş umudu taşıyan erkeğin kıza ilk feryadıdır. *
(bkz: hala hos bir havan var)
(bkz: yandim)
seni tekrar gördüğümde çok çirkinleşmiş olmanı bekliyordum ama sen hala çok güzelsin ya (malesef ki)..
hala nefes alabiliyorsun gibi birşey olabilir.
Tadın damağımda kaldı demenin diğer yolu.
Eski sevgilimi arayıp dinletmek istediğim flört şarkısı.
şahsım adına devamında "buda bana koyuyor" diyebileceğim söz, tamam yok bir şeyim, iyiyim ben.
belirli bir zaman sonrasında görülen karşı cinse yönelik söz. için de sanki "eh az da olsa bir çirkinleşme var" hissi de uyandırır.
yerli beatles flört'ün güzel şarkılarından biridir.

http://www.youtube.com/watch?v=v-Vy5u7nzq0
2 saat ziktikten sonra sarfedilen cümledir.
ozan kotra sahnede şunu anlatır bu şarkıyla ilgili:
bu şarkıyı yaptıktan sonra tüm eski sevgililerim feysbuktan mesaj atmaya başladı bana şarkı yapmışsın diye hepsine de hayır sana yapmadım dedim en son karım bana şarkı yapmışsın dedi ona da eğer bu şarkıyı sana yapmış olsam biz şimdi ayrılmış olmalıydık dedim. ben bu şarkıyı lisede kantincimiz hüseyin abiye yaptım.
ve şarkı başlar.
çok güzel şarkıdır.
tarihte söylenmiş ilk yalandır. hala söyleyen ve hatta inanan vardır.
Cami yikilmiş ama mihrap duruyor yerinde.
Hala güzelsin eski bir şarkı gibi
seni ilk görüşüm dün gibi nasıl unuturum verdiğimiz tüm sözleri gezdiğimiz yerleri
bize bir şey olmaz derdik söyle ne zaman kirlendik
eskiden bu şarkıları böyle suskun mu dinlerdik.
sözlerini içinde barındıran güzel şarkıdır.
seneler sonra bile kadınların duymak istediği nadir cümlelerden.