bugün

gayet normal bir durum. mutlu bir evlilik yaşarsınız, çocuklarınız sakat doğar yalanlarına inanmayın 7 çocuğum var hepside sapa sağlam Elhamdülillah.
zamanında aynı köyden iki kişi onlar kardeş sayılır gerekçesiyle çerkes toplumunda yasaklanmış. bu mantaliteyle büyülütülmüş bir şahıs için düşüncesi bile insanın midesini bulandırabilecek etkiler yaratabilir.
göreceli bir ahlaki tutumdur.

benim babam annem kuzen, dayımlar, amcamlar vs vs de öyle. memleketimde çok yaygın bu. ama bazıları ensest diye değerlendirir bunu. onların ben amına koyayım.
dinen hiç bir beis bulunmayan evliliktir. allah yasak etmediğine göre ortada sakat bir durum söz konusu değildir.
Sağlık Bakanlığı Ana-Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Genel Müdürlüğü'nün, "21 Yüzyılda Ülkemizde Ana-Çocuk Sağlığının Durumu" raporuna göre, Türkiye'deki evliliklerin yüzde 21.7'si akrabalar arasında yapılıyor. Bu da her 5 evlilikten birinin akrabalar arasında olduğunu ortaya koyuyor. Bu evliliklerin yüzde 70'i amca, hala, teyze ve dayı çocukları arasında gerçekleştiriliyor.

Akraba evliliklerinin, kalıtsal olan 'Akdeniz Anemisi (Thalassemi)' ve 'Orak Hücre Anemisi' hastalıklarına yakalanma riskini yükselttiğini, zeka geriliğine neden olduğunu ve kas hastalıkları başta olmak üzere yaklaşık 800 tür genetik hastalığı beraberinde getirdiğini kaydeden uzmanlar, akraba evliliği yüzünden engelli olarak yaşamını sürdürenlerin de yine akrabaları arasında evliliğe devam ederek kalıtsal hastalık riskini her yeni nesilde katlayarak çoğalttığına, sakat ya da hastalıklı bebek doğumu riskinin sırf bu nedenle yaklaşık yüzde 40 oranında arttığına vurgu yapıyorlar.

- tıp bilimi böyle diyor, inanıp-inanmamak sonuçlarına katlanmak şartıyla bizlere kalmış.
(bkz: hala madrid)
Bana miğde bulandırıcı geliyor ama saygı duyulması gerekir .
kadın acısından: kadının cocugu, aynı zamanda dayısının torunudur. yanı kadın cocuguna dayımın torunu dıye seslendıgınde aynı kısı ortaya cıkar. yanı kadının dayısının torunu ıle cocugu aynı ınsandır. bıraz karısık o yuzden basıte ındırgeyıp bılgı ıcerıklı mesaj verdım.
geniş bir midedir. mide bulantısıdır , hatta istifra etmektir.
çocuklarınızın engelli olarak doğmasına sebep olabilecek hadise. dedem ve babaannem 1.dereceden kuzenler ve zamanında evlenmişler. 7 çocuğundan 3ü engelli doğdu. böyle büyük bir sorumluluğun altına girmemek için dikkatli olunması gerekli.
öncesinde amca oğlu ile sözlenirseniz normalleşebilir.