bugün

bu korku olduğu sürece yaşadığınız hayat asla kendinize ait değildir ve olmayacaktır da.
takılması ciddi anlamda önemli bir olgudur. belki işlediğiniz fiil doğrudur lakin dışarıdan kötü görünüyor ve bir başkasının yanlış anlamasına yol açıyorsa, sizin hakkınızda kötü referans olacaktır. banane demek kolaydır. ancak insanın çevresel şartlarının kendi yaptığı ettiği değil, başkalarının bildiği anladığı şeyler oluşturur. HErkes bildiği üzere size yaklaşımda bulunacaktır.
bilinçaltındaki ve çevredeki yoğun mahalle baskısından kaynaklanan korkudur. bir karara özgürce asla varılamaz. insanı körelten, üretkenliğini kıran bir düşüncedir.
küçük şehirlerde yaşayan insanlarda daha çok öne çıkan bir korku olsa gerek bu.
kendinden çok başkalarının düşüncelerini önemseyen insanların bir işe adım atarken taşıdıkları duygudur bu insana hiç bir şey katmadığı gibi bir çok şey de götürebilir...
büyük bir kişilik bozukluğudur kendine olan güven sorunudur...
komplekstir. insanın kendine olan güvenini yok eder ve pasif bir karakter ortaya çıkarır.
insanın hayatı yaşamasına engel olan korkudur. o yüzden bir kenara bırakılmalıdır. sonuçta insan kendi düşünce ve isteklerini bilip ona göre yaşıyor. bir konuda başkalarının ne düşüneceğine göre hareket edersen kendini hiçe saymış olursun. sonradan pişman olsan da zaman akıp gitmiş olur.
(bkz: elalem ne der)
hayatta en büyük artılarımdan birisi böyle bir derdim yoktur. içi dışı bir oldugum için insanlar bir süre sonra alışıyor baskası yapsa abes kaçıçak olaylara.
Benim yaşamadığım korkudur.
Bir zamanlar yıllarımı böyle saçma bir düşünceye harcadığım hede hödö.

Şimdi mi?
En iyisinin amınakoyim...
boşverilmesi gereken korkudur. ne kadar düşünürsen o kadar kıvrandırır.
icten ice yer adamı.
şahsen bende yoktur öyle bi korku, ben buyum kim ne derse desin umrumda değildir.
bence kimsede olmaması gerekir, böyle düşünürseniz daima kendinizden ödün vermek zorunda kalırsınız, içinizden gelen hiçbi şeyi yapamazsınız.
Pandik te olmayan korkudur. Olsa bu nicki alırmıydım a dostlar.