bugün

türkiye ye en çok zarar iki ilin versusudur.
Türkiye'ye zarar veren tek il var oda istanbul. Burada boş muhabbetler yapmayalım. Istanbul'un yararından çok. Zararı car ama her zaman olduğu gibi yine Doğu illerine bok atma çabaları..
atom bombası alır artık.
birisinin robotsikisi vardır, diğerinin dersimi.

hakkari pkknın merkez kol ordusudur, tunceli kominist ve marksistliğin türkiyedeki kalesidir.

hakkarinin demirtaşı vardır, tuncelinin kamer genci vardır.

hakkaride türk milliyetçiliği yapanı zikerler, tuncelide türk milliyetçileri vardır.

hakkari şaafi veya zerdüşttür, tunceli alevi veya dinsizdir.

tuncelinin tarihi vardır, hakkarinin yoktur.

birisi %99 kürtdür, diğeri %40 kürtdür.

velhasıl tunceli alır beyler. haa bu arada tuncelide benim boydaşlarım olan çepnilerde vardır bunuda eklemiş olayım.
birinde doğu görevi yapan en yakın arkadaşım diğerinde askerlik yapan sevdiceğim olmasından sebep hiç sevemediğim ve bi daha mümkünse adını bile duymak istemediğim en azından 'yolum düşmesin' şehirleridir benim için. orada yaşayan sevdiğiniz bi insan varsa sürekli endişe edip korkuyorsunuz başına bir şey gelir mi diye. keşke oraya giden de oraya ait olan da yaşamasa bu korkuyu ama...
hakkariyi sadece tv de gördüm fazla yorum yapamam ama itlerin ağaçta yetiştigi bir yer.
Tunceli apayrı bir yer. Yeni neslin çoğu dinsiz putperest, pkk sempatizanı.
Sayamayacagınız kadar sokak örgütleri vardır. Tüm bunlara ragmen içlerinde saçma ideolojilere inanmayan , yardımsever saygılı hoşgörülü insanlar da vardır.

Vs. Ye gelince tunceli alır derim. çünkü hakkaridekiler molotof atmaktan kurşun sıkmaktan baska bi boka yaramaz ama tuncelide lavvuklar ' çok çalısıp halkımı kurtaracagım, Tece gününü görecek' anlayısıyla büyük azim gösteren yıgınla insan vardır.
iki şehrin kürtçü olmaktan başka ortak yanı yoktur.

hakkari genellikle sünni kürtlerden oluşur,tunceli, alevi kürt veya zazalardan.

tunceli çok rahat şehirdir.hakkari yobaz bi şehir olmamasına rağmen muhafazakardır,geleneklerine bağlıdır.

hakkaride, örgüt ya cahilliğinden,ya korkudan ya da ailesinden biri dağda olduğundan desteklenir.hakkaridekilerin, örgütün ideolojisiyle ilgili bi fikri yoktur.hakkaride yaşlılalara stalin kim desen gassarayın eski topcusu falan derler.

tuncelidekiler bütün ideolojilere hakimdir,okumaya yazma oranı çok yüksektir.bu sayede bir çok sol örgüt bu şehirde rahatça barınabilir.hakkaride sadece pkk varken burda bok püsür birçok örgüt vardır.

hakkarinin bi tarihi yok denmiş yukarda çok güldüm.hakkari türkiyenin en eski yerleşim yerlerinden birisidir.ha tuncelide tarihi bi şehirdir o ayrı.mesala şırnak değildir ona kabulüm *

http://arsiv.ntv.com.tr/news/174040.asp
güncel Önemli Başlıklar