bugün

görsel

Hakkari’de cuma namazından önce vaaz veren vaiz Yılmaz Ünal, evlilik ve düğünlerdeki israfa dikkat çekti, ilginç tavsiyelerde bulundu. 

Belediye Camisi'nde vaaz veren Vaiz Yılmaz Ünal, şunları söyledi:

“Hepimizi bu konuda üzerimize düşen vazifeyi yapmaya çağırıyorum ve bu kürsüden birkaç maddeyi paylaşmak istiyorum. Düğünler bir gün olsun, hatta saatleri belli olsun. Davetli çemberini geniş tutmayalım, hatta herkes kendi köylüsünü davet etsin. israfa sebep olan bazı geleneklerden vazgeçelim. Takılar altın şeklinde olmasın ve ilanı yapılmasın. Kuaföre gidilmesin. Gelinlik olursa dinimize ve örf adetlerimize uygun olandan seçilsin. Damada düğün hediyesi olarak verilen zarflar açıktan okunmasın. Geline takılan altınlar 7 adeti geçmesin, isteyenler düğün dışında alsınlar. il dışındaki gelin alımlarında sadece akrabalar gitsin ve fazla kalabalık gidilmesin. Ses cihazları kullananlar sesi sadece düğün alanında duyulacağı kadar açsınlar. Dinimize ve geleneğimize uygun bir şekilde oyunlar oynasınlar. Bakın lüzumsuz ve aşırı abartı nedeniyle gençlerimiz evlenmiyor" 

https://t24.com.tr/haber/...lerimiz-evlenmiyor,974927
olur mu canım analar babalar şov yapacak. konu komşuya gösteriş yapacaklar diye evlenip mutlu olmak isteren çiftleri binlerce lira borcun altına sokuyorlar. Sonra onlardan mutlu olmalarını bekliyorlar. Düğünler yasaklanmalıdır.
Adam doğru demiş bize böyle imamlar lazım.
Olması gerekeni söylemiş.

Ama gösteriş sevdalısı görgüsüzler varken değişen birşey olmaz.
Kırk yılda bir doğru olan söylenmiş. Ne gereği var onca işin. Düğün dernek işi eskide kalmalı. Bize girdi evleneceklere girmesin. Kyk’yı da ödemiştim zamanında onu da çdemesin yeni mezun kardeşlerim. Aklıma geldi birden.
Vaizlerin bile kırk yılın başı faydalı vaazlar verebildiğini ispatlamıştır. Diyanetin yerinde olsam bu vaizi kovardım. Diğerlerine kötü örnek oluyor.

Fakat arkadaş hangi ilimizde vaaz verdiğini unutmuş. Kürtlere bunları söyleyeceğine analarına söv daha iyi.
bir kürt olarak helal olsun diyorum. bizim millet kafasız gösteriş meraklısı.

amk ben asgari ücretle çalışıyorum çalmıyorum haram yemiyorum o kadar takıyı nasıl alayım?

önemli olan sevmek ve mutlu olmak değil mi ?
güncel Önemli Başlıklar