bugün

başlığın doğrusu: "hakkari'de karların erimesiyle oluşan atatürk silüeti" olacaktı.

artık ne kadar doğrudur bilemiyorum ancak çok güzel bir görüntü olduğu açık. tüylerim diken diken oluyor.
görsel
görsel
görsel
GENÇLiĞE HiTABE

Ey Türk gençliği ! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyeti'ni, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.
Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin en kıymetli hazinendir. istikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek dahilî ve harici bedhahların olacaktır. Bir gün, istiklâl ve Cumhuriyet'i müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok namüsait bir mahiyette tezahür edebilir. istiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri, şahsî menfaatlerini, müstevlîlerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.
Ey Türk istikbalinin evlâdı! işte, bu ahval ve şerâit içinde dahi vazifen, Türk istiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Gazi Mustafa Kemâl ATATÜRK
20 Ekim 1927
(bkz: çok güzel hareketler bunlar)
atatürk'ün 1881-1938 yılları arasında yaptıklarını yeni farkedermiş gibi gösterme çabası içerisine girenlerin bunu çok acayip birşeymiş gibi göstermeye çalışacakları kesindir.
bakınız;
Atatürk türkiye tarihine adını altın harflerle yazdıracak eylemlere öncülük etmiştir.
-Çanakkale savaşı.
-kurtuluş mücadelesi.
-19 mayıs'da samsuna çıkma.
-türkiye cumhuriyeti devletini kurma.
-meclisi açma, saltanatı kaldırma, hilafeti kaldırma, laik bir devlet kurma.
-düşmanları yurttan temizleme.
-misak-ı milli sınırlarına ulaşma çabası.
tüm bunlar fazlasıyla tüylerin diken diken olmasına sebeptir.
atatürk'ten ziyade şuna daha çok benzeyen silüet.
(bkz: http://galeri.uludagsozlu...a-oluşan-atatürk-silüeti/)
hakkari'nin güzel haberle gündeme gelmesini sağlamıştır.
atatürk'ün bizi izlediğinin kanıtıdır.
bu silüeti görenler, her yerde allah'ı gören insanlardan daha hayalperest değildir.
(bkz: nereye baktığın değil orada ne gördüğün önemlidir).
vatan elden gidiyor biz hala hayallerde yaşıyoruz. yarın bir gün o silüet çıkar bizi kurtarız de mi? tövbe yarabbim ne günlere kaldık hamdi abi ya. tek umudumuz dağlardan çıkan hayali görüntüler oldu artık. hadi yarın bir gün her hangi bi dağın tepesinde sik silüeti oluşsa ne diyeceksiniz çok merak etmekteyim. bırakın bu boş avuntuları. eğer gerçekten atatürk ün bizi kurtarmasını istiyorsanız o kalbinizde atatürk için bir yer ayırın. ne zaman atatürk kalbimize yerleşirse o zaman kurtuluşa erdik demektir.
yahu bu adam yıllar önce biz ilhamımızı gökten almadık dememiş mi? peki sevgili kemalist sen ilhamını nerden alıyorsun, ne bu mucize arayışları.
beyinlerde oluşmasının daha çok faydalı olacağı silüettir.
(bkz: dağda taşta atatürk silüeti arayan masum kemalist/#8027249)
(bkz: allahım yaratıyorsun takip et)
evet kesinlikle doğrudur. bundan önce postunda allah yazan oğlak doğmuştu. yemin edenler bile var bu olaya.
yok öyle bir şey. tamamen götten uydurma bir silüet. bırak atatürk'ü hatta insanı hiçbir boka benzemeyen silüet. haliyle silüet bile değil. arkadaşım bırakın böyle şeyleri. kalk yerinden camı aç bi hava al. gencecik insansın. bi kendine gel. litfen diyorum yaaa.
bu oluşan durumun açıklaması "ilahi" olmadığı için, sümüğümü sürdüğüm duvarda arapça kelime arayan zihniyetin din propagandası yapmasından ayrı tutulmalıdır.bu da farklı bir sevgi anlayışıdır. çok önemli midir ? tabi ki değildir. ama ayrı tutulması gerekir diğer hurafelerden. amacı yok çünkü.
memleketin bütün dağlarında uygun güneş açısı ile herhangi bir insan sureti gölge olarak belirebilir. atatürk diyen de çıkar, stalin'e benzeten de çıkabilir. en iyisi hepsi birer dağı kapsın dibine de tapınağını inşa etsin, çok da siklenmeyecek birşey.

sahi gölgesi kadın sureti şeklinde olan dağ yok mu, dibine de başka bir şey yapıp gençleri oraya toplarsınız.
hadi buna da inanmayın sıkıyorsa! tam da açılım saçılım hikayelerinin ortasında, chp'ye yönelik saldırılar da alıp başını yürümüşken, atamın silüeti, hem de Hakkari'de beliriveriyor. ülkede yüzlerce dağ var, hepsindeki karlar her sene eriyor ama sadece bu sene ve sadece hakkaride beliriyor silüet. Buna da mı inanmayacaksınız ha! gerçek apaçık ortada: atam öteki dünyadan da bizi ve cumhuriyeti koruyor, kolluyor, bizi kurda kuşa yem etmeyecek. ne mutlu türküm diyene. amin.*
domatesin içinde de allah yazmaktadır, bu da demek oluyor ki hakkari dağlarında yapacağım domatesli biberli kahvaltı beni hem laik hem müslüman yapacak. kemalizm tarihine adımı kutsal harflerle kazıyacağım.
hemen sağında da bir yunus balığı silüeti var. onu da gördünüz mü? nelere kadirsin yarabbim...
ben bişey görmedim, gördüm de hiç atatürk'e benzer bir yanı yok. ee napacaz? vah vah, ne dedm ben olum, şeriatçı ilan edildim bak şimdi, yobaz oldum, dinci oldum.

şahsi yorumum; bsg
ve bu safsatalara inanan bir milletiz.

ibretlik değildir, hali hazırda bir silüet yoktur ortada zaten.
(bkz: atatürk e benzeyen poğaça)
kimi çıkar yumurtada allah yazıyor der, başkası çıkar siluetten bahseder. nedir bu şekilcilik, puta tapma hevesi anlamadım gitti. tıpkı yahudilerin hz. musa ya bize bir tanrı yap ona tapınalım dedikleri gibi. oysa böyle salakça şeyler ne islamda ne de kemalizm de mevcuttur.
atatürk böyle hödükçe düşünceleri ortadan kaldırmak için çabalamış ama ne yazık bunu şimdi atatürkçülük kisvesi altında yapıyorlar yazık bu ülkede ki insanlara, çok yazık.