sağır oda adlı dizide oğuzbey adlı karakteri canlandıran,idealleri uğruna akyatırım genel müdürlüğünden istifa eden aikodocu,polisiye roman yazarı vizyoner şahsiyet.
Sagir oda'ya oğuz bey karakteriyle katılmış uzun saçlı , dövmeli , hafif çatlak , süper cool şahsiyet. Aynı zamanda dizinin senaristlerindendir. Candan Erçetin ile beraberlikleri varmış .

Biyografisi şu şekildedir:

1960 yılında istanbul'da doğdu. Liseyi Robert College'de bitirdi. Yüksek öğrenimini University of Miami'de işletme üzerine 1983'de tamamladı.

iş hayatına 1984 yılında Cenevre'de Du Pont de Nemours'da atıldı. Türkiye'ye döndükten sonra Sabancı Holding'in çeşitli kuruluşlarında çalışan Karahan, 2003 yılında Murahhas Aza olarak görev yaptığı sırada iş hayatıyla olan ilişkisini noktalamaya karar verdi. Ayrıca sermaye piyasaları ve finansal alanda 1990 - 2003 yılları arasında muhtelif gazete/dergilerde yayımlanmış 70'e yakın makale ve yazıları mevcuttur.
Yazıya, "Yeni Başlayanlar için Aikido" isimli spor kitabı ile başlayan Karahan'ın, daha sonra "Kafamdaki Ses" ve "intizar" adında iki şiir kitabı yayımlandı. ilk romanı "Sürüden Ayrı" 2001 yılında çıktı. Karahan daha sonra, Feramuz Güvenlik dizisinin ilk iki kitabı olan "19" ve "Azrail"i yayımladı. Karahan'ın son olarak 2006 yılında "Ama Öyle!" adında, 4 denemeden oluşan kitabı yayımlandı.

Tüm lise ve üniversite yaşamı boyunca olduğu gibi, iş hayatına başladığı isviçre'de de profesyonel voleybol oynayan Hakan Karahan, 1990 yılından bu yana siyah kuşak 3. Dan Aikidocu'dur.

http://www.hakankarahan.net
Bir nevi Ferrarisini satan bilgedir.
"yaşlandığımda, hastalanıp hastaneye düştüğümde, orama burama şırıngılar, oksijen tüpleri takıldığında istediği şeyleri yapamamış, hayatını boşa harcamış, pişmanlık abidesi bir adam olmak istemediğim için işimden ayrıldım ve şimdi sevdiğim şeyleri yapıyorum" diyen cesaretli yazar, aikidocu, senarist ve şimdi de oyuncu..kendisine kocaman bir alkış gonderiyoruz ...
Hem yazan,hem oynayan,hemde sevilesi insan.Sağır odadaki karakteri ve başta imam efendi olmak üzre geyikmleri ile sevilesi insandır...
bazıları doğuştan kazanır. o adamlar binebilir zaten sadece doğuş oto'nun getirdiği üst sınıf arabalara falan.
bu hakan beyefendi de öyledir. babası akbank yönetim kurulu üyesi falan, sen git yurtdışlarında oku falan. yaşamda ekmek kaygın olmasın, sonra ben aştım havasında orta yerde gez. yemezler anam. hıı sezar'ın hakkı tabi ki sezar'a ama oyunculuk ve senaryo yazarlığını abartmamak lazım, kötü denebilecek düzeydedir.
10 parmakta 10 marifet hem sabahcı holdingte yöneticilik hem film yapımcısı hem siyah kuşak aikido hem de yazar diyecek söz bulamıyorum.
yeni kitabı "nehirde kayan yıldızlar " raflardaki yerini almıştır. sevenlerine duyurulur ayrıca şahane bi kitap kapağına sahiptir. eminim içindekiler kapağındaki resim kadar dalıp gidilesi satırlardır. okumak için sabırsızlandığımdır.
Candan Erçetin'in sevgilisidir. Sevgisi şu söylediği sözle kanıtlanmıstır: "Bana ömür boyu 'Candan Erçetin'in sevgilisi' diyebilirler."
hayran bırakan çok yönlü şahsiyet. ayrıca candan erçetin'nin eşi ve onun böylesi güzel bir parçasının söz yazarı (bkz: onlar yanlış biliyor)
http://www.youtube.com/watch?v=pq_kJ9rK4Ws
kaçak dizisinde bir kaç bölümlüğüne kız taylanı oynayan adam. şimdi eşkıyada oynuyor yakıştıramadım valla. saygılar.
görsel
Bu abinin cok duygulu şarkı sözleri yazdığına inanmak zor gelse de kendisi oynadığı her yapımda illa bir kavga sahnesi cekmese gözü açık gidecek.