bugün

alex'in, kendisi ile kıyaslanmasına hagi'nin, "Alex de kim? Onun formasını giydiği en büyük takım Fenerbahçe. Ben ise Barcelona'da, Real Madrid'de oynadım" şeklinde verdiği ayardır.

http://spor.milliyet.com.....2011/1449382/default.htm

edit; düne kadar alex adına konuşup, alex herkesten büyük tribine giren fenerlilerin şimdi alex'in umrunda olmaz tripleri kedi canını senin dedirtiyor.*
Alex'in arabasına bira şişesi atıp, sahada ıslıklayanların, anasına sövenlerin, neden takımdan kovulmuyor diye yönetimi istifaya çağıranların şimdi hagi'nin taraftarı ile yaşadığı problemi dert etmiş.

yani alex'in kendisi bile hagi'nin büyüklüğünü kabul ediyorken, kıçı kırık bir troll ne anlam ifade eder ki dimi ama.*
alex'in taktığını düşünmediğim ayardır. adam çıkıp bir gün bile buyna benzer bir açıklama yapmamıştır, kendi oyununa bakmıştır, futbol hakkında konuşmuştur. ne sergen nede hagi gibi ben büyüğüm tribine girmiştir. fenerbahçe sevgisinden bahsetmiştir kendince hep. realde, barçada oynasa banane ben kendi takımıma neler katmış ona bakarım.
belki yetenek olarak daha aşşağıda olabilir ama kişilik olarak hagi'nin çok ilerisinde bir adamdır.
sergen ve hagi gibiler futbolcudur, alex gibiler tam anlamı ile sporcudur. gençleri emanet edebileceğiniz cinsten.
sadece barcelona-real madrid demiyor hagi, alex'i kim tanır diyor avrupa'da, beni bütün avrupa tanır diyor. hakikaten de öyle alex'i kim tanır türkiye ile brezilya'nın dışında? dünya çapında topçunun dünyada tanınması gerekmez mi? alex demek ki o çapta değil. bu kadar basit. kendinizi boşuna yırtmayın fenerliler, gerçekler bunlar.
hagi için küçük, insanlık için büyük bir ayardır.
ikiside takimin kaderini degistirebilecek futbolcu. yanliz hagi nin degidigi gibi hagi nin cv si alex cv sini katlar. ama bu demek degildir ki alex kötü futbolcu. ikisi de izleyenlere zevk veriyor.
biri hiçbir dünya kupası maçında oynamamışken diğeri kupa tarihinin en güzel 10 golünden birini atmıştır. e haklı tabi alex de kim?
mütevazı hagi.
bunu kendi ağzından söylediği çok iyi olmuş lan ne güldüm. futbol beyin oyunudur lan beyinsizler alex atmaktan önce attırmaya oynar ha o atmışta kazanmış ha attırmış da kazanmış ne fark eder mallar sürüsü sizde olmasanız kim eğlendirir lan bizi bu kadar.
Büyük futbolcu olma kriterinin büyük takımda forma giymek hatta giyememek yedek kalmak ve kovulmak olduğunu anladığımız haci sıçıntısı. Haci sen süper topçusun, Pele'ye de on basarsın. Pele kim la sadece Santos'ta bi de New York Cosmos'ta forma giymiş. Sen? Sen Barcelona'dan kovuldun!!! Ne büyük topçusun yahu!
barcelona ve real madrid ile beraber bir (1) lig (la liga) şampiyonluğu bile kazanamamış bir denyonun açıklaması.

not:real'de oynarken 2 barça şampiyonluğu, barça'da oynarken 1 real madrid, 1 de atlético madrid şampiyonluğu görmüştür.
(bkz: ayarları izlediniz)
(bkz: benim babam senin babanı döver)
alex'de real ve barca görmüştür ama benim gibi televizyonda bende küçükken mahellede asist kralı seçilmiştim sayılır degilmi?
Telefonunu cebinde unutup taraftarlarina hirsiz diyen bir kamilden beklenecek bir aciklamadir. Fazla takilmamasi gerekir.
galatasaray taraftarına " hirsizlar" diyen hagi' den mi bahsediliyor.
(bkz: ayar soğuk yenen bir yemektir)
Çalıştırdığı takımın taraftarlarına "hırsız" diyerek gündeme gelen eski bir futbolcu-antrenörün yeni sansasyon çabası.
hagi nin türkiye kariyeri

4 şampiyonluk 3 türkiye kupası 1 uefa kupası 1 süper kupa 1 tsyd kupası

oynadığı yıl 5

alex in türkiye kariyeri

3 şampiyonluk(biri vukuatlı 2011) 0 türkiye kupası 0 süper kupa 0 uefa kupası 1 şampiyonlar ligi çeyrek finali

gol krallığı.

oynadığı yıl 7,hala oynuyor.

not:göztepeliyim.
alex karekteriyle 3-5 Hagi'yi cebinden çıkartır.*.
artık Türkiye'de kendi taraftarı dahil Hagi'yi istememektedir * oysa ki alex türkiyede her takım taraftarı tarafından sevilmektedir ve ayrıldıktan sonrada hep iyi hatırlanacakır.
şöyle de bişey var alex real madrid ve barcelona'da da oynamış olsaydı da biz fenerbahçeliler için oynadığı en büyük kulüp fenerbahçe olacaktı. galatasaraylılar için hagi'nin oynadığı en büyük kulüp hangisidir bilemem.
karpatların çakma maradonası barcelona ve real madrid'de toplam 4 sezonda 100 maçta forma giymiştir.
alex ise brezilya milli takımında 50 kez forma giymiştir.

brezilya milli takımına girmenin büyük klüplerde oynamaktan daha zor olduğunu da göz önüne aldığımızda durumlar eşit gibi. fakat alex'in fb'ye katkısı ile hagi'nin gs'ye katkısı aynı değil. alex öne çıkıyor bence. sonra bir tarafta efendilik, sportmenlik, centilmenlik var, diğer tarafta kavga, gürültü, çirkeflik var. bir galatasaraylı olarak; alex'in hagi'den üstün olduğunu her yerde savundum, savunurum da.
galatasaray'a yakışan çingenenin tam bir çingene ağzıyla yaptığı açıklamadır. alex cevap vermeye bile tenezzül etmez bu şopara.

rela madrid'de oynadım barcelona'da oynadım demiş oynadın da ne yaptın yarrak kafa ? baliç de oynadı real madrid'de dragan ciric de oynadı barcelona'da. bunlar da mı efsane a.q. ?
sağlam ayardır. ancak alex'e değil alex'i onunla kıyaslayanlara verilmiştir. bazıları beğenmeyebilir ama bu adam steau ile şkk finali, galatasaray ile uefa finali ve süper kupa finali oynamıştır. şimdi sorması ayıptır alex ne oynamıştır. brezilya milli takım formasını dünya kupasında giymedikten sonra alex o formayı giymiş kaç yazar. ama emin olun hagi brezilya'lı olsaydı dünya kupası kadrolarına çağrılırdı.
alex'in ben şundan büyüğüm, bu benden daha uzağa işiyor ama yiyorsa gelsin bir de tükürük yarışına girsin gibi bir durumu yok ki böyle bir karşılaştırmaya girsin. birileri birilerinin s..yle gerdeğe girmeye çalışıyor. olayla hiç ilgisi olmayan birileri de bundan keyif alma peşinde... hadi size kolay gelsin.
o zaman hagi sen peleden de mi iyisin pele de büyük takımlarda oynamadı barcelena real madrid vs. hem sen ilk önce alexi örnek al o hiçbir zaman karşılaştırmalara bir şey demedi alex gibi efendi biri oldundunmu sen.